دلایل سردرد های صبحگاهی و روش های درمان آن

317
دلایل سردرد های صبحگاهی

دلایل سردرد های صبحگاهی و روش های درمان آن

سردردهای صبحگاهی، از جمله مشکل های  آزاردهنده‌ای است که این پتانسیل را دارد یک روز ما را به طور کامل خراب کند. اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که دچار سردرد های صبحگاهی میشوید با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا شما را با دلایل سردرد های صبحگاهی و روش های درمان آن آشنا نماییم.

۱ – خواب بی نظم

خواب بی نظم در طول شب می‌تواند موجب ایجاد استرس، فشارخون بالا و افزایش ضربان قلب شود که از دلایل بروز سردرد به شمار می آیند. یک چرت ۳۰ دقیقه‌ای یا استفاده از یک قرص مسکن می‌تواند مشکل را برطرف کند. خوابیدن بیشتر از ۹ ساعت در طول شب نیز باعث افت میزان سروتونین مغز شده، که این امور موجب میشود جریان خون به مغز کاهش و بروز سردرد می‌شود. بهترین روش برای مانع شدن از بروز این نوع سردردها، داشتن ساعت خواب منظم و کافی درطول شبانه روز است.

دلایل سردرد های صبحگاهی
دلایل سردرد های صبحگاهی

 

۲ – افت اندروفین

اندروفین یا هورمون خوشحالی در بدن، در زمان بیدارشدن از خواب در پایین‌ترین میزان خود قراردارد. میزان کم اندروفین به باریکتر شدن عروق مغز منجر می‌شود و می‌تواند عامل سردرد باشد. ورزش صبحگاهی به عنوان عاملی برای تولید اندروفین، بهترین انتخاب برای برطرف شدن این نوع سردرد است.

۳ – خروپف

در صورتی که در طول شب خروپف می‌کنید و صبح‌ها دچار سردرد میشوید، به احتمال زیاد دچار آپنه خواب هستید. در آپنه خواب به علت اختلال موقتی در تنفس، مغز پایین تر از میزان احتیاجش اکسیژن دریافت می‌کند. درصورتی که دچار آپنه خواب هستید،‌ با متخصصان در این زمینه مشورت کنید.

همچنین بخوانید :   درمان افسردگی و اضطراب با دمنوش زعفران و طرز تهیه آن

۴ – کمبود کافئین

کافئین یک ماده مخدر ملایم است که بر روی سیستم عصبی تأثیر می گذارد. درصورتی که قهوه روزانه تان را طبق روال معمول مصرف نکنید ـ مانند سایر مواد مخدر ـ دچار عوارض جانبی آن که سردرد از شایع‌ترین آنهاست، خواهیدشد. اگر که می‌خواهید این عادتتان را ترک کنید، متخصصان کاهش تدریجی استفاده از کافئین را طی چند هفته توصیه می‌کنند.

دلایل سردرد های صبحگاهی
دلایل سردرد های صبحگاهی

 

۵ – افسردگی

سردردهای مرتبط با افسردگی که به علت کاهش میزان سروتونین رخ می دهد، بااین که در تمام طول روز اتفاق می افتد، اما بروز آن در هنگام صبح، شایع تر است. درصورتی که دچار افسردگی هستید، توصیه میشود هرچه سریعتر مشاوره‌های پزشکی دریافت کنید.

۶ – فشارخون بالا

در کسانی که مبتلا به فشارخون بالا هستند، جریان خون فشار زیادی به سر وارد میکند، که این عامل موجب سردردهای مکرر میشود. بسیاری از افراد حتی اطلاع ندارند که فشارخون بالا دارند، زیرا این عارضه نشانه های بیرونی زیادی ندارد. اگر سردردهای صبحگاهی‌تان آزاردهنده و غیرقابل توضیح است، چک کردن فشار خون ایده خوبی است.

دلایل سردرد های صبحگاهی و روش های درمان آن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 3 =

بررسی

۱۰ سوالی که قبل از خواب هر روز باید از خودتان بپرسید

۱۰ سوالی که قبل از خواب هر روز باید از خودتان بپرسید ۱۰ سوالی که قبل از خواب هر روز باید ا…