هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله

662
هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله

هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله

هاله چیست :  هاله (Aura) کلمه‌ای لاتین به معنای هوایی که به آرامی حرکت می‌کند ، نفخه، رایحه، نور و یا تابش نور و هاله است . هاله خود حوزه انرژی است ، مانند هاله‌‌ای که بدن را احاطه کرده و در آن نفوذ می‌کند . (بارون رایش باخ) آن را “پوشش شفاف مغناطیسی” می‌نامد . هاله شامل هفت نوع ، متعلق به هفت بدن از جنس انرژی ظریف است .

هاله شامل تمام تجربيات زندگي ما از لحظه تولد تا لحظه مرگ است و همچنين شامل همه خاطرات گذشته زندگي ما است كه از طريق كار ما معين شده است . هاله كالبد زنده و چند بعدي آگاهي ما است كه افكار و احساسات واقعي را نشان ميدهد زيرا همواره به واقعيت درون ما پاسخ ميدهد . در واقع وضعيت كالبد هاي نامرئي – لايه هاي هاله اي و چاكراها ميتواند به واسطه تجربيات ما و نحوه پاسخ ما به آنها هر روز با روز پيش متفاوت باشد.

با مشاهده رنگهاي هاله ميتوانيم اطلاعات مهمي در باره سلامت جسمي و عاطفي وروحي فرد كسب كنيم . رنگها بازتاب سلامت كلي هاله هستند . يك هاله سالم داراي رنگهاي شفاف و درخشان است . رنگهاي كدر در هاله نشانه مشكل يا بيماري هستند محل و شدت گرفتگي و عدم كارايي انرژي ميتواند شدت و مرحله بيماري را نشان دهد .

رنگها همچنان بازتاب وضعيت ذهني و عاطفي ما هستند . مثلا رنگ غالب زرد در هاله نشان دهنده تمايل به زندگي – تجربه وتفكر است . همچنين هاله داراي هفت لايه مجزاي انرژي است كه به نحو بنيادي با آنچه سيستم چاكرا مي ناميم و در طول نخاع قرار گرفته است در ارتباط است .

در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم بدانیم هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله کدامها هستند . لطفا همراه ما باشید .

هفت سطح هاله

هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله
هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله

۱ – لايه اتری

كالبد اتري حالتي بين ماده وانرژي است . از خطوط ظريف انرژي تشكيل شده است كه مانند يك شبكه درخشان از پرتوهاي سفيد و آبي است . ساختار شبكه مانند آن در حركت مداوم است . اين لايه حدود ۵-۶ سانتيمتر از بدن وسعت دارد . رنگ لايه اول از آبي روشن تا آبي تيره متغير است . ساختار اين لايه با كالبد فيزيكي يكسان بوده و تمام جزييات و آناتومي بدن را در بر ميگيرد .

۲ – لايه عاطفی

لايه احساسات ساختار آن سيال تر از لايه اتري است و با كالبد فيزيكي يكسان نيست . اين لايه بصورت ابرهاي رنگين از جنسي ظريف با حركت سيال و مداوم ديده ميشود كه نشان دهنده طيف كامل عواطف ماست . فاصله اين لايه از كالبد فيزيكي ۵/۲ الي ۵/۷ سانتيمتر است.

۳ – لايه ذهنی

جنسي ظريفتر از كالبد عاطفي دارد . اين لايه به صورت نوري به رنگ زرد روشن كه اطراف سر وشانه مي تابد و اطراف كل بدن وسعت پيدا ميكند , ديده مي شود . حاشيه اين لايه ۵/۷ تا ۲۰سانتيمتر از كالبد فيزيكي فاصله دارد . شكلهاي افكار در اين لايه قابل مشاهده اند .

۴ – لايه اثيری

كالبد اثيري فاقد شكل ثابت است و از ابرهايي از رنگ تشكيل شده است . وسعت آن تا فاصله اي حدود ۱۵ الي ۳۰سانتي متر از كالبد فيزيكي است . اين كالبد ما را با بعدهاي بالاتري از واقعيت ارتباط مي دهند .

۵ – لايه كليشه ای اتری

اين لايه حاوي طرح كليشه اي تمام اشكال موجود در سطح فيزيكي است . اين لايه الگوي كاملي براي لايه اتري است . وسعت آن تا فاصله ۴۵ الي ۶۰ ساتيمتر از كالبد فيزيكي است .

