نخستین اتوبوس مجهز به کولر آبی در سیستان وبلوچستان

345
نخستین اتوبوس مجهز به کولر آبی در سیستان وبلوچستان

نخستین اتوبوس مجهز به کولر آبی در سیستان وبلوچستان

این روزها با گرم شدن هوا ، مردم سعی میکنند کمتر از منزل خارج شوند آنهایی هم که بیرون هستند بیشتر خودروهایی سوار میشوند که کولر داشته باشد . مخصوصا در اتوبوس های شرکت واحد که علاوه بر گرمای هوا باید ازدحام جمعیت را نیز تحمل کرد . البته برخی از اتوبوس ها طی سالهای گذشته به کولر گازی مجهز شده اند که رضایت مسافران را بهمراه داشت اما بدلیل هزینه زیاد نصب و نگداری کولر گازی ، اغلب اتوبوس ها فاقد آن هستند . به تازگی خبری شنیدیم که برای اولین بار از کولر آبی در اتوبوس استفاده شده است و هزینه های مربوط به نگهداری کولر را تا ۱۵۰ برابر کاهش داده است . به این ترتیب میتوان امیدوار بود که حتی در مناطق محروم کشور نیز مردم در اتوبوس میتوانند از گرمای هوا نجات یابند . با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا بیشتر در مورد نخستین اتوبوس مجهز به کولر آبی صحبت کنیم .

نخستین اتوبوس مجهز به کولر آبی در سیستان وبلوچستان
نخستین اتوبوس مجهز به کولر آبی در سیستان وبلوچستان

نخستین اتوبوس مجهز به کولر آبی

نخستین اتوبوس مجهز به کولر آبی در سیستان وبلوچستان مورد بهره برداری قرار گرفت . مجتبی خانجانی رئیس شورای سازمان اتوبوسرانی شهرستان زاهدان با اعلام این خبر افزود برنامه ریزی شده ۲۰ دستگاه اتوبوس فرسوده دیگر زاهدان تا چند ماه آینده بازسازی و مجهز به کولر آبی شود . بازسازی اتوبوس های فرسوده شامل ایجاد کتابخانه، تعمیر صندلی ها و راه اندازی کولر آبی می شود تا شهروندان بتوانند با وسیله نقلیه عمومی مناسب در سطح شهر تردد داشته باشند . هزینه راه اندازی سامانه سرمایشی از نوع کولر آبی بر روی نخستین اتوبوس فرسوده بازسازی شده زاهدان ۳۰ میلیون ریال بوده است .

مجتبی خانجانی در تشریح مزایای راه اندازی کولرهای آبی در اتوبوس های درون شهری گفت : هزینه سرویس و نگهداری کولرهای آبی در اتوبوس ها بسیار کم و فقط سالانه یک میلیون ریال است که قابل قیاس با هزینه ۱۵۰ میلیون ریالی سرویس کولر گازی این وسیله نقلیه نیست و با باز و بسته شدن درب آن تغییر محسوسی در هوای سرد داخل اتوبوس ایجاد نمی شود . کولرهای آبی داخل اتوبوس ها تا گرمای ۴۰ درجه هوا را خنک می کند و برق آن از موتور خودرو تامین می شود و خطری برای سرنشینان ندارد .

آب مورد نیاز برای کولر آبی اتوبوس با مکش پمپ از مخزن زیر این وسیله نقلیه تامین می شود . تجهیز اتوبوس های درون شهری به کولر آبی برای نخستین بار در کرمان اجرا شد و سیستان و بلوچستان دومین استان در اجرای این طرح به حساب می آید .

نخستین اتوبوس مجهز به کولر آبی در سیستان وبلوچستان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =