مجله اینترنتی بیر کلیک سلامتی اطلاعات پزشکی ابداع شیوه جدید درمان سرطان اثربخش تر از شیمی درمانی

ابداع شیوه جدید درمان سرطان اثربخش تر از شیمی درمانی

0
1
119
شیوه جدید درمان سرطان
لینک کوتاه مطلب : http://birclick.ir/optq4

ابداع شیوه جدید درمان سرطان اثربخش تر از شیمی درمانی

دانشمندان شیوه جدیدی برای مقابله با سلول های سرطانی اختراع کرده‌اند که نسبت به شیمی درمانی اثربخش تر است و عوارض ناخواسته ناشی ازدرمان را هم کاهش می‌دهد. دانشمندان دانشگاه گلاسکو در اسکاتلند تاکید دارند که در این روش تازه کشف شده مرگ سلول های سرطانی به شکل موثرتر از تکنیک های فعلی مانند شیمی درمانی صورت می گیرد. با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا شما را شیوه جدید درمان سرطان آشنا نماییم.

به اعتقاد دانشمندانا، شیوه جدید ازبین بردن سلول های سرطانی که ‘مرگ سلولی مستقل کاسپاز‘ (CICD) نام دارد به ریشه کن شدن کامل تومورها درالگوهای تجربی ختم شده است. اغلب درمان های ضدسرطان فعلی همچون شیمی درمانی، پرتودرمانی و ایمنوتراپی سلول های سرطانی رااز طریق راهکاری به نام آپوپتوز که بافعال سازی پروتئین هایی به نام کاسپاز منجربه مرگ سلولی می شود، از بین می برند.

بااین وجود در آپوپتوز، حذف سلول های سرطانی معمولا به طور کامل صورت نمی گیرد و نهایتابه عود بیماری منجر می شود ویا می تواند عوارض جانبی ناخواسته داشته باشد وچه بسا باعث تقویت سرطان شود. دانشمندان دانشگاه گلاسکو قصد داشتند راهکاریی برای تقویت درمان ابداع کنند که هدف آن کشتن سلول های سرطانی باشد و درعین حال درصد عوارض ناخواسته ناشی از درمان راکاهش دهد.

شیوه جدید درمان سرطان
شیوه جدید درمان سرطان

تحقیقات آنها نشان داد که تحریک مرگ سلولی مستقل کاسپاز (CICD) و نه آپوپتوز معمولا به پسروی کامل تومور منجر می شد. دکتر استفان تایت ازموسسه تحقیقات سرطان Beatson در انگلیس معتقد است به ویژه در مواقعی که بدن به درمان پاسخ جزئی می‌دهد، اطلاعات ما نشان می دهند که تحریک خاص CICD تومور به جای آپوپتوز می تواند روش بهینه تری برای درمان سرطان باشد.

همچنین بخوانید :   سرطان رحم چیست علل و نحوه درمان آن چگونه است

برخلاف آپوپتوز که صورت ساکت مرگ سلولی است، هنگامی که سلول های سرطانی از راه CICD از بین می روند، سیستم ایمنی ازطریق آزاد شدن پروتئین های التهابی آگاه می‌شود و می تواند به سلول های باقی مانده تومور که ازدرمان اولیه فرار کرده اند، حمله کند. به هرحال سازوکار جدید این توانایی را دارد که تاثیر درمان های سرطان رابه اندازه زیادی بالا ببرد و میزان عوارض ناخواسته ناشی از درمان را کاهش دهد.

به اشتراک بگذارید...
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 9 =

اینم جالبه

۸ روش کاهش وزن بدون رژیم لاغری سخت

۸ روش کاهش وزن بدون رژیم لاغری سخت کاهش وزن بدون رژیم لاغری سخت : شاید شنیدن نام رژیم شما …