۶ – لايه آسمانی

سطح ششم كالبد آسماني نام دارد . وسعت آن حدود ۶۰ الي ۱۰۵ ساتيمتر از كالبد فيزيكي است . در اين سطح است كه ما وجد و شعف معنوي را تجربه مي كنيم . از طريق كالبد آسماني است كه ما عشق بدون قيد و شرط را مي اموزيم . كالبد آسماني بصورت نوري ديده ميشود كه از رنگهاي روشن و ملايم تشكيل شده است و درخشش و زيبايي دارد . اين نور درخشش طلايي-نقره اي و كيفيت رنگ به رنگ شونده دارد .

۷ – لايه كليشه اي كتری كالبد علی

وسعت آن حدود ۷۵ الي ۱۰۵ ساتيمتر از كالبد فيزيكي است . در بر گيرنده تمام كالبدهاي هاله همراه با كالبد فيزيكي است . كالبد كتري از رشته هاي ظريف نور طلايي و نقره اي تشكيل شده كه فرم كلي هاله را حفظ مي كند . كالبد كتري حاوي يك ساختار شبكه اي طلايي از كالبد فيزيكي وتمام چاكراهاست .

ديدن هاله

هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله
هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله

اصولا ديدن هاله به دو صورت ممكن است .

الف – ديدن هاله با چشم سوم (مربوط به چاكرای ششم)

ب – ديدن هاله با چشم كه اين مقوله نيز به دو صورت ممكن ميباشد.

۱ – با چشم مسلح
۲ – با چشم غير مسلح

 

ديدن هاله با چشم سوم 

اصولا ديدن هاله با چشم سوم اصولي ترين روش براي ديدن هاله خود و ديگران است . شخص در اين حالت ميتواند كليه لايه های هاله را ديده و با دانشي كه معمولا از طريق چشم سوم به آنها منتقل ميشود آنرا تجزيه و تحليل نمايد .

باز شدن چشم سوم يكي از مقوله هاي معرفتي است كه احتياج به خود سازي و خودشناسي ويژه اي دارد .

ديدن هاله با چشم مسلح

كليه علاقمندان به ديدن هاله ميتوانند از عينكي به نام كرليان استفاده كرده و موفق به ديدن هاله گردند . البته اين را در نظر داشته باشيد كه استفاده زياد از اين عينك باعث آسيب به چشم خواهد شد . راه ديگري نيز براي ديدن هاله خودتان به شما پيشنهاد ميدهم و آن اينكه به وسيله دوربين عكاسي به همين نام (كرليان)شما ميتوانيد از هاله خود عكسبرداري كرده و نتيجه را مشاهده نماييد . اين دوربين در تهران موجود است و قيمت عكسبرداري آن ۱۵۰۰۰ تومان است .

ديدن هاله با چشم غير مسلح

در نظر داشته باشيد كه در اين روش فقط به ديدن هاله اكتفا نكنيد با روشی كه شرح آنرا بطور كامل براي شما خواهم داد علاوه بر ديدن هاله شما قادر خواهيد بود انرژيهاي اطرافتان را بخوبي مشاهده نماييد.

و اگر كمي بيشتر تمرين نماييد قادر خواهيد بود كليه رنگهاي اصلي را در اسمان وزمين مشاهده كنيد.

انسان ميتواند با تعقل به موجودات مادي و طبعيی بنگرد و خدا را در آن مشاهده كند و قدرت خالق را در يابد . ولي متاسفانه انسان بقدري شكاك شده كه بديهيات را درك نكرده و دنبال نشانه اي غير مادي است تا عظمت خالق را دريابد.

 

تمرینات و روشهای لمس هاله

هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله
هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله

روش ۱

کسانی که میخواهند با روش زیر هاله را لمس نمایند . باید به تعداد دفعات زیاد تمرین نمایند و بیاد داشته باشند که همه چیز آسان بدست نمی آید وباید برای آن زحمت کشید.

برای بدست آوردن معنویت بایست تلاش زیادی بخرج داد و ذره ذره آنرا جمع آوری نمود ولی بیاد داشته باشید که چیزی را که با زحمت بدست آوردید بر اثر ندانم کاری به یکباره از دست ندهید .

