فیلم های ترسناک و تاثیرات آن بر روی انسان

292
فیلم های ترسناک و تاثیرات آن بر روی انسان

فیلم های ترسناک و تاثیرات آن بر روی انسان

زندگی امروزی ما اغلب دچار تکرار و یکنواختی هست و اکثر افراد میل دارند به نوعی از این بی حوصلگی و تکرار رهایی یابند و برای مدت کوتاهی هم که شده مقداری هیجان و آدرنالین را به زندگی خود وارد کنند . برای اینکار راههای گوناگونی وجود دارد شما میتوانید به سراغ بانجی جامپینگ بروید یا حداقل سوار یک وسیله تفریحی مانند ترن هوایی شوید تا مقداری آدرنالین خونتان افزایش یابد اما یکی از راه های آسان که اغلب قشر جوان برای فرار از تکرار و روزمرگی انتخاب میکنند تماشای فیلم های ترسناک است . این دسته از فیلم ها اگر در شرایط مناسبی مورد استفاده قرار بگیرند نه تنها میتوانند در شما هیجان ایجاد کنند بلکه فواید دیگری نیز دارند که موضوع این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک میباشد لطفا ما را همراهی کنید .

فیلم های ترسناک و تاثیرات آن بر روی انسان
فیلم های ترسناک و تاثیرات آن بر روی انسان

فیلم های ترسناک

از زمانیکه اولین فیلم ترسناک در سال ۱۸۹۰ ساخته شد خیلی زود فیلم های ترسناک در بین جوانان جای خود را باز کرد و هر روز به طرفداران این ژانر از فیلم افزوده شد . خاستگاه فیلم هایی با ژانر وحشت مربوط به رمان «گوتیک ویکتوریایی» و اواخر قرن نوزدهم است . در اینگونه فیلم ها از صحنه های خوفناک، ترسناک و فراطبیعی استفاده شده و معمولاً با ژانرهای فانتزی و علمی – تخیلی تداخل دارند . در فیلم های ترسناک با استفاده از ترس از ناشناخته ها و کابوس ها ترس به بیننده القا می شود . نکته مهمی که برای تماشای این فیلم ها باید درنظر داشت اینست که افرادی که بخودی خود ترس زیادی در زندگی شخصی (مثلا ترس از تاریکی) دارند و همچنین کودکان ، نباید به تماشای فیلم های ترسناک بنشینند .

همچنین بخوانید :   تغییر چهره بازیگران سام و نرگس پس از 17 سال
فیلم های ترسناک و تاثیرات آن بر روی انسان
فیلم های ترسناک و تاثیرات آن بر روی انسان

برخی از فیلم هایی که در ژانر ترسناک ساخته شده اند جزو بهترین های سینمای جهان محسوب میشوند به عنوان مثال فیلم ” سکوت بره‌‌ها  The Silence Of The Lambs ” که در مورد قتل های زنجیره ای روایتی جذاب و هیجان انگیز را برای مخاطب خود روایت میکند جزو معدود فیلم هایی است که در تمام بخش ها برنده جایزه اسکار شده است یعنی اسکار بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی ، بهترین بازیگر مرد ، بهترین بازیگر زن و بهترین فیلم‌نامه را به خود اختصاص داده است .

فیلم های ترسناک برای مغز مفیدند

تحقیقات علمی دانشمندان ثابت کرد که تماشای فیلم‌های ترسناک علاوه بر اینکه اوقات فراغت شما را پر خواهد کرد بلکه به لحاظ پزشکی نیز برای شما مفید خواهد بود چون دیدن فیلم‌های ترسناک هم باعث کاهش وزن می شوند و هم با افزایش گلبول‌های سفید خون سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کنند اما تاثیرات فیلم های ترسناک فقط به این موارد ختم نمیشود .

پیش از این مدار ترس در مغز , فقط در جوندگان بررسی شده بود و این بار محققان دانشگاه کالیفرنیا با استفاده از الکترودهای داخل آمیگدال و هیپوکامپوس در ۹ نفر از افرادی که صحنه های ترسناک تماشا می کردند، این بررسی را انجام دادند و به نتایجی دست یافتند . به گفته جی ژنگ ، عضو این گروه مطالعاتی، این دو منطقه در مغز نقش کلیدی در به رسمیت شناختن محرک های عاطفی و رمزگذاری آنها در خاطرات دارد . نتایج تحقیقات جدید نشان داده است تماشای فیلم های ترسناک به شناسایی پردازش احساساتی مثل ترس و اضطراب کمک می کند .

همچنین بخوانید :   10 کار غیرممکن برای پدران بعد از تولد بچه
فیلم های ترسناک و تاثیرات آن بر روی انسان
فیلم های ترسناک و تاثیرات آن بر روی انسان

افراد ذاتاً سعی در دوری از غم، اندوه و ترس دارند، ولی گاهی شخص خواسته یا ناخواسته به دیدن فیلم های ترسناک و یا گوش دادن به موسیقی های غم انگیز گرایش پیدا می کند و گاهی اوقات نیز گرایش به دیدن این نوع فیلم ها در برخی افراد افزایش پیدا می کند . افراد با شنیدن موسیقی غم انگیز و تماشای فیلم های ترسناک درگیر ۲حس غم و امنیت می شوند و این اشخاص معمولاً پس از شنیدن این نوع موسیقی ها، توصیف و دلیل خاصی از ایجاد حس غم در خود ندارند . علت ایجاد حس امنیت و آرامش بعد از مشاهده فیلم های ترسناک و یا شنیدن موسیقی غمناک این است که فرد فاصله ی میان واقعیت و رویا را درک می کند، به طوری که پس از تماشای فیلم، زمانی که خود را از شرایط و موقعیت قهرمان فیلم دور می بیند، احساس امنیت و آرامش در وی ایجاد می شود .

دلیل تمایل برخی اشخاص به مشاهده صحنه های وحشتناک این است که معمولاً افراد پس از مشاهده فیلم و یا خواندن رمان ترسناک درگیر یک حس هنری می شوند که بعد از درک فاصله میان خود و قهرمان فیلم و ایجاد حس امنیت در وجود خویش تمایل بیشتری به مشاهده این نوع فیلم و خواندن مطالب دلهره آور خواهند داشت .

 

فیلم های ترسناک و تاثیرات آن بر روی انسان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − یک =

بررسی

برنامه سینماهای کشور در نوروز ۹۷

برنامه سینماهای کشور در نوروز ۹۷ تعطیلات نوروز یکی از زمان های مناسب برای استفاده از مراکز…