پاک کردن لکه های چربی از روی لباس به راحتی هرچه تمام

604
پاک کردن لکه های چربی

پاک کردن لکه های چربی از روی لباس به راحتی هرچه تمام

همان گونه که از مزه طعم خوشمزه کره آب‌شده بر روی شیرینی یا روی ذرت پخته نهایت لذت را ببرید، اما وقتی هم که قطره‌ای از این خوراکی خوشمزه روی لباس شما بچکد برایتان مشکل ساز خواهد شد. در این مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم شما را با تکنیک پاک کردن لکه های چربی از روی لباس آشنا نماییم.

پاک کردن لکه های چربی از روی لباس مانند لکه‌های کره یا انواع چربی سخت و مشکل است. برای تمیز کردن این نوع از لکه‌ها احتیاج به کمی دقت بیشتر است. درصورتی که لکه به تار و پود پارچه نفوذ کند، کار ما را سختر خواهد کرد. مناسبترین روش یک عکس‌العمل سریع و همچنین استفاده از مواد مرغوب و کاربردی است؛ به گونه که لکه چنان سریع و به طور کامل از بین برود به شکلی که گویی از ابتدا هیچ لکه‌ای وجود نداشته است.

پاک کردن لکه های چربی
پاک کردن لکه های چربی

مواد مورد احتیاج

  • مایع ظرفشویی بجهت از بین بردن چربی
  • پودر لباسشویی بدون ماده سفیدکننده
  • پارچه تمیز
  • سرکه سفید

تا جایی که امکان دارد لکه چربی را با استفاده از دستمال کاغذی از روی لباس پاک کنید. درصورتی که از زمان لکه دار شدن لباس مدتی گذشته و لکه بر روی سطح لباس خشک شده باشد، با کمک گرفتن یک وسیله خانگی پلاستیکی بخشی از لکه که ماسیده یا سخت شده است را از روی پارچه تمیز کنید. محل لک‌شده پارچه را زیر آب داغ نگه دارید تا آب داغ باعث شود تا حد امکان قسمت دیگری از لکه را با خود از بین ببرد.

همچنین بخوانید :   فوت و فن های کوزه گری برای شستشوی لباس های سفید

لباس را در شرایطی که بخش لک شده آن به سمت بالا باشد پهن کنید. مایع ظرفشویی پاک‌کننده چربی را به طور کامل بر روی قسمت لک‌شده لباس بریزید و با کمک یک پارچه تمیز بر روی ناحیه لک‌شده بکشید. صبر کنید محلول پاک کننده به مدت حداقل ١٠ تا ١۵ دقیقه بر روی ناحیه لک شده باقی بماند.

پاک کردن لکه های چربی
پاک کردن لکه های چربی

لباس را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید و به مقدار لازم پودر لباسشویی فاقد ماده سفیدکننده درون مخزن آن بریزید. بعد از اتمام شستشو با آبی که در حد مجاز آن لباس باشد آبکشی کنید. در موقع آب آبکشی لباس، یک فنجان سرکه سفید داخل مخزن بریزید. لباس را از ماشین لباسشویی خارج کنید و با نهایت دقت بررسی کنید که آثاری از لکه باقی نمانده باشد. درصورتی که آثار لکه همچنان روی لباس باقی مانده باشد، قبل از آنکه لباس را درون خشک‌کن ماشین بیندازید مجددا همین مراحل را تکرار کنید.

پاک کردن لکه های چربی از روی لباس به راحتی هرچه تمام نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + هجده =

بررسی

تمیز کردن لکه های فرش بدون نیاز به قالیشویی

تمیز کردن لکه های فرش بدون نیاز به قالیشویی چندین و چند بار پیش آمده است که خوراکی از دستم…