ریشه ضرب المثل هر چه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی

286
هر چه کنی به خود کنی
لینک کوتاه مطلب : http://birclick.com/5sgj4

ریشه ضرب المثل هر چه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی

در این مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم به ریشه ضرب المثل آموزنده هر چه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی می پردازیم. با ما همراه باشید!

پیرمردی بود که در کوچه و محله راه می رفت و می گفت: “هرچه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی” در همان زمان زنی حیله گر این پیرمرد را دید و به حرف هایش کامل گوش داد تا متوجه شود که او چه می گوید زمانی که شعرش را شنید گفت :”به این پیرمرد نشان می دهم این حرفش هیچ هم درست نیست”.

زن به خانه رفت و خمیری آماده کرد و یک فتیر بسیار خوشمزه پخت و مقداری زهر هم لای فتیر ریخت و آورد و به پیرمرد داد و رفت به خانه اش و به اطرافیانش گفت:”من به این پیرمرد ثابت می کنم که هرچه کنی به خود نمی کنی سخنی درست نیست و اعمال انسان تأثیری بر خود انسان ندارد”.

هر چه کنی به خود کنی
هر چه کنی به خود کنی

اتفاقا زن یک پسر داشت که سال ها بود او را ندیده بود و یک مرتبه پسر پیدا شد و با پیرمرد روبرو شد و سلامی کرد و گفت:”من از راه دوری آمده ام و گرسنه ام” پیرمرد هم همان فتیر شیرین زهری را به او داد و گفت: “زنی از اینجا گذر می کرد و برای ثواب این فتیر را که پخته بود به من داد، بگیر و بخور جوان!”

همچنین بخوانید :   خواص مفید بادام بر روی سلامتی انسان و تاثیر آن بر رژیم غذایی

پسر فتیر را خورد و حالش به هم خورد و به پیرمرد گفت :” ای پیرمرد! این چی بود که مردم از درد؟” پیرمرد سریعا رفت و زن را خبر کرد. زن خیلی سریع آمد و دید فرزند خودش است! همانگونه که توی سرش می زد و گریه و زاری می کرد، گفت: “به راستی که تو راست گفتی؛ هرچه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی”.

ریشه ضرب المثل هر چه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر
به اشتراک بگذارید...
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 7 =

اینم جالبه

دلایل گرسنگی دائمی و راه های برطرف کردن آن

دلایل گرسنگی دائمی و راه های برطرف کردن آن آیا شما هم با کنترل اشتهای خود مشکل دارید؟ احتم…