دختر عنکبوتی ایران را بیشتر بشناسیم

368
دختر عنکبوتی ایران را بیشتر بشناسیم

دختر عنکبوتی ایران را بیشتر بشناسیم

دختران قوی و ماجراجو در اطراف ما کم نیستند . کسانی که برای رسیدن به آرزوهایشان تلاش می کنند و با علاقه به سمت روبرو شدن با چالش ها می روند . فرناز اسماعیل زاده، یکی از حرفه ای ترین سنگ نوردی های ایرانی است که نه تنها در ایران، بلکه در دنیا مقام های زیادی در رشته سنگنوردی آورده است. مثلا او قهرمان اول سنگنوردی آسیا است و اخیرا در مسابقاتی در کشور کانادا رتبه دوم را کسب کرد . فرناز اسماعیل زاده سرعتی ترین دختر ایران در مبارزه با دیواره های سنگی است و به همین خاطر است که او را به نام دختر عنکبوتی ایران می شناسند برای آشنایی بیشتر با این ورزشکار کشورمان با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید .

دختر عنکبوتی ایران را بیشتر بشناسیم
دختر عنکبوتی ایران را بیشتر بشناسیم

دختر عنکبوتی ایران

فرناز اسماعیل‌ زاده ورزشکار رشته سنگ‌نوردی، متولد ۱۳۶۷ درشهر بروجرد است . عضو تیم سنگنوردی استان زنجان و تیم ملی، تحصیلات او کارشناسی گیاه پزشکی است و تخصص او در تیم ملی رشته سرعت است ولی در سایر رشته‌ها نیز فعالیت دارد . از سن ۱۳ سالگی شروع به سنگنوردی داخل سالن کرده و دو بار در المپیاد ایرانیان مقام اول رشته سرعت را بدست آورده ومقام اول رشته سرعت در رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان رادر مسابقات کشوری بدست آورده . دختر عنکبوتی ایرانی ۲۸ ساله است ولی از ۱۲ سالگی رشته سنگنوردی را شروع کرده است .

دختر عنکبوتی ایران را بیشتر بشناسیم
دختر عنکبوتی ایران را بیشتر بشناسیم

او پیش از سنگنوردی رشته های ورزشی گوناگونی را تجربه کرد . او در این باره گفته است : در کودکی دختر خیلی شیطانی بودم و به علت همین شیطنت هایم وارد ورزش شدم . خیلی سریع اعضای خانواده ام متوجه شدند ورزش را به علت مسابقه دوست دارم . شش یا هفت سالم بود که در مسابقه دوچرخه سواری در شهرمان شرکت کردم . آن مسابقه ها جهت پسرهای نونهال ترتیب داده شده است بود . یک بار مسئولان برگزاری به اصرار اعضای خانواده ام اجازه دادند که من هم در آن مسابقه های شرکت کنم . دیدنی این جا بود که در این مسابقه مقام اول را کسب کردم . هنگامی که جایزه نفر اول مسابقه های را به من می دادند ، خیلی ها اعتراض میکردند که فرناز یک دختر است و نباید اجازه حضورش در این مسابقه های داده می شد . آن وقت فقط دوست داشتم با کسی یا افرادی وارد مسابقه شوم و خودم را بسنجم ، واقعا به برنده شدن فکر نمیکردم .

همچنین بخوانید :   عظیم قیچی‌ساز مشعل‌دار المپیک زمستانی 2018 کره جنوبی شد
دختر عنکبوتی ایران را بیشتر بشناسیم
دختر عنکبوتی ایران را بیشتر بشناسیم

اعضای خانواده ام اهل ورزش بودند و کوهنوردی می کردند و در همانجا بود که من هم با رشته سنگنوردی آشنا شدم . بی باک بودن، مهمترین خصیصه یک سنگنورد است ولی دختر عنکبوتی می گوید که در کودکی از ارتفاع می ترسیده است ولی با گذشت زمان و تمرینات بسیار ، آن وحشت کم رنگ و کم رنگ تر شده است و جایش را به شجاعت داده است . او همه ي وقت فکر می کرد اگر قرار است کاری را دنبال کند بهتر است که در آن کار برترین شود . همین اعتقاد هم باعث شد او خیلی سریع عضو تیم سنگنوردی استان زنجان شود .

دختر عنکبوتی ایران را بیشتر بشناسیم
دختر عنکبوتی ایران را بیشتر بشناسیم

فرناز ۱۴ سال است که عضو تیم سنگنوردی ایران است و برای اولین بار در سال ۱۳۸۵ به مسابقات جام جهانی چین اعزام شده و تبحرش در سنگنوردی باعث شده در همان سال به مسابقات آسیایی «ماکائو» نیز اعزام شود . شرکت در مسابقات سنگنوردی کشورهایی چون چین، کره جنوبی، آذربایجان، ایتالیا، اسپانیا و اندونزی نیز در کارنامه ورزشی او دیده می شود . خانم اسماعیل زاده همچنین مدرک مربیگری درجه سه را دارد و سال هاست که علاوه بر شرکت در مسابقات، با طراحی مسیر و داوری در رشته سنگنوردی فعالیت می کند .

او در این سال ها توانست دستمزد قسمتی از تلاش و پشتکارش را بگیرد : « چندین سال پی در پی قهرمانی ایران در رشته سرعت را به دست آوردم . من اولین زن سنگنورد بودم که موفق شدم مدال طلای آسیا، نقره آسیا و دوم برتر آسیا را به دست بیاورم . چند مدال بین المللی کسب کردم و دو سال متوالی مدال طلا و نقره سنگنوردی سرعتی را در کشور کانادا به گردن آویختم . همچنین توانستم در مسابقات «بریتیش کلمبیا» در سال ۹۴ رکوردشکنی کنم .

دختر عنکبوتی ایران را بیشتر بشناسیم نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + چهار =

بررسی

عظیم قیچی‌ساز مشعل‌دار المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی شد

عظیم قیچی‌ساز مشعل‌دار المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی شد همانطور که میدانید بازی‌های المپیک…