صحبت کردن صریح و واضح بدون تپق با این روش

471
صحبت کردن صریح و واضح بدون تپق با این روش

صحبت کردن صریح و واضح بدون تپق با این روش

صحبت کردن صریح و واضح بدون تپق : هنگام صحبت کردن اگر من و من کنید یا به آرامی کلمات را ادا کنید بیشتر افراد متوجه صحبت های شما نشده و از شما درخواست می کنند که حرفتان را دوباره تکرار کنید . شاید این یک عادت ازار دهنده باشد اما شما خیلی خوش شانس هستید که می توانیدبا روشهای پیشگیری از این عادت بد اشنا شوید . احتمالا برایتان اتفاق افتاده زمانی که با تلفن صحبت میکنید به علت ضعیف بودن سیگنالها یا کم شنوا بودن فرد مقابل به سختی صدای طرف مقابل را بشنوید در نتیجه مجبور می شوید برای انتقال پیامتان بدون توجه و اندیشیدن به مسائل دیگر کاملا بلند و واضح صحبت کنید . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم صحبت کردن صریح و واضح بدون تپق را به شما آموزش دهیم . لطفا همراه ما باشید .

صحبت کردن صریح و واضح بدون تپق با این روش
صحبت کردن صریح و واضح بدون تپق با این روش

۱ – خود را در وضعیت بهتری قرار دهید

صاف بایستید حتی اگر عصبی هستید . نحوه ایستادن شما تصویری خوب از اعتماد به نفس شما را به دیگران القا کرده و در ضمن منجر میشود تا راههای تنفس شما باز شده و دم و بازدمی قوی و ارام داشته باشید. راحت و درست بنشینید شکم را تو کشیده و قفسه سینه را بالا بدهید . با مشکل تپق زدنتان با انگیزه کنار بیایید .

۲ – از عصبانیت اجتناب کنید

افرادی که سریع و تند صحبت می کنند اصولا یا عصبی مزاج بوده یا از عدم اعتماد به نفس کافی رنج می برند . گاهی اوقات وانمود کردن به این که عصبی نیستید هم میتواند سرعت صحبت کردن شما را به حالت نرمال برگرداند.

همچنین بخوانید :   چگونه همسرمان را مطیع و فرمانبردار خود کنیم

۳ – از گفتن مطالب غلط نهراسید

نهراسید همه اشتباه میکنند بهترین کار در این شرایط این است که اشتباه خود را اصلاح کنید یا به صحبت هایتان ادامه دهید . مهارتی که بی شک بسیاری از افراد در ارائه ان از با استعدادترین ها هستند. اگر نیازمند تمرین هستید به یاد داشته باشید که شما به اندازه کافی در این مهارت قوی نیستید و نیازمند یادگیری برخی مطالب میباشید. تمرین ادای کلمات به صورت شفاف و واضح .

صحبت کردن صریح و واضح بدون تپق با این روش
صحبت کردن صریح و واضح بدون تپق با این روش

۴ – خوب گوش کنید

به صحبت های سخنرانان و افرادی که در سخنوری تبحر دارند مانند مجریان رادیو و تلویزیون خوب گوش کرده و به نحوه ادای کلمات و سرعت ادای کلمات خوب توجه کنید.

۵ – واضح و شفاف صحبت کنید

دهان خود را بیشتر از زمانی که صحبت می کنید باز کنید با این کار نه تنها لبها و دندانهایتان از حالت بسته بودن خارج می شود بلکه صدایتان بلندتر می شود.

صحبت کردن صریح و واضح بدون تپق با این روش
صحبت کردن صریح و واضح بدون تپق با این روش

۶ – آرام و شمرده صحبت کنید

مطمئن شوید که تفاوت بین حروف صدادار و بی صدا را خوب می دانید و برای ادای حروف بی صدا مانند (ب) و (ت) با حبس کردن لحظه ای هوا انها را به صورت ازادکردن ناگهانی هوا از حنجره ادا کنید.سرعت خود را کم کنید.

صحبت کردن با سرعت بالا نه تنها یکی از نشانه های بارز عصبی بودن فرد می باشد بلکه هیچ کمکی هم به ادای درست کلمات و قابل فهم بودن صحبت هایتان نخواهد کرد.

۷ – با صدای بلند صحبت کنید

هدف شما باید صحبت کردن با صدای بلند باشد. به صورت کاملا خودکار نفس عمیق بکشید تا در موقع صحبت کردن نفس کم نیاورید این کار در فرایند پایین اوردن سرعت ادای کلمات و بیان بهتر موثر خواهد بود.

همچنین بخوانید :   آیا می دانید در هر موقعیتی چگونه باید صحبت کنیم

۸ – در هنگام صحبت کردن انعطاف داشته باشید

اهنگ ادای اخر جملات پرسشی باید خیزان بوده و با صدای بلندتر ادا شود اما انتهای جملات معمولی افتان بوده و به ارامی ادا می شوند. توجه داشته باشید که هجا ها و کلمات مختلف تاکید های مختلفی دارند، اگر شما به یک بچه کوچک اهنگ خواندن و ادای کلمات را اموزش می دهید باید به تاکیدات توجه کنید.

صحبت کردن صریح و واضح بدون تپق با این روش
صحبت کردن صریح و واضح بدون تپق با این روش

۹ – از دیافراگم خود کمک بگیرید

از ماهیچه های شکم خود برای کنترل تنفستان در هنگام صحبت کردن استفاده کنید با استفاده از این روش حتی اگر با صدای بلند هم صحبت نکنید کلمات را به درستی ادا خواهید کرد.دست خود را روی شکمتان و درست زیر دنده ها قرار دهید حتما حرکت ماهیچه ها را در هنگام صحبت کردن به خوبی حس خواهید کرد.

۱۰ – آواز بخوانید ! 

شما مجبور نیستید زمانی که کسی گوش می دهد اواز بخوانید میتوانید این کار را به تنهایی در حمام یا داخل ماشینتان انجام دهید.با این کار شما به صدایتان تمرین داده و ان را برای استفاده اماده میکنید. شما همچنین باید طرز ادای کلمات ، فن بیان، تنفس صحیح را نیز بگیرید.

جیغ نزنید و جغ جغ هم نکنید، صدایتان را هم افزایش ندهید.تناژ طبیعی صدای خودتان را حفظ کنید و تا می توانید بلند صحبت کنید . تشویق کردن یک رویداد ورزشی یا صحبت کردن در زمان پخش یک موزیک با صدای بلند تمارین خوبی هستند یا با بستن در متوجه خواهید شد که چقدر راحت می توانید میزان هوا را در هنگام داد زدن کنترل کنید.

همچنین بخوانید :   با این روش ها خشم و عصبانیت خود را کنترل کنید

 

صحبت کردن صریح و واضح بدون تپق با این روش نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

بررسی

آیا می دانید در هر موقعیتی چگونه باید صحبت کنیم

آیا می دانید در هر موقعیتی چگونه باید صحبت کنیم درک صحیح اینكه ما در هر شرایطی چگونه باید …