اگر دوستان حسود دارید این توصیه ها را جدی بگیرید

643
دوستان حسود

اگر دوستان حسود دارید این توصیه ها را جدی بگیرید

همه روزه با توجه به ارتباط با فراد مختلف و معاشرت با انواع متفاوت انسان‌ها، یقینا این موضوع را متوجه شده ایم که همیشه افرادی که به‌طور کامل از لحاظ اخلاقی و روانی بدون مشکل هستند، اطرافمان پیدا نمی‌شوند. یکی از این دسته افراد دوستان حسود هستند. اگر شما همه با این مشکل روبرو شده اید با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا شما را با رهکارهای این مشکل آشنا نماییم.

بیشتر اوقات لابه‌لای انسان‌های مهربان، محبور به معاشرت و رفت‌وآمد با انسان های بدجنس، مغرور و حسود هستیم. برای همه‌ی ما اتفاق افتاده است که حتی زمانی که در یک جمع دوستانه یا آشنا، از اتفاقات مثبت و یا موفقیت‌مان صحبت می‌کنیم افرادی پیدا می‌شوند که در ذوق‌مان بزنند. یا این تجربه را در زمان تحصیل داشته‌ایم که وقتی نمره‌ی مناسبی در امتحان کسب کرده‌ایم، فردی بوده که با نفرت به ما نگاه کند و درپب آن باشد که از برگه‌مان اشکالی پیدا کند تا نمره‌مان را کم کنند. حتی پیش آمده بعضی از افراد از ناراحتی ما شاد می‌شوند. اما با این گونه افراد چطور باید برخورد کرد

دوستان حسود
دوستان حسود

۱ – حقیقت را بپذیرید

نخستین موردی که باید به آن دقت کرد، «قبول کردن» این موضوع است. ما موظف به تربیت دوستان و آشنایان را نداریم. نمی‌توانیم به آن‌ها توضیح دهیم که حسود هستند و باید این خصوصیت خود را اصلاح کنند. از طرفی بیشتر اوقات باتوجه به موقعیتی که داریم، نمی‌توانیم ارتباط‌مان را محدود یا کلا قطع کنیم. درنتیجه «کنار آمدن» با انسان هایی که این خصوصیات را دارند یا «قبول کردن» این ویژگی اخلاقی‌شان، نخستین و اساسی ترین نکته است. قبول کردن این موضوع به ما کمک می‌کند تا از این دسته افراد انتظار نداشته باشیم که از صمیم قلب نسبت به خوشحالی‌های ما واکنش نشان دهند. حتی توصیه می‌کنیم که کمتر درمورد زندگی‌مان با آن‌ها صحبت کنیم.

همچنین بخوانید :   اشتباهاتی که در یک رابطه عاشقانه اتفاق می افتد

۲ – مهربان باشیم

ممکن است محبت جواب دهد! قدیمی ها معتقدند انسان ها با محبت رام می‌شوند. درصورتی که یکی از این افراد در زندگی شما هست، به او توجه کنید. احتمال دارد از بی‌توجهی سایرین، رفتارهای حسادت‌آمیز در او صورت گرفته و اگر از سوی شما محبت و توجهی دریافت کند، احتمال دارد این رفتارش را کنار گذارد. مثلا عقیده اش را در باره موضوعاتی بپرسید یا از ویژگی های مثبتش بگویید. دقت داشته باشید که، حسادت موقعی شکل می‌گیرد که فرد خواهان چیزی‌ست، که شما آن را دارید و او آن را ندارد. همین موضوع موجب می‌شود که او با شما بد شود. درصورتی که با آن فرد مهربان باشید، متوجه می‌شود که شما در کمبودهایش، مقصر نیستید.

دوستان حسود
دوستان حسود

۳ – اهمیت ندهید

تحلیل کنید و ببینید این افراد در زندگی شما چه نقشی دارند. آیا حسادت‌شان به شما آسیب می‌‌زند؟ آیا جزء افراد مهم زندگی‌تان به شمار می آیند یا به‌صورت موقتی با آن‌ها ارتباط دارید؟ درصورتی که دقت کنیم متوجه میشویم که اکثر این افراد جزء دوستان و روابط دوری با ما دارند. درنتیجه بود و نبودشان در زندگی شخصی ما تاثیر چشمگیری ندارد. این افراد در دسته بی‌آزارها طبقه بندی می‌شود. به این مفهوم که حسادت‌شان برای شما هیچ آسیبی نمی رساند. درنتیجه مناسبترین روش این است که به آن‌ها «اهمیت» ندهید و البته این تکنیک «اهمیت ندادن» را باید در خودتان تقویت کنید تا حس حسادت آن‌ها آسیبی به شما نزند.

۴ – تلافی نکنید

«تلافی ممنوع». اطمینان داشته باشید این افراد منتظر شرایطی هستند تا از شما نکته‌ی منفی پیدا کنند تا بیشتر از قبل پشت سرتان حرف بزنند. تلافی این کار ها را کردن موجب می‌شود شان و شخصیت خودتان را پایین آورید و نخواسته وارد بازی بچه‌گانه‌ای شوید که سایر افراد هم در باره شما فکر خوبی نکنند و وضعیت بدتر شود. اهمیت ندادن به این‌گونه رفتارها مناسب ترین پاسخ است. اگر معتقدید این رفتار زشت و زننده است، پس توصیه میکنیم دقت داشته باشید خودتان هم نباید به آن دچار شوید. درصورتی که شما به کارها و رفتارهایی که انسان های حسود انجام می‌دهند اهمیت ندهید، به احتمال بسیار زیاد مشکلتان به خودی خود حل شود.

همچنین بخوانید :   غرور چیست و آدم مغرور چه خصوصیاتی دارد
دوستان حسود
دوستان حسود

۵ – مواظب حس حسادت در خودتان باشید

آخرین توصیه ما این‌ است که درصورتی که از رفتار یا خصوصیات کسی آزار می‌بینیم و آن را نمی پسندیم، تلاش داشته باشیم از پرورش آن خصوصیات در خودمان جلوگیری کنیم. یقینا همه‌‌ٔ ما انسان‌ها مملو از اشتباه و خطا هستیم و مناسبترین روش برای از بین بردن رفتار و خصوصیت های اشتباه این است که اگر رفتار نامناسبی را در فردی می‌بینیم، دقت داشته باشیم آن خصوصیت در خودمان رشد نکند و اگر خودمان هم آن ویژگی را داریم تلاش داشته باشیم هرچه سریعتر درصدد رفع آن برآییم.

اگر دوستان حسود دارید این توصیه ها را جدی بگیرید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هفده =

بررسی

۱۰ خواسته زنانه که روابط زناشویی را مختل می کند

۱۰ خواسته زنانه که روابط زناشویی را مختل می کند ۱۰ خواسته زنانه : برقراری رابطه عاطفی با ج…