زنان مدیر گوگل که مدیریت موفق ترین شاخه های گوگل را برعهده دارند

360
زنان مدیر گوگل

زنان مدیر گوگل که مدیریت موفق ترین شاخه های گوگل را برعهده دارند

با این که مدیر عامل گوگل و رئیس ارشد اجرایی شرکت آلفابت از آقایان هستند، اما زنان قسمت عمده‌ای از نقش های مدیریتی در این شرکت را تشکیل می‌دهند و طبق آمار ۴۶ درصد از تیم مدیریت گوگل را خانم ها تشکیل می‌دهند. با این که ۶ مدیر زن و ۷ مدیر مرد به صورت کامل برابر نیستند، اما این میزان حضور زنان در رأس یک شرکت برتر فناوری فوق العاده است. در این قسمت از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم شما را با زنان مدیر گوگل آشنا نماییم.

این موضوع در حالی است از بین ۱۱ مدیر ارشد اجرایی شرکت اپل، فقط یک زن یعنی Angela Ahrendts (نائب رئیس ارشد فروش) حضور دارد. عملکرد مایکروسافت در این زمینه نسبتا بهتر است و سه زن در میان ۱۵ رئیس ارشد این شرکت حضور دارند. شرکت اینتل ۶ مدیر زن دارد در صورتی که تعداد مدیران ارشد اجرایی‌اش ۲۲ نفر است. ۴ مدیر از ۲۱ رئیسان اجرایی شرکت IBM را نیز زنان تشکیل می‌دهند و مدیر عامل این شرکت نیز یک زن یعنی Ginny Rometty است.

زنان مدیر گوگل

۱ – Susan Wojcicki

Wojcicki یکی از باسابقه ترین و موفق ترین مدیران ارشد شرکت گوگل به حساب می آید. وی در سال ۲۰۱۴ میلادی موفق شد مدیر عامل سرویس جهانی یوتیوب شود. Wojcicki به عنوان نائب رئیس برتر در مدیریت محصولات گوگل، دو محصول تبلیغاتی مهم گوگل یعنی AdWords و AdSense را کنترل کرد. Susan Wojcicki نقش اساسی در تاسیس گوگل نیز داشته است او در زمان استارت کار گوگل، پارکینگ خود را به لری پیج و سرگئی برین اجاره داده بود.

همچنین بخوانید :   اسپیکر گوگل هوم برای مدیریت پخش صدا در خانه
زنان مدیر گوگل
زنان مدیر گوگل

۲ – Diane Greene

در نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی گوگل سهام شرکت Bebop Technologies را خریداری کرد که توسط Diane Greene مدیریت می‌شد. بعد از آن هیئت مدیره خود را متقاعد کرد که Greene را به عنوان رئیس بخش‌های گوناگون کسب‌و کارهای ابری گوگل شامل Google for Work، Cloud Platform و Google Apps استخدام کنند. Greene یکی از موفق ترین های دره سیلیکون است او در اواخر دهه ۱۹۹۰ با همکاری همسرش و یکی از استادان استنفورد شرکت VMware را تاسیس کرد و سپس در سمت مدیر عاملی این شرکت به کار خود ادامه داد.

زنان مدیر گوگل
زنان مدیر گوگل

۳ – Jessica Powell

این زن نخستین بار در سال ۲۰۰۶ میلادی به گوگل پیوست و قبل آن در سمت‌های گوناگونی مانند مدیریت تیم‌های روابط عمومی گوگل در آسیا، اروپای شرقی و بازارهای نوظهور را به عهده داشته است. بعد از آن که مدیر اسبق روابط عمومی گوگل یعنی Rachel Whetstone در سال ۲۰۱۵ این شرکت را ترک کرد، Powell جایگزین او شد.

زنان مدیر گوگل
زنان مدیر گوگل

۴ – Lorraine Twohill

Twohill بیش از ده سال است که با شرکت گوگل همکاری دارد و وی از سال ۲۰۱۴ میلادی، ارتقای شغلی گرفت و به عنوان نائب رئیس ارشد بازاریابی جهانی گوگل برگزیده شد. او مسئولیت نظارت بر تغییر لوگوی گوگل در سال ۲۰۱۵ را نیز داشت و ایده بسیاری از آگهی‌های تبلیغاتی موفق گوگل توسط او ارائه شده بود.

زنان مدیر گوگل
زنان مدیر گوگل

۵ – Jen Fitzpatrick

این مدیر برجسته در تابستان ۱۹۹۹ به عنوان کارآموز وارد گوگل شد و تا به امروز در پست های مختلفی در این شرکت مشغول به کار بوده است. وی در سال ۲۰۱۴ میلادی به عنوان رئیس بخش Maps انتخاب شد. او هم موسس گروه User Experience گوگل است و مسئولیت نظارت بر گسترش نرم افزاری محصولاتی مانند Google Search، AdWords و News عهده دار بوده است.

همچنین بخوانید :   راهکارها و روشهای مدیریت یک مدیر سخت گیر
زنان مدیر گوگل
زنان مدیر گوگل

۶ – Ruth Porat

Porat در مارس ۲۰۱۵ میلادی به منسب CFO جدید به گوگل ملحق شد اما وی پیش از آن به عنوان قدرتمندترین زن در وال استریت معروف بود. از آن زمان تا به امروز Porat گوگل را در تجهیزات زیر ساختی همراهی کرده و نقش اساسی در کاهش هزینه‌های این شرکت داشته است.

زنان مدیر گوگل
زنان مدیر گوگل

 

زنان مدیر گوگل که مدیریت موفق ترین شاخه های گوگل را برعهده دارند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پنج =

بررسی

آموزش حذف تاریخچه اسناد Microsoft Word

آموزش حذف تاریخچه اسناد Microsoft Word این که فقط اصول کارکردن با مایکروسافت ورد را فرا بگ…