تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان

1,000
تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان

تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان

تست شاخص های رضایت جنسی : داشتن رابطه جنسی منظم با همسر ، می تواند برای افراد یک امتیاز مهم محسوب شود . خیلی از زوج ها ممکن است با خود بیندیشند که این موضوع آنقدرها هم بزرگ و با اهمیت نیست . داشتن رضایت از رابطه زناشویی تان باعث می شود علاقه و نگرش ما به همسرتان تغییر کند . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم با تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان میزان رضایت در رابطه زناشویی را مورد بررسی قرار دهیم .

چقدر از رابطه زناشویی و عاطفی با همسرتان رضایت دارید ؟

تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان
تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان

رضایت جنسی دو جزء اصلی دارد : جسمی – عاطفی یا هیجانی

رضایت زناشویی انطباق میان وضعیت موجود و وضعیت مورد انتظار است . طبق این تعریف رضایت زناشویی زمانی محقق می شود که وضعیت موجود در روابط زناشویی با وضعیت مورد انتظار فرد منطبق باشد . ادراک زن و شوهر از میزان، شدت و دامنه مشکلات موجود رابطه نشان دهنده سطح رضایت زناشویی آن هاست .

رضایت بخش بودن روابط میان همسران از طریق علاقه متقابل، میزان مراقبت از همدیگر و پذیرش و تفاهم با یکدیگر سنجیده می شود . در ازدواج بدون توافق زناشویی ، مشکلات موجود میان همسران به حدی زیاد است که آن ها احساس می کنند نیازها و انتظاراتشان برآورده نمی شود .

مطالعات نشان داده است که رضامندی و یا نارضامندی زناشویی، بر بسیاری از ابعاد زندگی فردی و اجتماعی تاثیر می گذارد؛ برای مثال، نتایج مطالعات در محدوده تاثیر جسمانی نشان داد، افراد متاهل که زندگی شان پایدار بوده و استحکام بیشتری داشته، عموما عمر طولانی دارند، از نظر جسمانی سالم ترند. شاد هستند و بیشتر احتمال دارد که از سرطان نجات پیدا کنند . اغلب زوج ها در جایی میان این دو قطب قرار دارند و در مواردی بین آن ها توافق برقرار است و در مواردی نه .

همچنین بخوانید :   برای رسیدن به خوشبختی با همسرتان یکسو شوید

تست شاخص های رضایت جنسی

تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان
تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان

هدف این پرسشنامه تعیین نقاط قوت روابط زناشویی و رضایت جنسی همسران است .

تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان
تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان

راهنمای سنجش میزان رضایت از رابطه زناشویی

لطفا هر یک از جملات زیر را به دقت بخوانید و با توجه به رابطه زناشویی خود به آن ها پاسخ دهید. جواب صحیح یا غلط وجود ندارد. سعی کنید حتی الامکان از پاسخ به مورد «نه موافق و نه مخالف» خودداری کنید . فقط وقتی این مورد را علامت بزنید که در موافق یا مخالف بودن خود نسبت به یک جمله کاملا شک و تردید داشته باشید.

نمره گذاری تست

نمره هایی که خط کشیده اید را با هم جمع بزنید . نمره شما باید عددی بین ۱۰ تا ۵۰ باشد .

دو نوع نمره گذاری برای این آزمون انجام می شود و برای نمره گذاری مقیاس رضایت جنسی ، نمره سوال های ۲، ۴، ۶، ۸ و ۱۰ را با یکدیگر جمع کنید تا یک نمره کلی به دست بیاید.

تفسیر تست رابطه زناشویی

تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان
تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان

مقیاس رابطه زناشویی

برای نمره گذاری مقیاس ارتباط زناشویی نمره سوال های ۱، ۳، ۵، ۷ و ۹ را با یکدیگر جمع کنید. نمره شما باید بین ۵ تا ۲۵ باشد. این مقیاس، احساسات، اعتقادات و نگرش های شخص نسبت به میزان و چگونگی روابط زناشویی را می سنجد. نمره بالا یعنی نزدیک به ۲۵ نشان دهنده آگاهی زن و شوهر و رضایت از سطح و نوع ارتباط در روابطشان است و نمره پایین یعنی نزدیک به ۵ نشان دهنده فقدان رضایت در ارتباطشان است.

مقیاس رضایت جنسی

برای نمره گذاری مقیاس رضایت جنسی نمره سوال های ۲، ۴، ۶، ۸ و ۱۰ را با یکدیگر جمع کنید تا یک نمره کلی به دست بیاید. نمره شما باید بین ۵ تا ۲۵ باشد. این مقیاس احساسات و نگرانی های فرد را درباره روابط جنسی و صمیمیت عاطفی با همسر ارزیابی می کند. موارد این مقیاس منعکس کننده میزان رضایت از روابط و احساس منعکس کننده میزان رضایت از روابط و احساس راحتی در بحث های مربوط به روابط جنسی است.

همچنین بخوانید :   دلایل درد در اولین رابطه زناشویی زوجین چیست

نمره بالاتر یعنی نزدیک به ۲۵، نشان دهنده رضایت از ابراز عواطف و نگرش مثبت نسبت به مسائل جنسی در روابط زناشویی یا توافق درباره تصمیمات مربوط به بارداری است. نمره پایین یعنی نزدیک به ۵ هم یعنی در رابطه جنسی با همسرتان مشکل دارید.

تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

بررسی

توصیه هایی برای رسیدن به اوج لذت جنسی در خانم ها

توصیه هایی برای رسیدن به اوج لذت جنسی در خانم ها حدود ۱۱ درصد از زنان دنیا هیچوقت اوج لذت …