دلایل به خواب رفتن مردان بعد از رابطه جنسی

605
به خواب رفتن مردان بعد از رابطه جنسی

دلایل به خواب رفتن مردان بعد از رابطه جنسی

این اتفاق برای بسیاری از خانمها افتاده است که مردشان بعد از رابطه جنسی به خواب میرود در حالی که آنها بیدار هستند. دلیل اصلی به خواب رفتن مردان بعد از رابطه جنسی هورمون پرولاکتین است که بعد از مقاربت ترشح شده و باعث خواب آلودگی درمردان میشود. در این مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک شما را با دلایل به خواب رفتن مردان بعد از رابطه جنسی آشنا می نماییم.

پرولاکتین، انتقال دهنده عصبی محرک بیداری یعنی دوپامین را تحت کنترل خود در می آورد درصورتی که بدن زنان این هورمون را خیلی ناچیزترشح میکند. اما این تنها پرولاکتین نیست که باعث میشود مردان به خواب بروند.

۱ – هورمون رضایت و لذت بخشی یا همان اکسی توسین در زمان رابطه جنسی تولید میشود و این قدرت را دارد افکار استرس زا را از ذهن دور کند و به همین خاطر مردان آسوده تر و آسان تر به خواب میروند و درصورتی که درتاریکی رابطه جنسی داشته باشند این پیام به مغز ارسال میشود که وقت خواب است و هورمون ملاتونین چرخه خواب را کنترل میکند. زمانی که پرولاکتین، اکسی توسین، ملاتونین همه با هم ترشح میشوند زمان خوابیدن فرارسیده است.

به خواب رفتن مردان بعد از رابطه جنسی
به خواب رفتن مردان بعد از رابطه جنسی

۲ – واکنش های شیمیایی بدن مردان بعد از ارگاسم تغییر میکند. هنگامی که پرولاکتین ترشح میشود، بدن مرداعلام خستگی میکند. در طرف مقابل زنان در هر بار رابطه جنسی به ارگاسم نمیرسند. به همین خاطر میتوانندقدرت لازم برای صحبت درباره عشق و زندگی و … را داشته باشند. یک توضیح علمی دیگر این است که درزمان رابطه جنسی و بعد از ارگاسم ماهیچه هایی که از گلیکوژن انرژی تولید میکنند، تحلیل رفته و همین امردر مردان باعث احساس خواب آلودگی میشود. از آنجا که آقایان حجم عضلانی بیشتری نسبت به زنان دارند مردان بیشتراحساس خستگی میکنند.

۳ – رابطه جنسی حول محور روانی نیز تمرکز دارد، ادغام دو بدن که موجب هدایت انرژی و پرانرژی کردن زن و مرد میشود. رابطه جنسی و ارگاسم نهایت آگاهی روانی است و ادغام انرژی را نشان میدهد. نقطه ای که به آن توجه کرداین است که ارگاسم مرد خارجی است و باعث تخلیه انرژی میشود. در مقابل ارگاسم جنسی در زن درونی است و انرژی در بدن باقی میماند و به همین خاطر زنان پس از رابطه جنسی سرحال ترند.

۴ – زنان علاقه به تحلیل تجربه هایشان دارندبه همین خاطر علاقه به صحبت کردن بعد از رابطه جنسی دارند.  ارتباط گرفتن برای زنان راحت تر و عادی تر است. درحالی که مردان اغلب هم صحبت خوبی نیستند و بیشتربه پشت روی تخت دراز کشیده و ارتباطی برقرار نمیکند. براساس پژوهش های انجام گرفته نوازش بعد از رابطه جنسی موجب افزایش صمیمیت، دلبستگی و احساس کلی زوجین میشود. به همین دلیل توصیه می کنیم روشهایی برای پیوند بعد از رابطه جنسی پیدا کنید.

به خواب رفتن مردان بعد از رابطه جنسی
به خواب رفتن مردان بعد از رابطه جنسی

راهکارهای پیشنهادی

  • زمان رابطه جنسی را پیش از صبحانه، ناهار یا شام قرار دهید. دراین صورت مردان کمتر تمایلی به خواب پیدا می کنند.
  • سعی کنید آخرشب دیرهنگام مقاربت نداشته باشید چون این تایم خود به خود خستگی به دنبال دارد.
  • با همسرتان درباره یک ساعت مشخص برای خوابیدن به توافق برسید.

 

کلام آخر

بعضی از خانم ها از این که شریک زندگیشان بعداز مقاربت به خواب می روند گله مندن و فکر می کنند که نتوانسته اند رضایت همسرشان را جلب کنند درصورتی که صدای خرو پف آقایان بعداز رابطه جنسی دلیلی محکم بر رضایتمندی آقایان از رابطه اشان است

دلایل به خواب رفتن مردان بعد از رابطه جنسی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

بررسی

مشکلات رابطه جنسی قبل از ازدواج و عواقب آن

مشکلات رابطه جنسی قبل از ازدواج و عواقب آن مشکلات رابطه جنسی قبل از ازدواج و عواقب آن : را…