عواملی که در پایان دادن به رابطه عاشقانه باید به آن دقت کرد

611
پایان دادن به رابطه

عواملی که در پایان دادن به رابطه عاشقانه باید به آن دقت کرد

اگر شما در فکر پایان دادن به رابطه عاشقانه خود هستید، عواملی برای انجام این کار وجود دارد که می‌تواند خسارت‌های عاطفی ناخواسته را کمتر کند. با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه شوید تا شما را با این عوامل آشنا نماییم.

۱ – از پایان دادن به رابطه مطمئن شوید

برای تغییر دادن شریک زندگی خود سعی نکنید او را تهدید به ترک کنید. اطمینان حاصل کنید که نبود عشق، احترام و یا حس خوب درزندگتیان وجود دارد که آن را نمی‌توانید احیا کنید. درصورتی که امیدی وجود دارد، از مشاوره برای مشخص کردن یک راه برای نجات رابطه استفاده کنید. توصیه اکید ما این است که زمانی که شما پایان رابطه را انتخاب می‌کنید احساسی واقعی و نه عصبانیت داشته باشید.

آنچه که ماانسان ها به آن علاقه مندیم، امیدواری و پشت سر گذاشتن مشکلات در تمامی مراحل زندگی خود است. زمانی که دو زوج قصد دارند از هم جدا شوند این عامل می‌تواند موجب ایجاد سردرگمی، بیامیدی و خشم شود. درباره این تغییرات با شریک زندگی خود صحبت کنید. میزان سعی شما برای به اشتراک گذاشتن افکار خود بسیار ضروری است ، حتی اگر شما در بیان آنچه فکر می کنید مشکل دارید. به اشتراک گذاری افکار واحساسات منفی می‌تواند دردسرساز باشد و شریک زندگی شما ممکن است در مقابل شما جبهه بگیرد، به همین خاطر پیشنهادمی کنیم که برای کمک به راحتی گفتگو با یک مشاور خانواده صحبت کنید.

پایان دادن به رابطه
پایان دادن به رابطه

۲ – جسارت پایان دادن به رابطه را داشته باشید

برخی احتمال دارد فکر کنند با ایمیل زدن، پیغام فرستادن یا اعلام در اینستاگرام می توانند از سختی اعلام قطع رابطه کم کنند اما این راه های ازراه دور به فردی که خبر قطع رابطه را دریافت کرده چنان آسیبی راوارد می کند که در رابطه های بعدی عوارضش را خواهد دید. روانشناسان معتقدندزمانی که شما هیچ توضیحی درباره علت قطع رابطه ارائه نمی دهید، فردمقابل مدت خیلی طولانی را صرف این موضوع می کند که چه مشکلی داشته و چه خطایی ازاو سرزده است. این فرد بعد از شما به سختی وارد رابطه عاشقانه دیگری می شود.»

۳ – رفتار محترمانه ای داشته باشید

همانطور که میدانید پایان دادن به رابطه یک سناریوی ذاتا انفجاری است به همین خاطرسعی کنید پیش از انجام آن به همه توهین هایی که احتمالا خواهید شنید و همه توهین هایی که احتمالا خواهید داد فکر کنید. دراین حالت موقع دعوا محترمانه تر حرف می زنید. محترم شمردن فرد مقابل موجب می شود او هم با احترام بیشتری با شما صحبت کند.

پایان دادن به رابطه
پایان دادن به رابطه

۴ – صادق باشید

اینکه رک وراست بگویید «دیگر عاشقت نیستم» خوب است ولی نباید از صداقت علم بسازید یا همه چیز را فاش کنید. به عنوان نمونه اگراز شیوه حرف زدن فرد مقابل ناخشنود هستید و تا دهنش را باز می کند ناراحت میشوید توصیه میکنیم این را در دلتون نگه دارید. روانشناسان معتقدندمهمترین وظیفه شما این است که مراقب اعتمادبه نفس فردمقابل باشید. طوری رفتارنکنید که نتواند هیچ رابطه موفق دیگری داشته باشد.

۵ – «مشکل تو نیستی، منم»

این جمله ی تکراری و کلیشه ای تنها فردمقابل را به این نتیجه می رساند که حتی ذره ای احترام برایش قائل نیستید و با ساده ترین تکه های فیلم ها و سریال ها با آن رفتار کرده اید. شما به فرد مقابل یک توضیح واقعبینانه (حتی مختصر) بدهکارید. باید به او شرح دهید که چرا اوضاع آنگونه که می خواستید پیش نرفته است، همچنین نیاز نیست طرف مقابل را مجبور کنید که دلایلتان را بپذیرد، مخصوصاکه چنین گفتمان هایی اغلب به خشونت منجر می شود.

۶ – رابطه را کامل قطع کنید

صرفا به جهت اینکه مانع ضربه روحی به فردمقابل شویدنگویید که بیا از این به بعد ملاقات های دوستانه داشته باشیم. روانشناسان معتقدهستنداینکه به فردمورد نطر بگویید بیا از حالا به بعد فقط با هم دوست باشیم احتمال دارد احساس گناه شما را از قطع رابطه بکاهد ولی برای طرف مقابل عامل مناسبی نیست. این عامل احتمال داردموجب شود او به اشتباه به آینده و بازگشت شما امیدوار شود و این امیدواری مانع حرکت طرفین به سمت زندگی بهتر میشود.

پایان دادن به رابطه
پایان دادن به رابطه

۷ – بزرگترین عشق روی زمین

خودتان را با این حرفا گول نزنیدکه کلا یک شخص خاص برای شما روی زمین وجود داشته است و حالا او را از دست دادید. روانشناسان معتقدهستند که عشق موجب می شود که فکر کنیدتنها همین آدم است که با شما سازگاری دارد. در فیلم ها و کتاب ها هم به معجزه عشق دامن می زنند اما موضوع اینجاست هیچ چیز جادویی در مورد یک فرد عادی وجود ندارد. درحقیقت در روی زمین اشخاص متعددی وجود دارند که می توانیم با آنها رابطه ایده آلی داشته باشیم. البته دقیقا بعد از پایان دادن به رابطه عاطفی، نمی توانیم اینگونه بیندیشیم ولی باید بپذیرید که به احتمال صددرصد شما فرددیگری را پیدا می کنید و مدتی بعد فکر می کنید که او هم تنها فرد روی زمین هست که به شما می آید.

عواملی که در پایان دادن به رابطه عاشقانه باید به آن دقت کرد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 5 =

بررسی

۴ رفتاری که مردان عاشق فقط برای همسرشان انجام می دهند

۴ رفتاری که مردان عاشق فقط برای همسرشان انجام می دهند ۴ رفتاری که مردان عاشق فقط برای همسر…