شلوار جین پاره چگونه و از چه زمانی مد شد

389
شلوار جین پاره
لینک کوتاه مطلب : http://birclick.com/Xh1Pe

شلوار جین پاره چگونه و از چه زمانی مد شد

مردم سراسر دنیا از هر رنگ و ملیت و زبانی که هستندبه شلوارهای جینشان علاقه خاصی دارند و در مراسم های گوناگون رسمی و غیر رسمی شلوار جین می پوشند. با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا شما را با تاریخچه شلوار جین پاره و شیوه و زمان مد شدن آن آشنا کنیم.

در طی سال های اخیر با تغییر مد ،تیپ های شلوار جین هم تغییر کرده است. درپاره ای از زمان جین های تنگ و چسبان محبوب شدن و زمانی دیگر جین های پاچه گشاد. زمانی رنگ سبز و قرمز مد است زمانی دیگر آبی کم رنگ. درصورتی که شلوار جین مورد علاقه که به تن می کنید پارگی هایی بر روی زانو و ران دارد و این پارگی ها به خاطر پوشیدن زیاد و ازکارافتادگی شلوارتان ایجاد نشده است یقینا به خاطر این است که شلوار جین پاره مد است.

شلوار جین پاره
شلوار جین پاره

همانگونه که اطلاع دارید دنیای مد نیز همچون دنیای موسیقی، نقاشی، شعر و سایر هنرها تأثیر گرفته ازحوادث و گرایشات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی زمان خود است. در حقیقت تیپ های متعدد لباس پوشیدن الهام گرفته شده از شرایط محیطی ،فرهنگی و سیاسی آن ناحیه است و تاریخچه و مفهومی را با خود به یدک می کشد. اما تاریخچه و مفهوم پنهان در پس شلوارهای جین پاره چیست؟

تولید شلوارهای جین به حدود صدو بیست سال پیش می گردد. در آن زمان شلوار جین به خاطر مقاومتش در برابر پارگی، زیبایی و قیمت پایین لباس کار محبوب کارگران کارخانه ، معدن وگاوچرانان و دامداران بوده است. پس از مدتی زنان نیز شلوار جین را به عنوان لباس کار خود انتخاب کردن. دراوایل دهه ۶۰ میلادی زمانی که مارلون براندو و جیمز دین در فیلم های سینمایی وسترن جین به تن کردند ، به تن کردن شلوار جین به نماد جوانی و سرزندگی و یاغی گری برای نسل جوان تبدیل شد.

همچنین بخوانید :   بهترین طرح های ناخن 2016 تم مشکی و تیره
شلوار جین پاره
شلوار جین پاره

استفاده از شلوار جین در حقیقت حاکی از اعتراض همگانی به نظام سرمایه داری و اعلام اتحاد وهمبستگی با طبقه کارگر و فقیر جامعه بود. جوانان به جین هایشان علاقه داشتند و برای مدت طولانی آنها را بر تن می کردند . شلور جین گزینه اول انها برای هیجان و تفریح بود . برای جوانان آن دوره رنگ پریدگی رنگ شلوار و پارگی های روی زانو که حاکی از ماجراجویی بود علت کافی برای دور انداختن و خرید شلوارهای جدید نبود. استفاده از شلوارهای جینی که به خاطر استفاده زیاد و کهنگی پاره بودند تبدیل به گزینه اول شیوه لباس پوشیدن جوانان شد.

شلوار جین پاره
شلوار جین پاره

زمانی که گروه موسیقی “Ramones “با شلوارهای جین کهنه و پاره شده بر روی سن رفتند و کنسرتشان را اجرا کردند محبوبیت این شلوارها افزایش یافت و افراد بیشتری بخصوص جوانان برای تقلید از هنرمندان مورد علاقه خود به پوشیدن شلوارهای پاره ادامه دادند. در دهه اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ اعضای گروه های معروف راک، پانک و متال که مفهوم اصلی آهنگایشان مخالفت با نظام سرمایه داری و اتحاد با طبقه متوسط و کارگر بود به پوشیدن جین های پاره ادامه دادند و شلوارهای جین پاره با نهایت قدرت تا به امروز به حیات خود ادامه داده است.

منبع : History of Jeans

شلوار جین پاره چگونه و از چه زمانی مد شد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر
به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − نه =

اینم جالبه

معرفی ۴ مدل شلوار برای جذابیت مردانه در زمستان

معرفی ۴ مدل شلوار برای جذابیت مردانه در زمستان معرفی ۴ مدل شلوار برای جذابیت مردانه در زمس…