طرز تهیه اسموتی موز یک اسموتی تابستانی خوشمزه

248
طرز تهیه اسموتی موز یک اسموتی تابستانی خوشمزه

طرز تهیه اسموتی موز یک اسموتی تابستانی خوشمزه

شیر موز به نظر یک ماده بسیار شیرین و وسوسه کننده است اما اگر با مواد سالم تهیه شود می‌تواند مواد مغذی ضروری را برای بدن فراهم آورد. شما می‌توانید از موز و شیر کم چرب برای تهیه شیر موز استفاده کنید تا چربی و کالری اضافی وارد بدنتان نشود. ماست ساده یا ماست کم چرب به آن اضافه کنید. شما می‌توانید میوه‌های یخ زده همچون توت فرنگی، انبه یا سایر مواد را به شیر موز خود اضافه کنید تا ارزش تغذیه‌ای آن را چند برابر نمایید.در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک طرز تهیه اسموتی موز یک اسموتی تابستانی خوشمزه را برایتان آوده ایم.

مواد مورد نیاز :

مواد مورد نیازمقدار
عسلیک قاشق غذاخوری
شیردو لیوان
موز متوسطدو عدد
دارچیننیم قاشق چای خوری
تکه های یخمقداری

طرز تهیه :

  • تکه های موز ،عسل و دارچین را با شیر مخلوط کنید و با همزن برقی به هم بزنید.
  • تکه های یخ را در آخر به کل مخلوط اضاف کنید و سرویس کنید.
    طرز تهیه اسموتی موز یک اسموتی تابستانی خوشمزه
    طرز تهیه اسموتی موز یک اسموتی تابستانی خوشمزه

بهتر است بدانید که :

موز با داشتن اسید فولیک وسطح بالایی از ویتامین های گروه B وC وA می تواند سطح آمینو اسید هموسیستئن خون را که محصول جانبی مضر از گوشت را پایین بیاورد، در ارتباط با امینو اسید هموسیستئین و حملات قبلی و سکته های مغزی رابطه وجود دارد،سطح بالای این اسید امینه با تنگ کردن عروق منجر به انواع سکته ها می شود. سطح بالای هموسیستئین در خون نیز ممکن است تمایل خون به لخته شدن را افزایش دهد.

مصرف مداوم موز حدود ۴۰درصد از سکته های مغزی و قلبی جلوگیری می کند. مصرف غذاهایی با منشاء ویتامین گروه B و اسیدفولیک از بالا رفتن این محصول جانبی جلوگیری میکند. همچنین موز به دلیل بالا بودن ویتامین های ذکر شده و همچنین منیزیم و پتاسیم کمک بسیار بزرگی برای بهبود یافتن عوارض ترک سیگار (نیکوتین)میکند.

بطور خلاصه این ماده غذایی تشکیل شده از یک سری مواد مفید برای بدن انسان که توصیه میشود حداقل روزانه از ۲ عدد موز در میان وعده های غذایی به همراه شیر قبل از خواب استفاده کنید،تا از خواص اعجاب انگیز این میوه مطلع شوید.

منیع : elele

طرز تهیه اسموتی موز یک اسموتی تابستانی خوشمزه نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 6 =