دلایل ترس آقایان از ازدواج و تشکیل خانواده

332
دلایل ترس آقایان از ازدواج

دلایل ترس آقایان از ازدواج و تشکیل خانواده

همه عوامل برای رسمیت پیدا کردن رابطه شما و اعلام نامزدی تان به اطرافیان آماده است. شما صحبت هایتان را با هم کرده اید و قرار و مدارهای جدی را گذاشته اید. اما به یکباره ورق بر می گردد و آقای داماد مدعی می شود که آمادگی ازدواج ندارد. ترس و عقب کشیدن آقایان از ازدواج، اتفاق مرسومی نیست ولی در بعضی مواقع شاهد آن هستیم. در این مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک به بررسی دلایل ترس آقایان از ازدواج و تشکیل خانواده می پردازیم.

۱ – ترس از مسئولیت

بعضی مواقع همه چیز برای آقایان ساده و خوشایند و شیرین به نظر می رسد. ولی زمانی که رابطه رسمی می شود، پای توقعات جدی وسط می آید و مرد خود را در یک موقعیت دشوار از نظر اجتماعی و اقتصادی می بیند، فکر می کند توانایی تشکیل زندگی را ندارد. احساس تنهایی و عجز اصلی ترین عاملی است که موجب می شود یک مرد، از رابطه عاطفی اش بگریزد و بخواهد همه چیز را به هم بزند. در چنین مواقعی چه باید کرد؟ گام اول این است که شما و اطرافی تان به همراه اطرافیان داماد به او اطمینان دهید که در کنارش هستید و در گذر از مشکلات زندگی کمکش می کنید.

دلایل ترس آقایان از ازدواج
دلایل ترس آقایان از ازدواج

۲ – ازدواج اجباری

در صورتی که رابطه تان رسمی و سنتی آغاز شده یا به کمک یک معرف با همدیگر آشنا شده اید، احتمال زیادی دارد که عقب کشیدن مرد به دلایل پیچیده از جمله نارضایتی او از شرایط این ازدواج باشد. درصورتی که پسر تحت فشار خانواده تن به آشنایی و ازدواج با دختری بدهد، شانس این که هر جایی از میانه راه پشیمانی سراغش بیاید بسیار زیاد خواهد بود و احتمالا قصد داشته باشد رابطه را یک باره تمام کند. آقایانی که گزینه ازدواجشان مورد تایید خانواده شان قرار نمی گیرد یا علی رغم میل باطنی شان خانواده آنها را وادار به ازدواج می کند، ممکن است به صورت غیرواقعی به خواستگاری بروند، با دختری آشنا شوند با این فکر که فشار خانواده از روی آنها برداشته شده و بتوانند آنها را قانع کنند که شما به درد هم نمی خورید.

همچنین بخوانید :   تاریخچه طلا در ایران و نکاتی که در هنگام خرید طلا باید به آن دقت کرد

۳ – توقعات زیاد

اغلب ما انسان ها همانگونه بادیگران رفتار می کنیم که علاقه مندیم با خودمان هم همانگونه رفتار شود با این هدف که آنچه را می خواهیم از آنها دریافت کنیم. بعضی از دختران نیازهای عمیق خود را که برطرف نشده است چندین و چندین بار در ذهن می پرورانند با این تصور که مرد رویاهای شان سر برسد و این خواسته ها را برآورده کند. اما هنگامی که این اتفاق برای دخترخانم میسر نمی شود و آرزوها برآورده نمی شود به این خاطر که حتی اگر یک «آقای همه چیز کامل» هم سر راه خانم قرار بگیرد همچنان کاستی و کمبود در وجودش به عنوان یک انسان دیده می شود، آن زمان است که دختر خانم زمین و زمان را به هم می ریزد که چرا به دست آوردن عشق واقعی این قدر مشکل و دست نیافتنی است و این خود عاملی میشود برای ترس پسر از ازدواج.

دلایل ترس آقایان از ازدواج
دلایل ترس آقایان از ازدواج

۴ – مشخص شدن حقیقت ها

یکی از مهمترین عوامل در قطع هر نوع رابطه ای نداشتن صداقت است. مطالعات انجام شده نشان می دهد بی اعتمادی به طرف مقابل عامل بیش از ۵۰ درصد جدایی ها بوده است ولی بسیاری از مردم متوجه نیستند که حتی دروغ های کوچک هم به میزان یک خیانت بزرگ رابطه را می تواند به هم بزند. مخصوصا در اوایل آشنایی اگر روی حقیقت سرپوش گذاشته شود دائما این گمان را ایجاد می کند که مبادا به طرف مقابل نتوان اعتماد کرد. هرچند این موضوع برای خانم ها هم مهم است اما برای آقایان که کمی عمقی تر به قضایا می نگرند دردناکتر است. به عنوان مثال نگفتن سن و سال درست و دقیق با این که برای خانم ها هم ناراحت کننده است ولی برای آقایان غیرقابل قبول است، زیرا که حس می کنند به شعورشان دست کم گرفته شده است و با ادامه این روند در اولین فرصت تصمیم می گیرند بدون توضیح دست از این رابطه بکشند.

همچنین بخوانید :   چگونه قلب یک مرد را تسخیر کنیم

۵ – رفتارهای ناصحیح

برخی از زنان متوجه نیستند که باید اجازه دهند نامزدشان خودش در روند آشنایی پیش قدم شود و به عبارتی برای بودن در کنار همسرش برنامه بریزد زیراکه با این حقیقت آشنا نیستند که آقایان به صورت دوره ای باید خلوت خصوصی خود را داشته باشند. پس از ساعت ها با هم بودن اگر همسر آینده تان قصد دارد به خلوت خود برود نباید آن را به هم بزنید یا بخواهید مدام نامزدتان در ارتباط دورادور با شما باشد. زمانی که آقایان در این مرحله هستند باید اجازه بدهید تنها باشد. این مورد در مراحل آغازین ارتباط که اغلب دخترخانم ها دوست دارند بسیار صمیمی باشد برای آقایان جوان خسته کننده و حوصله بر است و بعضی اوقات کاسه صبرشان را لبریز می کند.

دلایل ترس آقایان از ازدواج و تشکیل خانواده نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سه =

بررسی

پیش شرطهای ازدواج موفق چه چیزهایی هستند

پیش شرطهای ازدواج موفق چه چیزهایی هستند پیش شرطهای ازدواج موفق : پیش شرطهای ازدواج موفق شا…