فواید سنگ پا برای افزایش قد تنظیم قند خون و سردرد

407
فواید سنگ پا

فواید سنگ پا برای افزایش قد تنظیم قند خون و سردرد

استفاده از سنگ‌پا موضوع جدیدی نیست واز قرن ها پیش اول در رم و سپس در خاورمیانه‌، مردم به استفاده از این سنگ رو آوردند؛ درسال های اخیر از سنگ‌پا در اولویت اول برای تمیزکردن کف پااز بافت‌ها و سلول‌های مرده و به‌عنوان یک لایه‌بردار در پاشنه پا استفاده می‌شود. با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا شما را با فواید سنگ پا آشنا نماییم.

سنگ‌پا دررنگ‌های سفید، قهوه‌ای، قرمز و مشکی موجود است و اغلب در مراکز بهداشتی و مراکز فروش لوازم حمام به فروش می‌رسد، یااگر شانس این را داشته باشید که از سواحل یونان بازدید کنید، می‌توانید در ساحل، از این گونه سنگ‌ها بیابید.

فواید سنگ پا

درمان کوفتگی و سردرد

یکی از فواید استفاده از سنگ این است که چرک پا را تمیز می‌کند و به همین دلیل خستگی و کوفتگی پا برطرف می‌شودعلاوه براین برای برخی از انواع سردرد و اغلب بیماری‌های مغزی بسیار مفید است به‌ این دلیل که ماده را از نواحی بالا‌تر به‌سمت نواحی پایین بدن می‌کشاند ودرصورتی که سنگ‌پا‌، خشن‌تر باشد جذب ماده مناسبتر صورت می گیرد؛ توصیه می شودسنگ پاخشن و متخلخل باشد و کف پا و پاشنه پا را با آن بمالند.

فواید سنگ پا
فواید سنگ پا

درصورتی که علاقه مندید پاهای زیبایی داشته باشید پیشنهاد می کنیم حداقل دو مرتبه در هفته و شب‌هنگام از سنگ‌پا استفاده کنید تا بعد ازاستفاده از سنگ‌پا، پوست پا بتواند استراحت کند. دقت داشته باشیدکه از سنگ پای مخصوص و تمیز استفاده کنید و آن را دوراز هرگونه آلودگی نگه دارید زیرا احتمال دارد خراش‌هایی در کف پا ایجاد شودو موجب انتقال میکروب شود؛ دقت داشته باشید بعد از استفاده از سنگ‌پا آن رابا برسی مخصوص شست‌وشو دهید تا خلل و منافذ آن تمیز شود و آن رادر محیط خشک نگه دارید چون که محیط مرطوب موجب گسترش انواع مخمر و قارچ‌ها و استفاده از آن به آن شکل موجب آلودگی و انتقال بیماری به کف پای انسان می‌شود.

تنظیم قند خون

اخیرا درشبکه های اجتماعی اعلام می‌کنند که بیشترین میزان انسولین در پاشنه پاست، که فعلا این موضوع توسط محققان درحال بررسی بوده وهیچ سندیت علمی ندارد‌ ولی اشخاصی که مبتلابه دیابت نوع ۲ هستند، اگر روزانه به‌مدت ده دقیقه سنگ پابکشند، موجب تنظیم انسولین خونشان خواهد شد همچنین استفاده منظم از سنگ پاموجب چربی‌سوزی بیشتر و تناسب اندام خواهد شد.

در اشخاصی که به مرض قندخون مبتلا هستند در نیمه تحتانی بدن پا‌ها خون‌رسانی به‌ طرز درست و صحیح صورت نمی گیرد و  احتمال دارد که فرد دچار مشکلاتی همچون ترک کف پا و امثالهم بشود؛ درحقیقت استفاده از سنگ‌پا باعث افزایش خون‌رسانی در نواحی تحتانی بدن شده و به این طریق به دیابتی‌ها کمک می‌کند.

فواید سنگ پا
فواید سنگ پا

افزایش قد

استفاده دیگر سنگ‌پا این است که از آن در اشخاصی که در سن رشد قرار دارند‌، با تحریک غده هیپوفیز مغز و تولید هورمون رشد، به بهبود میزان رشدقدشان کمک فراوانی می‌کند؛ برای این کار توصیه می شودبرای سنگ پا کشیدن‌، پاها را به‌ میزان ۱۵ دقیقه در آب نمک گرم نگهداری کرده و سپس به انجام این کار بپردازید.

نکات بهداشتی

  • تأکید می‌شود حتما از سنگ پای شخصی خودتان استفاده کنید و از سنگ پای دیگران به هیچ وجه استفاده نکنید؛ دقت داشته باشیداز سنگ‌پای پوکه معدنی برای استفاده درمانی و کشیدن سنگ‌پا استفاده کنید واز سایرسنگها یا مواردی همچون سفال و ساروج استفاده نکنید.
  • بعداز مدتی استفاده بجهت ضدعفونی‌ کردن، سنگ‌پای شخصی خود راچند ساعتی در سرکه انگور یا بتادین نگهداری کنید تا قارچها و میکروبهای موجود از زدوده شوند و تحت هیچ شرایطی سنگ پارا بعداز استفاده‌، در حمام نگهداری نکنید چون در چنین شرایطی، محیط لازم برای رشد میکروبها فراهم می‌شود.
فواید سنگ پا برای افزایش قد تنظیم قند خون و سردرد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + هشت =

بررسی

۵ دشمن پوست که باید آنها را شناخت و مقابله نمود

۵ دشمن پوست که باید آنها را شناخت و مقابله نمود ۵ دشمن پوست که باید آنها را شناخت و مقابله…