آموزش کامل پخت میرزا قاسمی به همراه فوت و فن های پخت آن

228
میرزا قاسمی

آموزش کامل پخت میرزا قاسمی به همراه فوت و فن های پخت آن

میرزا قاسمی اولین بار توسط محمد قاسم خان که در دوره ناصرالدین شاه قاجار والی حاکم رشت بود تهیه شده و توسط وی گسترش یافت وبه نام اونیز نام گذاری شد. با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه شوید تابا مراحل پخت میرزا قاسمی آشنا شویم.

مواد لازم برای تهیه میرزا قاسمی

مواد لازممقدار
بادمجانپنج عدد متوسط
گوجه فرنگیدوعدد
سیریک بوته
تخم‌مرغسه عدد
روغن – فلفل – نمکبه مقدار لازم

طرز تهیه میرزا قاسمی

درمرحله اول بادمجان ها را کباب می کنیم ( شما می توانید برای انجام این کار بادمجان ها را در داخل فر ویا روی آتش قرار دهید ) سپس پوست آنها را جداکرده و قسمت های فوقانی بادمجان ها را جدا می کنیم؛ بعد از آن بادمجان ها را ساطوری ریز می‌کنیم. اکنون می‌بایست گوجه ها را اضافه کنیم؛ گوجه فرنگی ها رادر آب جوش ریخته و پوست آنها را میگیریم و سپس خرد میکنیم. در مرحله بعد سیر را ریزخرد میکنیم و داخل روغن داغ که ازقبل درماهیتابه و روی اجاق آماده شده است قرار میدهیم تا کمی سیر ها سرخ شود.

میرزا قاسمی
میرزا قاسمی

اکنون بادمجان ها و گوجه های آماده شده رابه همان ماهیتابه اضافه کرده وسرخ می کنیم ؛ این کاررا تا موقعی که آب آنها کشیده شده وکمی روغن بیافتد ادامه می دهیم. بعداز سپری کردن این مراحل کمی نمک و فلفل به آن اضافه می کنیم ومایه رادر یک طرف تابه قرار می دهیم ودر طرف دیگر خالی تابه تخم مرغ ها راشکسته ومخلوط می کنیم وانقدر هم می زنیم تا بسته شده و سرخ شود. اکنون زمان آن فرارسیده که بادمجان ها و تخم مرغ ها (یعنی تمام محتویات تابه) رابا هم مخلوط می کنیم. میرزا قاسمی ماآماده شده ومی توانید آنرا در دیس کشیده و سرو کنید.

آموزش کامل پخت میرزا قاسمی به همراه فوت و فن های پخت آن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − پنج =