مجله اینترنتی بیر کلیک سبک زندگی خرد کردن پیاز بدون یک قطره اشک ریختن

خرد کردن پیاز بدون یک قطره اشک ریختن

0
2
595
خرد کردن پیاز
لینک کوتاه مطلب : http://birclick.ir/TTtyy

خرد کردن پیاز بدون یک قطره اشک ریختن

پیاز سرشار از آمینو اسیدی به نام سولفکسید است و هنگامی که پیاز را خرد می‌کنید این آمینواسیدها تخریب می شوند. در نتیجه سولفکسیدها تبدیل به گازهای محرک چشم می‌شوند. گاز از داخل پیاز به منافذ چشم نفوذ می‌کند و عکس العمل چشم‌ها هم برای شستن و از بین بردن آثار گاز تولید اشک است. در این مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک شما را با بهترین روش های خرد کردن پیاز آشنا می نماییم.

۱ – «خردکردن پیاز زیر آب از رسیدن عناصر سولفوریک به چشم ها جلوگیری کرده و در نتیجه مانع اشک آلود شدن چشم‌ها می‌شود»

۲ – همچنین می توانید نخست پیازها را فریز کنید. سرما سرعت تبدیل سولفکسیدها به گازهای اشک اور را کم می کند. پیش از خرد کردن پیاز نخست آنها را به مدت ۲۰ دقیقه در یخچال قرار دهید و بعد به آرامی خرد کنید. احتمال دارد خرد کردن پیاز مقداری سخت شود ولی ارزشش را دارد.

خرد کردن پیاز
خرد کردن پیاز

۳ – دقت داشته باشید که پیاز را از ریشه خرد نکنید. سعی کنید ریشه پیاز را سالم نگه دارید تا قطرات اشک‌ کمتری در زمان خرد کردن آن بریزید. یک تکه نان در دهانتان نگه دارید. ممکن است این عمل کمی احمقانه به نظر برسد ولی تحریک چشم‌ها را کمتر می‌کند. نان باعث می شود بخشی از گازها پیش از این که وارد بینی و چشم‌ها شود به خودش جذب شوذ.

۴ – این تکنیک هم در ظاهر بچگانه به نظر می رسد ولی موثر است. درزمان خرد کردن پیاز چند عدد کبریت بین دندان های جلویی قرار دهید تا از اشک آلود شدن چشم ها جلوگیری کند. خرد کردن پیاز یعنی تخریب سلول های پیاز. درنتیجه هر چه چاقو تیزتر باشد سلول های پیاز کمتر تخریب می شوند و گاز کمتری از دیواره های سلولی پیاز آزاد می‌شود. درنتیجه پیش از خرد کردن پیاز اطمینان حاصل کنید که چاقو به اندازه کافی تیز باشد.

همچنین بخوانید :   روش تهیه کباب تابه ای یا کباب دیگی مخصوص
به اشتراک بگذارید...
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 17 =

اینم جالبه

در خرید و ست کردن مانتو مشکی این موارد را در نظر داشته باشید

در خرید و ست کردن مانتو مشکی این موارد را در نظر داشته باشید داشتن یک مانتو مشکی مناسب از …