شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی ۹۶

398
شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی
لینک کوتاه مطلب : http://birclick.com/NYqb0

شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی

همه ساله خیل عظیم مشتاقان زیارت اباعبدالله الحسین (ع) بسوی حرم مطهر ایشان به راه می افتند و بزرگترین راهپیمایی تاریخ را در صفحه روزگار رقم می زنند . در کنار توشه معنوی این سفر که مهمترین دستاورد آن است باید برخی مسائل مهم از جمله وضعیت آمار عبور و مرور در مرزها و مسائل بهداشتی و … نیز مورد توجه قرار گیرند لذا تمام شرکت کنندگان در این مراسم بایستی در سامانه سماح ثبت نام کنند و سپس با تحویل مدارک مربوطه ، ویزای خود را دریافت کنند . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی را به حضورتان تقدیم کنیم لطفا همراه ما باشید .

شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی
شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی

شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی

همانطور که در مطلب قبلی اشاره شد شما میتوانید به سایت سماح مراجعه کرده و برای زیارت اربعین ثبت نام کنید . اما باید توجه داشته باشید که صرفا با ثبت‌نام در سامانه سماح و پرداخت وجه اینترنتی در این سامانه، دریافت ویزا امکان‌پذیر نیست . بلکه ثبت‌نام کنندگان در سامانه سماح لازم است در اسرع وقت ، مدارک خود شامل گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار و دو قطعه عکس ٤*٣ پشت زمینه سفید و ترجیحاً شبیه عکس گذرنامه را به دفاتر زیارتی که در سامانه سماح انتخاب کرده‌اند، تحویل دهند تا هر چه زودتر روادید اربعین برای آنان صادر شود .

شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی
شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی

زائران ایرانی برای عزیمت به عراق از سه مرز زمینی مهران، چزابه و شلمچه به عراق سفر می‌کنند و در سامانه سماح بر اساس استان محل اقامت زائران یکی از سه مرز به زائران پیشنهاد داده می‌شود که معمولا نزدیک‌ترین مرز زمینی برای عزیمت به عراق است . متقاضیان ثبت‌نام در سامانه سماح می‌توانند در قالب انفرادی و یا گروه‌های حداقل ۵ تا حداکثر ۱۰ نفر در این سامانه ثبت‌نام کنند که یکی از افراد به عنوان سرگروه در این ثبت‌نام مشخص می‌شود که رابط میان گروه و دفتر مجاز خدمات زیارتی است که پیامک‌های اطلاع‌رسانی نیز برای این فرد ارسال می‌شود.لازم به ذکر است که گروه های کمتر از ۵ نفر به صورت انفرادی محسوب می شوند .

همچنین بخوانید :   ناگفته هایی شنیدنی از حقیقت قیام امام حسین
شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی
شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی

هزینه صدور ویزای گروهی برای گروه‌های بیش از ۵ نفر به ازای هر نفر ۳۰ دلار و برای ثبت‌نام‌های انفرادی به ازای هر نفر ۴۰ دلار است که این وجه توسط دفاتر مجاز زیارتی صرفا مجاز به دریافت دلار هستند و اجازه دریافت مبلغ ریالی معادل را ندارند. همچنین مبلغ ۱۰۰ هزار ریال به صورت نقدی به عنوان حق‌الزحمه به ازای هر نفر از متقاضیان دریافت می‌شود . مشتاقان زیارت اربعین می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه سماح و مراجعه به ۲هزار و ۲۰۰ دفتر مجاز خدمات زیارتی سراسر کشور که اسامی آنها در پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت (www.hajnews.ir) اعلام شده است، با مطمئن‌ترین روش نسبت به دریافت روادید زیارت اربعین اقدام کنند .

آخرین روز صدور ویزای اربعین را سفارت عراق در ایران ششم آذرماه اعلام کرده است و همچنین مدت اعتبار ویزای خاص ایام اربعین از لحظه ورود زائران به عراق دو هفته است . تاکنون قریب به ۶۰ هزار نفر برای حضور در مراسم پیاده روی اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند .

شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی ۹۶ نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر
به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

اینم جالبه

ناگفته هایی شنیدنی از حقیقت قیام امام حسین

ناگفته هایی شنیدنی از حقیقت قیام امام حسین حقیقت قیام امام حسین :  ورود خاندان مکرّم سیدال…