مجله اینترنتی بیر کلیک سلامتی سلامت عمومی گوشت شترمرغ قرمز رنگ ولی با فواید بسیار

گوشت شترمرغ قرمز رنگ ولی با فواید بسیار

0
2
گوشت شترمرغ
لینک کوتاه مطلب : http://birclick.ir/JVfsr

گوشت شترمرغ قرمز رنگ ولی با فواید بسیار

گوشت شترمرغ که در دسته گوشت های قرمز دسته بندی می شود، از ارزش غذایی بسیار زیادی برخورداراست، به گونه ای که می توان ادعا داشت یکی از کم چرب ترین و سالم ترین نمونه های گوشت قرمز در دسترس می باشد. در این مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم شما را با فواید گوشت شترمرغ آشنا نماییم.

نکته قابل توجه در مورد گوشت شترمرغ این است که کالری، کلسترول و چربی آن حتی از گوشت مرغ و بوقلمون هم کم تر است. به همین جهت گوشت شترمرغ برای استفاده بیماران قلبی – عروقی ، اشخاصی که دچار چربی خون بالا و افرادی که دچار چاقی مفرط هستند، خوراک بسیار ایده آلی می باشد.

 

گوشت شترمرغ
گوشت شترمرغ

 

همچنین اسیدهای چرب غیراشباع موجود در گوشت شترمرغ در حدود ۳۰ درصد کل اسیدهای چرب را تشکیل می دهد که یکی از ویژگی های بارز این گوشت به حساب می آید. این ویژگی ها به همراه درصد بالای اسید چرب امگا-۳ در گوشت شترمرغ موجب شده که این گوشت گزینه بسیار مناسبی برای بیماران قلبی– عروقی و سالمندان باشد تا با خیال راحتری بتوانند احتیاجات پروتئینی خود را برطرف سازند.

مصرف اسید چرب امگا-۳ تأثیر بسیار زیادی در کاهش میزان بیماری های قلبی عروقی داشته و برای رشد و نمو بافت های بدن مؤثر است. به نظر می رسد که این اسید چرب در قیاس با اسید چرب غیراشباع امگا-۶ تأثیرات شگفت انگیزی در جلوگیری از لخته شدن دارد. اغلب مواد غذایی افراد از لحاظ اسیدهای چرب امگا-۳ کمبود دارند. از طرف دیگر میزان کم سدیم در گوشت شترمرغ، استفاده از آن را برای افرادی که دچار فشار خون بالا هستند، ممکن می سازد.

همچنین بخوانید :   کدام یک از منابع گیاهی کلسیم کافی برای بدن دارند

 

گوشت شترمرغ
گوشت شترمرغ

 

گوشت شترمرغ از نظر پروتئین و آهن نیز از جایگاه بسیار مناسبی برخوردار است و به همین خاطر برای افراد کم خون و زنان باردار گزینه بسیار مناسبی است. همچنین گوشت شترمرغ درصد زیادی از عناصری همچون روی و منیزیم را شامل میشود. علاوه بر موارد بالا، گوشت شتر مرغ به شکل بسیار چشمگیری ترد بوده و به راحتی قابل هضم است، به شکلی که بیش از ۹۰ درصد آن قابل هضم بوده و به همین جهت بعد از گوشت ماهی در رتبه دوم قرار دارد. جالب است که بدانید گوشت مرغ و گاو در حدود ۸۷ درصد قابلیت هضم دارند.

در چارت زیر مقدار انرژی، پروتئین، چربی، کلسترول و کلسیم موجود در ۸۵ گرم از گوشت شترمرغ، مرغ، بوقلمون، گاو و گوسفند با هم مقایسه شده است.

نوع گوشت

کلسیم (میلی گرم)

کلسترول (میلی گرم)

چربی (گرم)

پروتئین (گرم)

انرژی (کالری)

شترمرغ ۵ ۵۸ ۲ ۲۲ ۹۷
مرغ ۱۳ ۷۳ ۳ ۲۷ ۱۴۰
بوقلمون ۱۶ ۵۹ ۳ ۲۵ ۱۳۵
گاو ۹ ۷۷ ۱۵ ۲۱ ۲۴۰
گوسفند ۸ ۷۸ ۱۳ ۲۲ ۲۰۵
گوشت شترمرغ قرمز رنگ ولی با فواید بسیار نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر
به اشتراک بگذارید...
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سیزده =

اینم جالبه

افزایش سلامت عضله و بهبود کارکرد آن به کمک ۵ تکنیک طلایی

افزایش سلامت عضله و بهبود کارکرد آن به کمک ۵ تکنیک طلایی به طورحتم برای شما هم پیدا کردن ر…