محصولات ارگانیک و تاثیرات آن در زندگی

467
محصولات ارگانیک و تاثیرات آن در زندگی

محصولات ارگانیک و تاثیرات آن در زندگی

امروزه با رشد جمعیت و نیاز به تولید انبوه مواد غذایی ، اکثر مواد غذایی مورد استفاده خانواده ها متاسفانه غیر ارگانیک هستند . به عنوان مثال تولید گوشت مرغ امروزه در یک روند غیرطبیعی با کمک داروهای هورمونی و کوتاه تر از روند طبیعی انجام میگیرد همچنین یک کشاورز تولید کننده محصولات ارگانیک به جای استفاده از علف کش های شیمیایی ، از روش های به نسبت سخت اما محیط زیست دوست تر ، نظیر کشت دوره ای، پخش مالچ (مواد آلی قیرمانند حاصل از تجزیه کاه و برگ های مرده) یا کودهای حیوانی برای کنترل آفات بهره می گیرد . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم در مورد محصولات ارگانیک و تاثیرات آن در زندگی صحبت کنیم پس همراه ما باشید .

محصولات ارگانیک و تاثیرات آن در زندگی
محصولات ارگانیک و تاثیرات آن در زندگی

محصولات ارگانیک

کشاورزی ارگانیک، شیوه ای از کشاورزی است که در تمام مراحل کاشت تا برداشت، جمع آوری و بسته بندی محصولات کشاورزی از محصولات شیمیایی استفاده نمی شود . مصرف این نوع مواد غذایی آسیب کمتر به بدن می رساند و سبب ویتامین رسانی و تغذیه مناسب سلول های بدن هم خواهد شد . به عنوان مثال میوه هایی را ارگانیک می گویند که در خاک لازم برای رشد آنها، از سه سال قبل از هیچ ماده شیمیایی استفاده نشده باشد ، یا به عبارت بهتر خاک آن همیشه با مواد طبیعی، نظیر کمپوست گیاهی تقویت شده باشد . پس برای تهیه میوه ارگانیک، خاک کشاورزی هم باید ارگانیک باشد . علاوه بر خاک مناسب از سموم دفع آفات گیاهی هم استفاده نشده باشد . بر روی آنها اصلاح ژنتیکی صورت نگرفته باشد همچنین از برخی گازها برای رشد زودرس آنها استفاده نشود ، مثل موز .

همچنین بخوانید :   سلول های سرطانی با معجون طبیعی چغندر در 42 روز کشته می شوند

شاید برای شما هم این حس بوجود آمده که حس کنید ماده غذایی که چند سال پیش مصرف میکردید طعم بهتری نسبت به همان ماده غذایی دارد که امروزه تولید میشود مثلا موقع خوردن یک میوه خاص حس میکنیم طعم چند سال پیش را ندارد و شاید بدون طعم است ! . شاید بارها گفته و شنیده ایم که میوه هم میوه های قدیم . متاسفانه این همان روند غیر ارگانیک تولید مواد غذایی هست . تولیدکنندگان به جهت افزایش نیاز بازار مصرف کننده و کسب سود بیشتر ، برخی روشهای سریع و غیر ارگانیک تولید را انتخاب میکنند و به این ترتیب کیفیت مواد غذایی را فدای کمیت آن کرده و سلامت مصرف کنندگان را به خطر می اندازند .

محصولات ارگانیک و تاثیرات آن در زندگی
محصولات ارگانیک و تاثیرات آن در زندگی

سبزی ها و میوه های ارگانیک

سبزی ها و میوه های ارگانیک دارای رنگ طبیعی هستند ، یعنی نه خیلی پُررنگ تر از حد معمول و نه خیلی کم رنگ تر هستند . سبزی ها و میوه های ارگانیک دارای بافتی مناسب هستند ، نه خیلی نرم هستند و نه خیلی سفت . پوست میوه های ارگانیک متناسب با میوه است و زیاد کلفت نیست . اندازه میوه های ارگانیک مناسب است ، نه بزرگ تر از حد معمول و نه کوچک تر از آن که در هنگام خرید مرکبات باید به این ویژگی توجه زیادی کرد . به خاطر داشته باشیم که همیشه میوه ی بزرگ، میوه خوش طعم و خوبی نیست . میوه های ارگانیک دارای طعم و بوی مناسب هستند. بارزترین ملاک تشخیص میوه های ارگانیک از غیر ارگانیک، همین بو و طعم میوه است .

