پژو ۲۰۰۸ محصول مشترک ایران خودرو و پژو

252
پژو 2008 محصول مشترک ایران خودرو و پژو

پژو ۲۰۰۸ محصول مشترک ایران خودرو و پژو

بعد از توافق برجام ، شرکت های زیادی با ایران قراردادهای تجاری بستند از جمله توتال و پژو فرانسه که سابقه حضور چندین ساله در ایران را دارند . یکی از این قراردادها تولید مشترک خودروی پژو ۲۰۰۸ بود که اوایل تیرماه جاری ثبت نام برای خرید آن آغاز شد و طبق پیش بینی ها ، مردم استقبال زیادی از این خودرو بعمل آوردند . این خودروی زیبا به عنوان اولین محصول مونتاژ شده در شرکت ایکاپ ( سرمایه گذاری مشترک ایران خودرو و پژو ) معرفی میشود . طبق قرارداد ، شرکت ایکاپ به تولید و مونتاژ خودروهای تولید مشترک ایران خودرو و پژو در ایران خواهد پرداخت . بر اساس توافق انجام شده و شرایطی که وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام کرده است ، خودروهایی در این کارخانه تولید می شوند که کمتر از ۳ سال از طراحی و تولید آن ها در بازار روز جهان گذشته باشد . با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا بیشتر با خودرو پژو  ۲۰۰۸ آشنا شوید .

پژو 2008 محصول مشترک ایران خودرو و پژو
پژو ۲۰۰۸ محصول مشترک ایران خودرو و پژو

 

شرکت ایکاپ

ایکاپ در فاز اول به تولید و داخلی سازی سه خودروی پژو ۲۰۰۸، پژو ۳۰۱ و پژو ۲۰۸ می پردازد تا در طول سه سال این خودروها به ۸۰ درصد ساخت ایران برسد . در کنار این سه خودرو مونتاژ پژو ۵۰۸ در ایران قطعی شده است . شرکت پژو پس از استقبال خریداران از پژو ۲۰۸ و با توجه به رشد قابل توجه بازار خودروهای کراس اوور یا شاسی بلند شهری، تصمیم گرفت نمونه ی کراس اوور این خودرو را تولید کند و آن را با نام ۲۰۰۸ برای اولین بار در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۳ که یکی از معتبرترین نمایشگاه های خودروی اروپا است، معرفی کرد . شاسی بلند ها در سال های گذشته با توجه به استقبال مردم و استفاده بیشتر در شهر به دو دسته تقسیم شدند .

همچنین بخوانید :   پژو 3008 برای نخستین بار در ایران به همراه عکس
پژو 2008 محصول مشترک ایران خودرو و پژو
پژو ۲۰۰۸ محصول مشترک ایران خودرو و پژو

 

دسته اول کراس اوورها هستند . کراس اوورها در اصل مدل جمع و جورتری از شاسی بلندها هستند که با حجم داخلی کمتر ، به پیشرانه ی کم مصرف تر و البته ضعیف تری نیز مجهز هستند و قابلیت های چندانی در بخش آفرود ندارند . هیوندای توسان و کیا اسپرتیج دو نمونه معروف از این دسته از خودروها در بازار در کشورمان هستند . دسته دوم SUV هستند که به فضای کابین بزرگ و پیشرانه ی توانمند تری مجهز شده اند . تویوتا لندکروزر، هیوندای سانتا فه و کیا سورنتو چند نمونه از خودروهای شاسی بلند مطرح در کشورمان هستند .

پژو 2008 محصول مشترک ایران خودرو و پژو
پژو ۲۰۰۸ محصول مشترک ایران خودرو و پژو

 

پژو ۲۰۰۸

پژو ۲۰۰۸ مدل ۲۰۱۷ در ۸ نسخه مختلف تولید می شود که به دو دسته ی بنزینی و دیزلی تقسیم می شوند. ۳ نسخه از پژو ۲۰۰۸ دیزلی و ۵ نسخه ی دیگر بنزینی هستند. نسخه های دیزلی پژو ۲۰۰۸ توان خروجی ۷۵ تا ۱۲۰ اسب بخار دارند؛ اما انواع بنزینی پژو ۲۰۰۸ همگی از پیشرانه های PureTech با حجم ۱۲۰۰ سی سی بهره می برند و دیگر اثری از نمونه ی VTi در این خودرو نیست .

پژو ۲۰۰۸ مدل ۲۰۱۷ از امکانات رفاهی نسبتا مناسبی استفاده می کند. این امکانات به دو بخش تقسیم می شوند؛ برخی از آن ها در تمامی تیپ های پژو ۲۰۰۸ ارائه می شود. این امکانات عبارتند از کروز کنترل، صندلی الکترونیکی راننده، کنترل ارتفاع صندلی راننده، سوکت برق ۱۲ ولتی، پورت های USB و ۳.۵ میلی متری، بلوتوث، ۶ اسپیکر (۲ عدد جلو، ۲ عدد عقب و ۲ توییتر)، کامپیوتر سفری، باربند، قفل مرکزی، نمایشگر وضعیت دنده، دماسنج، سانروف و چراغ رانندگی در روز .