کسانی که مایلند این کار را شروع کنند بخاطر داشته باشند که از کنجکاوی و دخالت در زندگی شخصی دیگران بشدت دوری نمایند و فقط در صورت اجازه دیگران به لمس و دیدن هاله آنها بپردازند .

ترتیب و مراحل کار

محیط آرامی را انتخاب کنید . سعی کنید محیط را نیمه تاریک کرده و بر روی صندلی راحتی بنشینید بطوری که بدن و سروگردن را رها کنید .

چشمان خود را ببندید و با تنفس عمیق پنج مرحله ای کار خود را شروع کنید .

۱ – تنفس عمیق شکمی دم از بینی (منظور این است هنگام تنفس هوا را به شکم خود سرازیر کنید بدون اینکه قفسه سینه شما رفلکس داشته باشد ) .

۲ – ایست دم به مدت دو ثانیه

۳ – باز دم عمیق از بینی

۴ –  ایست تنفس به مدت دو ثانیه

۵ – ۱۴ الی ۲۰ تنفس

به این صورت شما را آرام خواهد نمود . سعی کنید بعد از این حالت بدن خود را ریلکس و وانهاده نمایید . برای این کار شما میتوانید با اعضای بدن خود به ترتیب صحبت کرده و با انتقال فکر عضوهای بدن خود را ستوده و از آنها بخواهید که ریلکس و وانهاده شوند .

بعد از این کار با همه وجود به فرق سر خود تمرکز کنید . در هنگام توجه به چاکرای هفت ( چاکرای تاج یا فرق سر ) ۴۰ مرتبه ذکر خدا را تکرار کنید . این ذکر در هنگام تمرکز سبب باز شدن تدریجی چاکرای هفتم شما خواهد شد . از نشانه های باز شدن چاکرای هفت احساس سنگینی و فشار بر روی فرق سر شما است.

برای بهتر باز شدن چاکرای هفت خود میتوانید از نگین عقیق که بر روی فرق سر خود بگذارید نیز استفاده نمایید.

حالا کف دستان خود را با تمرکز بروی هم بگذارید و به کف دستان خود فکر کنید . به آرامی ۲۰ ساتیمتر هر دو کف دستان را از هم دور کنید  و بعد به آهستگی هر چه تمامتر آنها را به هم نزدیک کنید . به اولین مانعی که برخورد کردید دستان خود را نگه دارید و به آرامی با جلو عقب کردن دستان آن مانع را لمس نمایید . شما احساس خواهید کرد که انگار بادکنک نرمی را در میان دستان دارید و به آرامی آنرا لمس میکنید . میتوانید این هاله را با حرکتهای چرخشی آرامی که به دستان میدهید بهتر احساس کنید .

کل تمرین را بمدت حداکثر نیم ساعت ادامه دهید . بعد از تمرین چشمان خود را بلافاصله باز نکنید و با شمارش تا ۵ شماره و سه تنفس عمیق چشمان خود را باز کرده و ازخدای خود تشکر کنید . این تمرین را تا ده روز انجام دهید تا دستان شما به لمس کردن هاله عادت کند تا بتوانیم تمرینهای دیگری در این زمینه را انجام دهیم .

نکته : این تمرین که گفته شد بنای تمام تمرینهای دیگر می باشد .

هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله
هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله

روش ۲

باز هم به ترتیبی که در روش اول گفته شد ( ۵ مرحله ) در حالت آرامش قرار گیرید .

بر روی چاکرای ۷ ( چاکرای تاج یا فرق سر ) خود تمرکز کنید . این بار به لمس چاکراهای خود اقدام نمایید .

محل چاکراها را در نظر بگیرید . دستان خود را به ترتیب از چاکرای دوم ( چاکرای خاجی) تا چاکرای هفتم بروی آنها قرار دهید . به آرامی دستان خود را حدود ۲۰ساتیمتر از چاکراها دور کنید . بعد از آن به آرامی دستان خود را به طرف چاکراها ببرید . هر جا دستانتان به مانعی برخورد کرد آنها را نگه دارید و به آرامی به لمس آنها اقدام کنید .

