۷ عامل که شما را به یک مدیر موفق و مصمم تبدیل می کند

1,147
مدیر موفق

۷ عامل که شما را به یک مدیر موفق و مصمم تبدیل می کند

برای تعداد زیادی از تجار آخرین موردی که آنها را نگران می کند نحوه مدیریت بر پرسنل خود است. احتمال دارد شما، از آن دسته از افرادی باشید که علاقه مند هستید با مشتریان زیادی دیدار داشته و محصولاتی با کیفیت ممتاز تولید کنید و یا فرصت‌هایی نو و هیجان انگیزی را تجربه کنید، جهت رسیدن به چنین اهدافی سپردن مدیریت پرسنل به سایر افراد کاری است، که بین شما و اهدافتان فاصله می اندازد. در این مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک شما را با ۷ عاملی که نیاز های یک مدیر موفق بودن است آشنا می نماییم.

۱ – به کارکنان اعتماد به نفس تزریق کنید

اصلی ترین عامل موفقیت در مدیریت این نکته است که یاد بگیریم چگونه برای پرسنل، وظایفی تعیین و مقامی معلوم کنیم و خودمان شخصا بر آنها نظارت دقیق داشته باشیم. تعداد زیادی از کارفرمایان بر این عقیده هستند که هرکاری که پرسنلشان انجام می‌دهند باید زیر نظرشان باشد این‌ چنین طرز فکری شدیدا اشتباه است. هدف از این مطلب این نیست که پرسنل را بحال خودشان رها کنید نه بلکه شیوه نظارت را تغییر دهید به طوری که پرسنل احساس نکند یکی بالای سرش ایستاده است. زمانی که شما قسمتی از مدیریت کارها را بین پرسنل تقسیم می‌کنید موجب می شود تا اعتماد به نفس آنها بالا رود این کار بهبود عملکرد و مهارت کاری کارکنان را افزایش می‌دهد.

مدیر موفق
مدیر موفق

۲ – گام های بلند مدت تعیین کنید

هر کارمندی احتیاج به هدف دارد، تا برای دستیابی به آن هدف تلاش کند. اهداف علاوه بر آن که انگیزه را برای کارکنان ایجاد می‌کنند، به شما نیز اطمینان خاطر می‌دهد که پرسنل در راستای سیاست های کلی سازمان حرکت می‌کنند. اهداف خاص را به گونه ای برنامه ریزی کنید که امکان اندازه گیری داشته باشد و سپس بطور مداوم برای پیشرفت و رسیدن کارکنان به اهدافشان آنها را یاری دهید.

همچنین بخوانید :   چگونه در مقابل تحقیر دیگران واکنش خود را نشان دهیم

۳ – با کارکنان تعامل داشته باشید

تجار و مدیران اجرایی که با پرسنل خود ارتباط زیادی ندارند به جهت اینکه آخرین اخبار و اتفاقات درون سازمانی را در اختیارشان قرار دهند دچار دردسر می‌شوند. صرف نظر از این شما باید هرگونه تلاشی جهت تعامل بیشتر با مجموعه خود داشته باشید تا قادر باشید اطلاعات و اخبار مورد نیاز را هرچه سریعتر در دسترس کارکنان خود قرار دهید.

مدیر موفق
مدیر موفق

۴ – وقت گذاشتن برای پرسنل

از اساسی ترین قسمت های یک مدیریت خوب و کار آمد، وقت گذاشتن برای پرسنل مجموعه است. شما میبایست از قبل وقت کافی برای افرادی که با شما کار دارند کنار گذاشته باشید. اشاره به این نکته بسیار حائز اهمیت است که شما برای پرسنل خود اهمیت می دهید و زمانی را برایش کنار گذاشته اید. هنگامی که کارمندی با شما کار داشت با نهایت احترام و فروتنی برای چند دقیقه کار خود را کنار بگذارید و از ور رفتن با گوشی موبایل خود دست بردارید و حواستان کاملا روی حرف های طرف مقابل خود باشد. این احترام بی تردید متقابل خواهد بود. درنظر داشته باشید که سازمانی که همه با یکدیگر همدلی داشته باشند بیشتر پیشرفت می‌کند تا درونش نفرت و کینه باشد.

۵ – دستاوردهای با اهمیت کدام ها هستند ؟

زمانی که کارمندی کار مثبتی برای پیشرفت سازمان انجام می‌دهد انتظار دارد که مدیر مربوطه اش این عملش را در نظر بگیرد و به آن اهمیت بدهد. متاسفانه کارفرمایان برای چند کار مهم و موفقیت آمیز کارمندان یک پاداش در نظر می گیرند و سپس، آن را به رسمیت می‌شناسند. مسئله مهم اینجاست کارمندی که چند کار بارز انجام می‌دهد انتظار دارد برای هر یک کار بارزش تشویق شود، شما با این عمل موجب می شوید تا علاقه مندی برای کارهای روزمره کم رنگ شود. دقت داشته باشید تنها چند دقیقه احتیاج دارید تا بتوانید تعییم کنید که برای تشویق کردن فرد مورد نظر چه چیزی شایسته تر است؛ پول و یا هر گونه تشویقی.

همچنین بخوانید :   دلایل گرانی دلار و بررسی تغییر و تحولات آینده
مدیر موفق
مدیر موفق

۶ – در باره راهکارهای پایدار فکر کنید

اهمیت ندارد که مشکلات چقدر بزرگ باشند، همیشه یک راهکاره سریع برای حل مشکلات وجود دارد، تجار و مدیران زمانی که راهکارهایی را برای رفع مشکلات ارائه می دهند خشنودتر می‌شوند و احساس غرور می کنند. مشکل اصلی از اینجا نشأت میگیرد که غرورتان برای حل مشکل، از نظر و عقیده هیچ کسی تابعیت نکند و فقط راهکار خودتان را از همه پیشنهادات ارائه شده بهتر بداند. ثابت شده است که پیشگیری مناسبتر و کم هزینه تر از درمان است. بجای اینکه همه زمان خود را برای درمان مشکل صرف کنید کمی هم به دنبال دلایل مشکل باشید. تا دیگر اتفاق نیافتد.

۷ – محیط کار شادی داشته باشید

بدون تردید مدیریت یک شرکت و یا فضایی برای کسب و کار بسیار اهمیت دارد. محصولات باید فروخته و خدمات نیز تحویل داده شوند تا توانایی این را داشته باشید برای ادامه کار پول بدست آورید. با وجود این همه وظایف سنگین و جدی، یک کارفرمای مجرب محیط کار را به نحوی مدیریت می‌کند که برای کارکنان سرگرم کننده باشد، به این مفهوم که به گونه ای نشود که پرسنل به دنبال هر بهانه‌ای از جمله بیماری یا کار شخصی و هر عامل دیگر از محیط کار فراری باشند. تجار و مدیرانی که امکانات رفاهی برای پرسنل خود در نظر می‌گیرند علاوه بر آن که پول خود را دور نریخته‌اند بلکه با این کار موجب می‌شوند تا کارکنان نسبت به کار خود وفادارتر و پرتلاش تر باشند، «مگر اینکه پرسنل جنبه رفاه و سرگرمی در حین انجام کار را نداشته باشند و موجب افت راندمان کار شوند».

۷ عامل که شما را به یک مدیر موفق و مصمم تبدیل می کند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − دو =

بررسی

بدترین حرف‌هایی که در محل کار در مورد خودتان می‌توانید بزنید

بدترین حرف‌هایی که در محل کار در مورد خودتان می‌توانید بزنید خیلی‌ها عادت دارند در محل کار…