همچنین بخوانید :   پژو 3008 برای نخستین بار در ایران به همراه عکس

پژو ۲۰۰۸ با قدرت ۸۲ اسب بخار

نسخه ی پایه ی پژو ۲۰۰۸، دارای پیشرانه ی تنفس طبیعی با توان خروجی ۸۲ اسب بخار در ۵۷۵۰ دور در دقیقه است. این خودرو دارای دو جعبه دنده ی خودکار و دستی است که هر دو ۵ سرعته هستند. برای افرادی که به دنبال خودرویی با مصرف سوخت اندک هستند، نسخه ی پایه ی ۲۰۰۸ یکی از گزینه های مطلوب در بازارهای جهان است. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو در هر نسخه ی مجهز به جعبه دنده ی دستی و خودکار کمتر از ۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است که آمار فوق العاده ای است و با باک پر می توانید مسافتی نزدیک ۱۰۰۰ کیلومتر طی کنید .

پژو 2008 محصول مشترک ایران خودرو و پژو
پژو ۲۰۰۸ محصول مشترک ایران خودرو و پژو

 

پژو ۲۰۰۸ با قدرت ۱۱۰ اسب بخار

نسخه ی ۱۱۰ اسب بخاری پژو ۲۰۰۸ از پیشرانه ی مجهز به توربوشارژ استفاده می کند و به همین دلیل توان خروجی بیشتری از نمونه ی قبلی دارد. نهایت توان خروجی ۱۱۰ اسب بخاری این خودرو در ۵۵۰۰ دور در دقیقه به دست می آید. گشتاور این نسخه ۲۰۵ نیوتن متر در دور ۱۵۰۰ دور در دقیقه است. در این نسخه از کراس اوور ۲۰۰۸ نیز امکان استفاده از جعبه دنده های خودکار و دستی موجود است. اما نکته ی جالب در خصوص پیشرانه ی مذکور، مصرف سوخت پایین تر آن نسبت به نمونه ی مجهز به پیشرانه ی ۸۲ اسب بخاری است. مصرف سوخت کمتر از ۴.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در سیکل ترکیبی، خبر از تبحر بالای گروه خودروسازی پژو سیتروئن در ساخت خودروهای بهینه می دهد .

پژو 2008 محصول مشترک ایران خودرو و پژو
پژو ۲۰۰۸ محصول مشترک ایران خودرو و پژو

 

پژو ۲۰۰۸ با قدرت ۱۳۰ اسب بخار

اما پژو نسخه ی دیگری از ۲۰۰۸ نیز عرضه می کند که از پیشرانه ی ۱۲۰۰ سی سی مجهز به توربوشارژر (همانند نسخه ی ۱۱ اسب بخاری) بهره می برد که اکنون به واسطه ی بهینه سازی های در سیستم توربوشارژ، گشتاور و توان خروجی بیشتری نسبت به سایر مدل های این خودرو دارد. این نسخه از پژو ۲۰۰۸ با گشتاور ۲۳۰ نیوتن متر در ۱۷۵۰ دور در دقیقه و توان خروجی ۱۳۰ اسب بخار می تواند در ۹.۳ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. با این حال برخلاف سایر مدل های ۲۰۰۸، قدرتمندترین نسخه ی کراس اوور پژو تنها با جعبه دنده ی دستی عرضه می شود. مصرف سوخت شهر ۶، بزرگراه ۴.۱ و سیکل ترکیبی ۴.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر از دیگر ویژ گی های این نسخه است .

همچنین بخوانید :   پژو 3008 برای نخستین بار در ایران به همراه عکس

پژو ۲۰۰۸ با پیشرانه‌ی ۱.۶ لیتری TVI  و THP

نوع ۱.۶ لیتری پژو ۲۰۰۸ در نسخه‌ی TVI با تنفس طبیعی و در نسخه‌ی THP مجهز به توربوشارژر است. قدرت نمونه‌ی TVI برابر با ۱۲۰ اسب بخار است و با جعبه‌دنده‌ی دستی حدود ۱۰ ثانیه طول می‌کشد تا به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد؛ درحالی‌که نوع THP به لطف استفاده از توربوشارژر، ۱۶۵ اسب بخار قدرت دارد و شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت ۹ ثانیه فراهم می‌کند. میانگین مصرف سوخت پژو ۲۰۰۸ با پیشرانه‌ی ۱.۶ لیتری TVI حدود ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است؛ اما در مدل مجهز به توربوشارژ، ۶.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود .

 

پژو ۲۰۰۸ محصول مشترک ایران خودرو و پژو نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − دوازده =

بررسی

پژو ۳۰۰۸ برای نخستین بار در ایران به همراه عکس

پژو ۳۰۰۸ برای نخستین بار در ایران به همراه عکس ممکن است، اغلب مابا شنیدن نام پژو ۳۰۰۸، به …