صبح هر روز خود را اینگونه با انرژی آغاز کنید

401
صبح هر روز خود را اینگونه با انرژی آغاز کنید

صبح هر روز خود را اینگونه با انرژی آغاز کنید

ما انسانها هر روز صبح از خواب بیدار شده و دنبال برنامه روزانه خود میرویم و شاید انقدر در کارهای روزانه خود غرق میشویم که فرصتی برای خودمان باقی نمی ماند . فشارهای اقتصادی خانواده و شرایط سختی که خانواده ها با آن مواجه هستند تمام مسائل را تحت الشعاع خود قرار داده و کیفیت زندگی مان را پائین می آورد . اما تا کی میتونیم اینگونه بی روح جلو برویم ؟ آیا بهتر نیست کمی مکث کرده و نفس راحتی بکشیم و کمی هم برای خود وقت کنار بگذاریم ؟ به احتمال زیاد جواب شما مثبت است اما چگونه ؟ پیشنهاد ما اینست که از همان اول صبح که از خواب بیدار میشوید باید آغاز کنید . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک برای اینکه صبح هر روز خود را اینگونه با انرژی آغاز کنید چند پیشنهاد خواهیم داشت پس ما را همراهی کنید .

صبح هر روز خود را اینگونه با انرژی آغاز کنید
صبح هر روز خود را اینگونه با انرژی آغاز کنید

صبح هر روز خود را اینگونه با انرژی آغاز کنید

بعد از بیدار شدن از خواب شاید برای خوردن صبحانه یا حتی یک لیوان شیر وقت ندارید . در را باز میکنید و با استرس دیر شدن سمت محل کار به راه میفتید . اطمینان دارم که این اتفاق برای همۀ شما افتاده و این بدترین نوع شروع یک روز میتواند باشد . این برنامه روتین صبحگاهی شماست که تعیین می کند امروزتان چطور خواهد گذشت . این یک باور قدیمی هست که وقتی روزتان را با روحیه بد شروع کنید با روحیه بد به اتمام می رسانید و بالعکس زمانی که با روحیه خوشحال و پر انرژی شروع کنید با روحیه خوشحال هم به اتمام خواهید رساند .

همچنین بخوانید :   علل سردرد های صبحگاهی و راه های پیشگیری از آن

برنامه منظم برای خواب

داشتن برنامه منظم برای خواب الزامی است . اگر به اندازه کافی نخوابید صبح سرحال نخواهید بود . پس اولین قدم اینست که زمان خوبتان را برنامه ریزی کنید تا بتوانید صبح سر وقت بیدار شوید . مطمئن باشید با برنامه جلو رفتن استرس شما را کاهش میدهد درحالیکه اگر فقط ده دقیقه دیر از خواب بیدار شوید استرس خواهید گرفت که آیا میتوانم به بموقع به سرکار برسم یا نه .

صبح هر روز خود را اینگونه با انرژی آغاز کنید
صبح هر روز خود را اینگونه با انرژی آغاز کنید

ورزش کنید

اگه در خانه وسایل ورزشی دارید هر روز صبح یک زمان کوتاهی را به ورزش اختصاص دهید اگر هم وسایل ورزشی ندارید انجام چند دراز نشست یا شنا خالی از لطف نیست . میتوانید در پارک محله خود پیاده روی کنید یا یک مسیر تار سیدن به سرکار را پیاده بروید . خلاصه اینکه انجام حرکات ورزشی باعث افزایش اکسیژن رسانی به بدن و شادابی و سرحالی آن خواهد شد .

دوش بگیرید

شما میتوانید خیلی سریع در عرض ده دقیقه دوش بگیرید تا از خواب آلودگی رها شده و سرحال شوید . بسیاری از افراد موفق از جمله آنتونی رابینز روز خود را با پریدن در استخر آب سرد آغاز میکنند . پس شما نیز تنبلی را کنار گذاشته و یک زمان کوتاهی را برای دوش گرفتن کنار بگذارید . رهایی از سلول های مرده پوست ، افزایش جریان خون در بدن و خیلی فواید دیگر فقط با ده دقیقه دوش صبحگاهی .

صبحانه ای سبک و مقوی بخورید

قرار نیست همه انرژی روزانه تان را از وعده صبحانه دریافت کنید بلکه انتخاب یک وعده سبک که شامل میوه ها و کمی گردو و پنیر و یک قاشق عسل باشد انرژی لازم بدن را فراهم خواهد کرد . میتوانید با ترکیبی از میوه ها اسموتی درست کرده و میل نمایید . یک اسموتی میوه یعنی ترکیبی از ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها . پس بجای چای و قهوه ، این موارد گفته شده را امتحان کنید .

همچنین بخوانید :   7 کار مهم برای بیدار شدن از خواب با انرژی کامل

 

صبح هر روز خود را اینگونه با انرژی آغاز کنید
صبح هر روز خود را اینگونه با انرژی آغاز کنید

فهرست کارهایی که باید انجام دهید را چک کنید

آدمهای سازمان یافته عادت دارند که کارهای هر روزشان را فهرست کنند . به این ترتیب میتوانند کارها را اولویت بندی کرده و راحت تر کنترل نمایند . پس هرچه سریعتر این فهرست را آماده کرده و شروع کنید . این فهرست در واقع همان اهداف کوتاه مدت شما هستند . همانطور که میدانید انسان های هدفمند انسان های موفقی است با تلاش و کوشش خستگی ناپذیر به تمام خواسته های خود در زندگی میرسند . پس صبح که از خواب برخاستید با انرژی به سمت اهداف خود حرکت کنید مطمئن باشید همین که حرکت را آغاز کنید مسیر رسیدن به هدف روشن خواهد شد .

گوش دادن به موزیک شاد

اگه آدم سحرخیزی نیستید با گوش کردن به یک موزیک شاد میتونید اوضاع احساسی و فیزیکی خود را بهتر کنید . مخصوصا اگر احساس ناراحتی و نا امیدی می کنید بهتر است خود را به شنیدن یک موسیقی شاد دعوت کنید تا بتوانید مشکلات خود را فراموش کنید برای بهبود خلق‌وخو و افزایش احساس شادی ملودی های شاد انتخاب خوبی به شمار می روند .

 

صبح هر روز خود را اینگونه با انرژی آغاز کنید
صبح هر روز خود را اینگونه با انرژی آغاز کنید

یک جمله انگیزشی بخوانید

اگه میخواهید ابتکار و خلاقیتتان را بالا ببرید هر روز صبح یک جمله انگیزشی بخوانید . مانند جمله زیر : کارهای تان را به برترین شکل انجام دهید. امروز هر چه بکارید فردا درو خواهید کرد. “اگ ماندینو” . همچنین میتوانید به پادکست هاي انگیزشی و الهام بخش گوش بدید فرقی نمیکند موقع صبحانه یا در زمان رانندگی .

 

 

 

صبح هر روز خود را اینگونه با انرژی آغاز کنید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − چهار =

بررسی

۷ کار مهم برای بیدار شدن از خواب با انرژی کامل

۷ کار مهم برای بیدار شدن از خواب با انرژی کامل بیدار شدن از خواب با انرژی کامل : همه ما وق…