مجله اینترنتی بیر کلیک سبک زندگی زناشویی عوارض رابطه جنسی بیش از حد برای مردان

عوارض رابطه جنسی بیش از حد برای مردان

0
2
536
رابطه جنسی بیش از حد
لینک کوتاه مطلب : http://birclick.ir/a0kCG

عوارض رابطه جنسی بیش از حد برای مردان

رابطه جنسی بیش از حد به اندازه نداشتن ویا کمبود رابطه جنسی می تواند برای جسم و روح انسان مضر و خطرناک باشد. برای مشخص کردن تعداد صحیح رابطه جنسی هیچ فرمولی رانمی توان به طور حتم تجویز نمود؛ ولی آنچه که مشخص است، این است که حالت استاندادی که ازبرآیند جوامع درطول تاریخ گرفته شده وبا میزان هورمون های بدن انسان تطبیق داده شده است، نشان می دهد که یک انسان بالغ و سالم که شرایط مناسبی مانند ازدواج برای ارضای میل جنسی خود دارد، کمتراز ۱۰ بار درسال، دچار کمبود رابطه جنسی وبیش ازحدود ۵ بار در هفته، دارای زیاده خواهی جنسی می باشد.

البته این آمار و ارقام برای خانم ها و آقایان به خاطر شرایط های جسمی و جنسی متعدد است. در این مطلب  از مجله اینترنتی بیر کلیک سعی داریم به موضوع عوارض داشتن رابطه جنسی بیش از حد در مردان، بپردازیم. داشتن رابطه جنسی به صورت عادی، نشان دهنده سلامت جسم و روح می باشد، مشخص است رفتن به سوی هر طرف نمودار در جهت کم یا زیاد شدن دفعات رابطه جنسی، می تواندبه روند طبیعی بدن مردان آسیب وارد نماید.

رابطه جنسی بیش از حد
رابطه جنسی بیش از حد

عوارض جسمانی

۱ – بدیهی است که افزایش رابطه جنسی باهمسر اگر با علایق همسر دریک راستا نباشد، می تواند همچون کمبود رابطه جنسی، به روابط زناشویی شما خلل وارد کند. زیاد بودن رابطه جنسی می تواند باعث خستگی، یکنواحتی وکمبود میل جنسی برای شریک جنسی شما شود. همچنین او رااز اشتیاق و علاقه انداخته ومقاربت را برای وی عادی و نهایتا باعث دلزدگی خواهد کرد.

همچنین بخوانید :   تفاوت احساسات میان مردان و زنان از دیدگاه روانشناسی

۲ – رابطه جنسی زیاد برای خود مردان در این شرایط نیزمی تواند خطر افزایش حملات قلبی رابه شدت افزایش دهد. افزایش ضربان قلب درحین رابطه جنسی، می تواند باعث اختلال درروند کارکرد درست قلب شود. درواقع بین میزان و تعداد رابطه جنسی مردان بابرخی هورمون های جنسی خاص که شکلی از فاکتور خطرزا برای امراض قلبی و ایجاد سکته مغزی هستند، ارتباط مستقیمی برقرار می باشد.

۳ – از دیگر عوارض رابطه جنسی زیاد می توان به کاهش شانس باروری اشاره نمود؛ مقدار اسپرم درهر بار انزال کاهش می یابد واگر این مقدار که به صورت عادی بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون اسپرم درهر میلی لیتر مایع منی است، به کمتر ازبیست میلیون اسپرم برسد می تواند درزمینه باروری ایجاد مشکل کند.

۴ – افزایش رابطه جنسی در آقایان موجب می شود که نظم هورمونی برهم ریخته و مشکلاتی چون چاقی شکمی، ضعف بدنی، کم شدن میدان دید چشم، ریزش مو، اختلال در خواب و… به وجود آید.

رابطه جنسی بیش از حد
رابطه جنسی بیش از حد

عوارض روحی

۱ – افزایش غیرمنطقی رابطه جنسی در آقایان، احتمال دارد باعث شود ازبرقراری ارتباط با یک شریک خسته شده و دست به خیانت های آشکار یا غیرآشکار (تصورات وخیال پردازی های غیر واقعی با دیگر افراد) بزنند. این مشکل درمیان افراد متاهل موجب بروز شکست درروابط زناشویی و درمیان افراد مجرد موجب سرخوردگی، افسردگی و مشکلاتی درآینده می شود.

۲ – از دیگر عوارض روحی افزایش میزان رابطه جنسی درمردان می توان دست به خودارضایی زدن اشاره کرد. اشخاصی که خودارضایی را تجربه می کنند تنها برای مدت کوتاهی احساس رضایت و آسودگی دارند و بعد همه چیز برعکس شده و عوارض آن بروز می کند.

همچنین بخوانید :   مهمترین مسائلی که در یک رابطه جنسی باید بدانیم
به اشتراک بگذارید...
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 19 =

اینم جالبه

در خرید و ست کردن مانتو مشکی این موارد را در نظر داشته باشید

در خرید و ست کردن مانتو مشکی این موارد را در نظر داشته باشید داشتن یک مانتو مشکی مناسب از …