مجله اینترنتی بیر کلیک سبک زندگی دکوراسیون برگ قاشقی مناسبترین گیاه برای نگهداری در آپارتمان

برگ قاشقی مناسبترین گیاه برای نگهداری در آپارتمان

0
1
183
برگ قاشقی
لینک کوتاه مطلب : http://birclick.ir/HEAec

برگ قاشقی مناسبترین گیاه برای نگهداری در آپارتمان

این گیاه با نام لاتین Desert privet و نام علمی Peperomia magnoliaefolia و درزبان فارسی پیرومیا، قاشقی معروف است. پیرومیا از دسته پی پراسه و زادگاه آن برزیل و جنگل های امازون بوده وبرگهای قلبی شکل، گوشتی و ابلق به رنگهای سفید صدفی و سبز می باشد، زادگاه این گیاه جنگلهای نسبتا تاریک بوده و به همین دلیل سایه آپارتمان را به خوبی دوست داردو تحمل میکند. با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا شما را باراه های نگهداری و تکثیر برگ قاشقی آشنا نماییم.

راه های نگهداری و تکثیر برگ قاشقی

۱ – نور

نور ملایم آفتاب و نور کنار پنجره نیازهای نوری این گیاه را تامین میکند، البته نیاز به مراقبت در مقابل نور مستقیم آفتاب به ویژه در ظهر دارد.

۲ – دما

نهایت درجه حرارت در تابستان ۲۵ درجه و حداقل درجه در زمستان ۱۹ درجه است،البته برگ قاشقی تا ده درجه هم اختلاف مقاومت نشان میدهد ولی در کل به هوای خنک احتیاج دارد.

برگ قاشقی
برگ قاشقی

۳ – آب

دقت داشته باشید در بین دو آبیاری خاک گلدان خشک شود، آبیاری بیش از نیاز به ویژه در زمستان موجب پوسیدگی گیاه و درمراحل پایانی باعث حمله قارچ بیماری زای ((بوتری تیس)) می گردد،در زمستان هر هفته یکبار و در تابستان هر  ۲الی ۳ روز یکبار آبیاری نمایید.

۴ – تغذبه

مواد غذایی و موارد مورد نیاز گیاه را با افزایش میزان کودهای مایع یا جامد محلول در آب های مخصوص گیاهان زینتی براساس راهنما هر دو هفته یکبار تامین کنید.

همچنین بخوانید :   آب مورد نیاز کودکان در یک روز چقدر است

۵ – خاک

خاک لیمونی مناسبترین محیط رشد ریشه این گیاه است.

۶ – گلدان

ریشه های این گیاه سطحی و کوچک است به همین خاطر دوست دارنددر گلدان کوچک زندگی کنند، ولی درهر حال هر سال ریشه ها را بازدید کنید و در صورت نیازآن را با یک سایز بزرگتر تعویض نمایید.

برگ قاشقی
برگ قاشقی

۷ – نظافت

به علت شکننده وحساس بودن برگ ها غبارروبی جهت تمیز نمودن برگها کفایت میکند.

۸ -تکثیر

بهترین زمان برای گرفتن قلمه ساقه یا برگ در اواخر بهار یا اوایل تابستان و ریشه دار کردن آنها در دمایی با محیط ۱۹ تا ۲۵ درجه سانتی گراد می باشد.

 

به اشتراک بگذارید...
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 16 =

اینم جالبه

کاهش توان جنسی در میانسالی و پیری و راه های درمان آن

کاهش توان جنسی در میانسالی و پیری و راه های درمان آن کاهش توان جنسی در میانسالی و پیری یکی…