هدف عمده از تولید میوه و سبزی های ارگانیک طرفداری از محیط زیست و در واقع حفظ آن است . آغشته نشدن مواد شیمیایی با مواد غذایی و تهیه غذای پاک از دیگر اهداف آن است . طعم خوب، حفظ عناصر مغذی میوه و سبزی، مزه و کیفیت عالی هم از دیگر اهداف این نوع تولید است . مصرف این نوع میوه و سبزی باعث کاهش اگزما ، آسم و آلرژی می شود . این نوع کشاورزی باعث کاهش آلودگی خاک می شود و عناصر مفیدی مانند کلسیم ، آهن ، فسفر ، منیزیم در سبزیجات باقی می ماند .

همچنین بخوانید :   سم زدایی بدنتان به وسیله این نوشیدنی های خانگی
محصولات ارگانیک و تاثیرات آن در زندگی
محصولات ارگانیک و تاثیرات آن در زندگی

 

شاید بسیاری از افراد با دیدن اسم «ارگانیک» اقدام به خرید کنند اما حتما باید به خاطر داشته باشید این روزها از نام «ارگانیک» سوءاستفاده های زیادی شده و افرادی محصولات خود را با نام ارگانیک به فروش می رسانند که حتی کمترین اطلاعی از این محصولات ندارند . حتما این را هم به خاطر داشته باشید که فقط محصولاتی به عنوان ارگانیک شناخته می شوند که مراحل بازرسی و نظارت را از طرف سازمان های مربوطه گذرانده و گواهی ارگانیک از جهاد کشاورزی دریافت کرده باشند .

محصولات ارگانیک را از کجا تهیه کنیم

بازارهای میوه و تره بار شهرداری معمولا چند غرفه به محصولات ارگانیک اختصاص داده اند . اگر اهل خرید از بازارهای میوه و تره بار نیستید کافی است میوه فروشی های نزدیک خانه یا محل کارتان را با دقت برانداز کنید، مطمئن باشید بعد از چند جستجوی کوتاه با کاغذ نوشته های «سبزی های طبیعی» یا «صیفی جات ارگانیک» روبرو می شوید . دیگر محصولات ارگانیک را می شود در سوپرمارکت ها هم پیدا کرد، این محصولات عبارتند از عسل، روغن، برنج، انواع قیسی، کشمش، انجیر و… که با نوشته هایی روی بسته بندی محصولات ارگانیک بودن آن اطلاع رسانی شده است .

محصولات ارگانیک و تاثیرات آن در زندگی
محصولات ارگانیک و تاثیرات آن در زندگی

 

به تازگی فروشگاه هایی نیز در شهرهای مختلف تاسیس شده که فقط محصولات غذایی ارگانیک می فروشند و تابلوهای نصب شده بر سر در آنها به خودی خود در معرفی محصولات نقش عمده ای بازی می کنند ، این نوع فروشگاه ها معمولا به فروشگاه های سبز یا دوستدار طبیعت معروفند و از عبارت هایی مانند «محصولات سبز» یا «عرضه محصولات گیاهی» «فروشگاه مواد غذایی طبیعی» در تابلوهایشان استفاده می شود ، بنابراین چنانچه شما به دنبال خرید محصولات ارگانیک باشید می توانید از فروشندگان این نوع فروشگاه ها اطلاعات زیادی بگیرید .

همچنین بخوانید :   سلول های سرطانی با معجون طبیعی چغندر در 42 روز کشته می شوند

رستوران هایی هم با شعارهای تاکید بر سلامتی این روزها با محصولات ارگانیک غذایشان را می پزند ، چون تعداد این نوع رستوران ها هنوز بسیار کم است، به نظر می رسد پیدا کردن این رستوران ها از طریق اینترنت راه آسان تری باشد ، یا از طریق دوستان و آشنایان می توانید آدرس رستوران هایی را که با مواد اولیه ارگانیک غذا می پزند را پیدا کنید .

محصولات ارگانیک و تاثیرات آن در زندگی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − چهار =

بررسی

سم زدایی بدنتان به وسیله این نوشیدنی های خانگی

سم زدایی بدنتان به وسیله این نوشیدنی های خانگی تهیه آب میوه سم‌زدای خانگی سریع و راحت است …