راه های رهایی از استرس برای تازه مادر شده ها بخش دوم

361
راه های رهایی از استرس برای تازه مادر شده ها بخش دوم

راه های رهایی از استرس برای تازه مادر شده ها

در بخش قبل از این پست در مجله اینترنتی بیرکلیک در مورد دردسرهای مادر شدن و این که دنیای صورتی تفکرات ما و رویای مادر شدن با دنیای واقعی چقدر فرق دارد را به شما بیان کردیم.در ایین بخش نیز راه های رهایی از استرس برای تازه مادر شده ها بخش دوم را آوردهایم.این هم راه هایی برای رهایی از استرس در زمان هایی که خود را به درد نخور و افسرده احساس می کنید.

راه های رهایی از استرس برای تازه مادر شده ها بخش دوم
راه های رهایی از استرس برای تازه مادر شده ها بخش دوم

از درونتان صحبت کنید و یا با صدای بلند با اطراف صحبت کنید و اتفاقاتی که افتاده است را بیان کنید. با کودکتان نیز می توانید صحبت کنید. فکر نکنید که او شما را نمی فهمد. با او صحبت کردن و تمام عکس العمل های او را دیدن برای شما نیز خوب خواهد بود.وقتی به کودکتان شیر می دهید جلو پنجره بروید و منظره را نگاه کنید. برگ ها را تماشا کنید و شکل برگ ها را تشخیص دهید.صداهایی که می شنوید و حسی که فرزندتان در بغلتان ایجاد می کند را درک کنید. دست هایش را و صورتش را و هر آنچه که می بینید را دقت کنید. تنبلی نکنید و تمام حس هایتان را روی کاغذ بنویسید . نوشتن برای شما عالی می شود.

عوض اینکه به خاطر کارهای ناقصتان به خودتان عصبانی شوید در عوض برای تمام کارهای تکمیل شده به خودتان جایزه دهید. یک لیست ایجاد کنید با عنوان لیست موفقیت و برای تمام کارهایی که با موفقیتبه اتمام رساندید به خودتان جایزه بدهید.اینگونه تمام کارهایی که در روز انجام داده اید را می بینید و به خودتان اهمیت خواهید داد. تما این کارها موفقیت های بزرگی برای شما هست.

همچنین بخوانید :   راه های رهایی از استرس برای تازه مادر شده ها بخش اول

بعد از اینکه کودکتان خوابید شما نیز چشمهایتان را روی هم بگذارید و به هر آنچه که می خواهید فکر کنید. به تمام احساساتی که دارد فکر کنید.اینکه عصبی هستید و یا خوشحال هستید. به تمام احساساتتان چند دقیقه فرصت بدهید و فکر کنید که منشا تمام این احساساتتان چه جیزی هست.

منبع : elele

راه های رهایی از استرس برای تازه مادر شده ها بخش دوم نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 2 =

بررسی

راه های رهایی از استرس برای تازه مادر شده ها بخش اول

راه های رهایی از استرس برای تازه مادر شده ها مواظبت از بچه یک راه دراز و خسته کننده می باش…