غذاهایی که شما را پیرتر نشان میدهند بشناسید

426
غذاهایی که شما را پیرتر نشان میدهند بشناسید

غذاهایی که شما را پیرتر نشان میدهند بشناسید

برخی از افراد مخصوصا خانم ها حاضرند برای جوان ماندن مبالغ زیادی را هزینه کنند بی آنکه از یک رژیم سالم غذایی پیروی کنند . باید توجه داشت که تاثیر مواد غذایی که به بدن وارد میشود بسیار بیشتر از انواع داروهایی است که برای زیباتر و جوان تر شدن معرفی شده است حالا از عوارض داروها چیزی نمیگوییم که این داستان سر دراز دارد . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم غذاهایی که شما را پیرتر نشان میدهند را معرفی کنیم پس همراه ما باشید .

غذاهایی که شما را پیرتر نشان میدهند بشناسید
غذاهایی که شما را پیرتر نشان میدهند بشناسید

غذاهایی که شما را پیرتر نشان میدهند

همانطور که گفتیم هر غذایی که می ‌خورید بر بدن و پوست ‌تان تاثیر می ‌گذارد . با این‌ که کمی زیاده‌ روی در خوردن خوراکی‌ های مضر نمی ‌تواند یک شبه پیرتان کند، عادت به رژیم غذایی نامناسب می ‌تواند به فرآیند پیر شدن پوست ‌تان شتاب دهد . لذا یکی از بهترین روشها برای جوان ماندن اینست که از یک برنامه غذایی سالم پیروی کنیم .

نمک

نمک باعث کم شدن آب بدن می شود . در این حالت، شما دچار احساس خستگی می شوید و در نتیجه، ظاھر شما نیز خسته به نظر می رسد . به علاوه، نمک زیاد به بروز بیماری ھای کلیوی و بالا رفتن فشار خون، کمک می کند و با متابولیسم استخوان، تداخل پیدا می کند . همچنین مقدار مصرف نمک با میزان شیوع سکته قلبی در جامعه مرتبط است . علاوه بر اینکه نمک باعث افزایش فشار خون می شود، به نظر می رسد به طور مستقیم و بدون اینکه اثری بر فشار خون داشته باشد، باعث سکته قلبی نیز می شود .

همچنین بخوانید :   جلوگیری از افتادگی پوست بعد از کاهش وزن
غذاهایی که شما را پیرتر نشان میدهند بشناسید
غذاهایی که شما را پیرتر نشان میدهند بشناسید

شکر

دلایل متعددی وجود دارند که باعث می شوند رژیم غذایی مملو از شکر، شما را پیرتر نشان دھد . وقتی که قند اضافی وارد بدن می شود، به کلاژن ھای پوست وصل شده و آن را سفت و غیر قابل انعطاف نشان می دھد . از دست رفتن حالت ارتجاعی پوست جوان باعث ایجاد چروک ھای عمیق در آن شده و پوست را پیرتر نشان می دھد . همچنین شکر موجود در خوراکی ھای شیرین، باعث بروز التھاب در بدن شده و پوست را چروکیده و پیر نشان می دھد .

چربی ھای ترانس

ھمانند شکر، چربی ھای ترانس اضافی نیز پوست را سفت و غیر قابل انعطاف می کنند . این چربی ھا، سرخرگ ھا و رگ ھای خونی کوچک را مسدود و سفت می کنند و در نتیجه، پوست، پیر به نظر پیر می رسد .

غذاهایی که شما را پیرتر نشان میدهند بشناسید
غذاهایی که شما را پیرتر نشان میدهند بشناسید

مصرف دخانیات

طبق مطالعه اخیر محققان ، سیگار کشیدن به گونه ایی موجب تسریع روند پیری می شود که مهارت های فکری فرد نظیر برنامه ریزی، تصمیم گیری و حل مسئله دچار آسیب شده همچنین دود سیگار نیز باعث چروکیده شدن پوست می شود ، گروهی از محققان دانشگاه ادینبرگ اسکاتلند، عکس MRI مغز ۵۰۴ مرد و زن با میانگین سنی ۷۳سال که نیمی از انها سیگاری های فعلی یا سابق بودند، را مورد بررسی قرار دادند . یافته ها نشان داد که سیگارکشیدن موجب افزایش روند تحلیل لایه بیرونی مغز یا قشر مخ که با بالارفتن سن اتفاق می افتد، می شود . آسیب به این لایه مخ با چندین عملکرد مهم مرتبط بوده و نقش کلیدی در حافظه، توجه، زبان و آگاهی فرد دارد .

همچنین بخوانید :   با این 9 راهکار به سادگی و خیلی زود پیر شوید

شیرین کننده ھای مصنوعی

شیرین کننده ھای مصنوعی مثل آسپارتام با بروز سردرد و دردھای مفاصل در ارتباط ھستند و می توانند اشتیاق شما را برای خوردن شیرینی جات، افزایش دھند .

غذاهایی که شما را پیرتر نشان میدهند بشناسید
غذاهایی که شما را پیرتر نشان میدهند بشناسید

نوشیدنی ھای گازدار

نوشیدنی ھای گازدار به این دلیل که حاوی مقدار زیادی شکر ھستند، باعث از دست رفتن آب بدن می شوند . این امر باعث خستگی بدن و خسته به نظر رسیدن صورت می شود . به جای نوشیدنی ھای گازدار از آب استفاده کنید . سعی کنید که روزانه ھشت لیوان آب بنوشید . مصرف آب تاثیر بسیار مثبتی در پوست میگذارد و باعث شادابی و طراوت آن میشود .

نوشیدنی ھای انرژی زا

این گونه نوشیدنی ھا ھشت برابر بیشتر از نوشیدنی ھای گازدار باعث تخریب مینای دندان می شوند و در نتیجه، دندان ھا زرد و غیر سالم به نظر می رسند و به این ترتیب چهره فرد را پیرتر نشان میدهد .

غذاھای سرخ شده

غذاھای سرخ شده باعث از بین رفتن کلاژن پوست می شوند و پوست را چروکیده و خسته نشان می دھند . همچنین غذاهایی که در روغن سرخ میشوند باعث میشوند چربی بیشتری به بدن وارد شود . همانطور که میدانید چربی مازاد بدن در سلول ها ذخیره شده و فرم بدن را دگرگون میکنند . لذا هرچقدر کمتر از مواد غذایی چرب استفاده کنیم بدن سالم و زیباتری خواهیم داشت .

غذاهایی که شما را پیرتر نشان میدهند بشناسید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − دوازده =

بررسی

جلوگیری از افتادگی پوست بعد از کاهش وزن

جلوگیری از افتادگی پوست بعد از کاهش وزن همانطور که میدانید چاقی و اضافه وزن مشکلات زیادی ر…