برخی انرژی زیادی را زیر دستان خود حس خواهید نمود . بعضی دیگر که حس لامسه حساستری دارند چاکرا را بصورت جامد مثلا یک تکه چوب حس خواهند کرد . این دسته از افراد چاکراها را بطور کامل حس کرده اند . هر چاکرا را بمدت ۳ دقیقه لمس نمایید . این کار سبب تحریک چاکراها واحیانا دردناک شدن آنها میگردد و این نشانه باز شدن تدریجی آنها خواهد بود . لازم به ذکر است که این تمرینها را با چشم بسته انجام دهید .

هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله
هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله

روش ۳

چند میوه را به دلخواه انتخاب کنید . مثلا سیب ، موز ، پرتقال .

آنان را بترتیب بروی میز بگذارید . در حالت آرامش قرار گرفته و با ترتیبی که گفته شد شروع به لمس هاله آنان نمایید .

هاله آنها چه تفاوتی با هم دارد ؟

شما میتوانید به همین صورت و با چشمان باز بعد از مدتی تمرین به لمس هاله دیگران بپردازید  و با تجربه ای که به دست می آورید فرق بین یک هاله سالم و مریض را دریابید .

نکته قابل توجه این است که بعد از لمس هاله دیگران (با اجازه خودشان) . باید دستان خود را با آب بمدت ۱ دقیقه بشویید .

تحلیل رنگهای هاله

هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله
هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله

شما هاله را نمی‌توانید گول بزنید . هاله شما نشانگر طبیعت حقیقی و شخصیت شما بوده و هنگامی که شما دروغ بگوئید یک قسمت نامنظم به رنگ زرد مایل به سبز از قسمت بالای هاله جوانه می‌زند . معمولا افراد یک یا دو رنگ برجسته در هاله خود دارند (نقاط قوت) . این رنگها همچنین به احتمال قوی رنگهای مورد علاقه آنها خواهند بود .

– لکه‌های سیاه نشان دهنده تنفر و بدجنسی می‌باشد.

– قرمز پر رنگ نشان دهنده عصبانیت است.

– قرمز خونی به معنی شهوت پرستی می‌باشد.

– قهوه‌ای کدر در ارتباط با حرص و آز و ماده گرائی بوده و

– قهوه ای متمایل به خاکستری نشان دهنده خودخواهی می‌باشد،

– قهوه‌ای مایل به سبز به معنی حسادت است.

– خاکستری دلالت بر افسردگی و ترس می‌کند.

– نارنجی نشان دهنده جاه طلبی، غرور و نشان قدرت است.

– زرد در ارتباط با شادی، آزادی، تعقل و دانش معنوی است.

– سبز مایل به خاکستری در هاله فریب و نیرنگ را آشکار می کند.

– سبز زمردی رنگ نشان دهنده خلاقیت و انعطاف پذیری می باشد.

– فیروزه‌ای انرژیی بسیار زیاد و قدرت تاثیر گذاری را نشان می‌دهد. چنین افرادی می‌توانند در آن واحد چند کار را انجام دهند و مدیران خوبی هستند.

– سبز کم رنگ نشانگر دلسوزی، شفقت و حالت ابتدائی درمانگری می‌باشد.

– آبی تیره و ارغوانی نشان دهنده افکار و احساسات معنوی می‌باشد،

– صورتی نشان دهنده آن است که فرد به تعادل بین آگاهی معنوی و مادی رسیده است.

– آبی کم رنگ نشان دهنده از خود گذشتگی در راه آرمانهای بزرگ می‌باشد.

– سفید نمونه کاملی از کمالات و فضائل می‌باشد.

این واقعیتی است که هاله‌ها ، این حوزه‌های انرژی ، تنها در تخیل معدودی از انسانها وجود ندارند ، بلکه بطور عملی و توسط عکاسی کرلیان نیز قابل رویت‌اند . یافته‌های زیر از طریق چنین عکسهایی بدست آمده است .

دانستنی های جالب در مورد هاله

هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله
هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله

۱ – بین بدن انسان و محیط اطرافش ارتباط وجود دارد .

۲ – برخی از بیماریها خیلی قبل از ظهور در بدن فیزیکی در هاله قابل رویت می‌باشند .

۳ – ارتباط قوی بین وضعیت هیجانی و هاله وجود دارد .

