۳ حقیقت شنیدنی درباره رفتار پدران با کودکان

501
رفتار پدران با کودکان

۳ حقیقت شنیدنی درباره رفتار پدران با کودکان

تحقیقات اخیر درباره «رقتار پدرها» به بیشتر مواردی که اکثر ما به طور غریزی می‌دانیم، جزئیات شفاف تری اضافه کرده است: پدرها تاثیر شگرفی در تربیت و رشد فرزندانشان دارند. در این مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک شما را با ۳ حقیقت شنیدنی درباره رفتار پدران با کودکان آشنا می نماییم.

پدر بودن یعنی حجم زیادی از قبول مسئولیت‌ها. ولی درک نقش پدر‌ها می‌تواند به ما کمک کند باباهای بهتری باشیم یا به پدران در اجرای نقش پدریشان کمک کنیم.

۱ – برخی از پدر‌ها بین دختران و پسران‌شان تفاوت قائل می شوند

پژوهش های اخیر نشان می‌دهد که تعداد زیادی از پدران رفتار متفاوتی با پسران و دختران‌شان دارند و به این صورت می‌توانند تاثیر عمیقی بر کودکانشان به جا بگذارند. پدرانی که در این تحقیق شرکت داوطلب بودند با دخترانشان بیشتر سر و کله می‌زدند و تایم بیشتری صرف می‌کردند تا با دخترانشان درمورد احساسات صحبت کنند و حتی اغلب با آن‌ها آواز می‌خواندند. پدران در قبال ابراز خوشحالی در صورت دخترانشان، در مناطقی از مغز که مربوط به کنترل پاداش و جواب های احساسی است پاسخ عصبی قوی‌تری از خود نشان می‌دادند

رفتار پدران با کودکان
رفتار پدران با کودکان

پژوهشگران نشان دادند پدران وقت بیشتری را صرف سرگرمی‌های پرسرو صدا با پسرانشان می‌کنند. آن‌ها معتقداند: در دنیای حقیقی، شیوه رفتار پدران با کودکانشان تحت تاثیر مستقیم جنس فرزندشان است. رئیس ارشد این پژوهش جنیفر ماسکارو معتقد است: ما باید درک کنیم چگونه تصور ناخودآگاه از جنس قادر است در روش برخورد ما با کودکانمان موثر باشد.

همچنین بخوانید :   علل ناباروری مردان راهکارهای پیشگیری و درمان آن

۲ – شیوه غذا خوردن پدرها روی کودکان موثر است

نتایج یک سری تحقیقات تازه نشان می‌دهد که رژیم غذایی پدران در طول و قبل از دوران بارداری همسرانشان، تقریبا بر همه چیز موثر است؛ از قدرت یک پسر برای بچه‌دار شدن گرفته تا این که نوزادان تا پنج سال اول زندگی وزن طبیعی داشته باشند.

وین هاتریک سرپرست موسسه سلامت پدران کانادایی معتقد است: به عقیده من پیامی که می‌توانیم به همه پدران بدهیم این است: شما اهمیت دارید. او ادامه می‌دهد: اگر پدران سلامت خود را فدا کنند در واقعیت سلامت فرزندانشان را قربانی کرده‌اند.

رفتار پدران با کودکان
رفتار پدران با کودکان

۳ – پدرها در یادگیری کودکانشان موثر هستند

نوزادانی که پدرانشان با آن‌ها بازی می‌کنند در آزمایش های ذهنی عملکرد مناسب تری از خود نشان می‌دهند. این تحقیقات نشان می‌دهد کودکانی که پدران حساس و مهربانی دارند مناسب ترین عملکرد را از خود نشان می‌دهند. پژوهشگران می‌گویند این نتایج نشان می‌دهد حمایت پدران و تأثیر مثبت آن‌ها در آغاز دوران نوزادی تا چه میزان در رشد ذهنی و جسمی کودکان اهمیت دارد.

۳ حقیقت شنیدنی درباره رفتار پدران با کودکان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یک =

بررسی

۶ توصیه برای اینکه مانند ورزشکاران حرفه ای تغذیه و تمرین داشته باشید

۶ توصیه برای اینکه مانند ورزشکاران حرفه ای تغذیه و تمرین داشته باشید شاید اغلب ما به دلیل …