طول عمر بیشتر تنها با یک فنجان قهوه در روز

683
طول عمر بیشتر

طول عمر بیشتر تنها با یک فنجان قهوه در روز

در یک قرن اخیر نوشیدن قهوه به یک سرگرمی روزمره در جهان تبدیل شده است، اما پژوهش های جدید نشان می‌دهند که این نوشیدنی خواص قابل توجهی برای سلامتی بدن دارد به گونه‌ای که نوشیدن یک فنجان قهوه در روز باعث میشود روزانه ۹ دقیقه طول عمر ما افزایش یابد. با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا شما را با راز طول عمر بیشتر تنها با نوشیدن یک فنجان قهوه در روز آشنا نماییم.

طبق نتایج دو تحقیق که به اخیرا توسط دانشمندان دانشگاه‌های کالج ایمپریال لندن و سوترن کالیفرنیا صورت گرفته است، نوشیدن حتی یک فنجان قهوه در روز احتمال مرگ زودهنگام علی الخصوص مرگ ناشی از مشکلات گوارشی را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد.

بر اساس نتایج این دو تحقیق، احتمال مرگ زودهنگام در افرادی که در طول ۱۵ سال هر روز فقط یک فنجان ۲۵۰ میلی لیتری قهوه استفاده می‌کردند، ۱۲ درصد و در افرادی که روزی سه برابر این مقدار قهوه استفاده می‌کردند نزدیک به ۲۰ درصد کاهش یافته است. همچنین این تحقیقات نشان می‌دهند که نوشیدن یک فنجان قهوه در روز میانگین طول عمر آقایان را سه ماه و میانگین طول عمر خانم ها را یک ماه افزایش می‌دهد.

طول عمر بیشتر
طول عمر بیشتر

محققان براین باورند نوشیدن یک فنجان قهوه در روز، به طور میانگین روزانه طول عمر یک مرد را حدودا ۹ دقیقه و طول عمر یک زن را حدود ۳ دقیقه افزایش می‌دهد. دانشمندان دانشگاه‌های ایمپریال لندن و سوترن کالیفرنیا که این تحقیقات را انجام داده اند، معتقد هستند، نقش پیشگیرانه قهوه از دید بیولوژیکی قابل تأمل است؛ این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و ترکیبات بهبودبخش سیستم ایمنی بدن است که با مقاومت نسبت به انسولین مبارزه می‌کند، کوفتگی را کاهش می‌دهد و عملکرد کبد را بهبود می بخشد .

همچنین بخوانید :   با مزایا و معایب ذرت بو داده یا پاپ کورن آشنا شوید

دکتر ورونیکا ستیوان استادیار دانشگاه معتقد است: قهوه سرشار از مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و ترکیبات مقوی است که نقش اساسی در پیشگیری از سرطان دارند. قهوه یکی از نوشیدنی‌های محبوب است که در سراسر جهان استفاده می‌شود. بر اساس نتایج این دو پژوهش، نوشیدن قهوه با کاهش احتمال مرگ ناشی از بیماری‌های تنفسی، کلیوی، قلبی، سرطان، سکته مغزی و قندخون در میان اقشار مختلف مردم ارتباط دارد .

طول عمر بیشتر تنها با یک فنجان قهوه در روز نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

بررسی

مواد غذایی ممنوع در زمان یبوست

مواد غذایی ممنوع در زمان یبوست برای حرکت مواد غذایی در روده ها بدن به آب و فیبر نیازمند اس…