۴ – هر یک از رنگها با یکی از حالتهای فرد در ارتباط می باشد .

۵ – یکی از مهمترین ضروریات یادگیری متافیزیک و علوم روانی آن است که هاله فرد بایستی در وضعیت خوبی باشد . در صورتیکه هاله شما به میزان زیادی از انرژی منفی پر شده باشد انجام تمرینات متافیزیکی (توصیه نمی‌شود).

استفاده از عبارت (توصیه نمی‌شود) نشان دهنده آن است که با هاله بد هم می‌شود این تمرینات را انجام داد گر چه حقیقت آن است که این کار روشی ناسالم خواهد بود . معهذا اگر کیفیت هاله شما در زیر (حداقل ضروری) باشد، شما در خطر ابتلا به بسیاری از عوارض فیزیکی و ذهنی خواهید بود.

لازم بذکر است که این امر در مورد تمرینات پیشرفته مانند برون فکنی و تله کینزی و … صادق بوده و تمرینات ابتدائی نظیر مدیتیشن، ریلکسیشن، پاکسازی کانالهای انرژی، تمرینات تنفسی و … در کنار سایر نکاتی که در ادامه خواهد آمد به بهبود هاله کمک می کنند.

کلمه بد و خوب فقط برای کیفیت هاله استفاده می‌شود. کلمه بد در هاله بد لزوما به معنی بد بودن فرد در صورت داشتن هاله بد نمی‌باشد. هاله بد فقط اشاره به میزان زیادی از انرژی منفی دارد که توسط ذهن تولید می‌شود.

تشخیص هاله بد

هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله
هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله

در صورتیکه ۳ یا بیشتر از ۳ مورد از علائم زیر را دارید انجام تمرینات متافیزیکی برای شما توصیه نمی‌شود :

– صدای زنگ یا شنیدن اصوات در گوش چپ.

– کابوسهای شبانه مکرر یا اختلالات خواب.

– در صورتیکه قسمت عمده سفیدی چشمان شما قرمز باشد.

– عدم توانایی در متوقف کردن فکر.

– سردردهای شدید مکرر، میگرن، اسپاسم های عضلانی، دردهای خنجری و تیر کشنده و بیماریهای شدید.

– مشاجره‌های مداوم، مصرف زیاد دارو، مصرف الکل، مواد مخدر و کشیدن سیگار .

تشخیص هاله خوب

هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله
هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله

وجود حداقل ۶ مورد یا بیشتر از موارد زیر نشان دهنده هاله خوب می‌باشد :

– هرگز درباره نتیجه امور و یا حوادثی که در گذشته اتفاق افتاده است نگران نمی‌شوید.

– معمولا متفکر آرامی هستید. بیش از حد منطقی و تحلیل گر نیستید.

– هرگز جریان انرژی که در ناحیه بالای سر شما ممکن است رخ دهد را تجزیه و تحلیل نمی‌کنید.

– محیط زندگی شما راحت و آرام است.

– اغلب دچار سردرد و اسپاسم عضلانی نمی‌شوید.

– هرگز دارو و مواد مخدر استفاده نمی‌کنید.

– رویاهای بد ممکن است گهگاهی رخ دهند ولی شما هرگز با ترس و فریاد از خواب بیدار نمی‌شوید.

– براحتی می‌توانید با افراد ناسازگار با تحکم صحبت کنید.

چند روش ساده برای تغییر هاله بد به هاله خوب

– هشت ساعت بطور کامل شب‌ها بخوابید.

– از دارو، مواد مخدر، الکل، سیگار و هر چیز دیگری که باعث تغییر ذهن و بدن شما می‌شود پرهیز کنید.

– آب فراوان، آب میوه و سبزیجات تازه مصرف کرده و از مصرف آب میوه‌های ترش خودداری کنید.

– از مصرف غذاهای مصنوعی و آب میوه‌هائی که حاوی مواد نگهدارنده هستند بپرهیزید .

– بطور منظم ورزش کنید. بعد از ورزش مناسب، شما احساس خستگی خواهید کرد. ورزش کمک می‌کند که ذهن ریلکس شود.از شرارت و تنفر پرهیز کنید.

هاله چیست و تمرینات لازم برای دیدن هاله نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 12 =