جلوگیری از ابتلای جنین به اوتیسم با رعایت این نکته

678
جلوگیری از ابتلای جنین به اوتیسم با رعایت این نکته

جلوگیری از ابتلای جنین به اوتیسم با رعایت این نکته

بیماری اوتیسم نوعی اختلال رشدی ( از لحاظ اجتماعی ) است که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می‌شود . علائم این اختلال تا پیش از سه سالگی بروز می‌کند . این اختلال در پسران شایع‌تر از دختران است.  این اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی تأثیر می‌گذارد . به گفته پزشکان ، کمبود آهن در سال های اولیه زندگی باعث بروز اشکال در توانایی ذهنی و تکمیل مهارت های ارتباطی و کلامی و در واقع اوتیسم میشود . با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا در مورد جلوگیری از ابتلای جنین به اوتیسم نکات مهمی را خدمت شما تقدیم کنیم پس همراه ما باشید .

جلوگیری از ابتلای جنین به اوتیسم با رعایت این نکته
جلوگیری از ابتلای جنین به اوتیسم با رعایت این نکته

بیماری اوتیسم

اوتیسم یک اختلال رشدی مغزی است که به وسیله آسیب در تقابلات (مداخلات) اجتماعی و ارتباط و همچنین رفتارهای تکراری و ویژه تقسیم‌بندی می‌شود ، این علایم همگی پیش از سه سالگی کودک ایجاد می‌شود . اوتیسم بسیاری از بخش‌های مغز را تحت تأثیر قرار می‌دهد و این که چطور این اتفاق رخ می‌دهد، هنوز بصورت دقیق مشخص نشده‌است . اوتیسم یک نشانه ژنتیکی قوی نیز دارد که البته بسیار پیچیده‌است و به وسیله تقابل بین ژنی و یا گاهی جهش ژنی ایجاد می‌شود .
شیوع (ASD) شش در هزار است و در مردان چهار برابر بیش از زنان وجود دارد، تعداد افراد مبتلا از سال ۱۹۸۰ میلادی تا کنون شدیداً در حال افزایش است و این امر می‌تواند به دلیل بهبود تشخیص و آیتم‌های بالینی باشد؛ ولی این پرسش که آیا شیوع نیز افزایش یافته‌است، همچنان جای تحقیق دارد .

همچنین بخوانید :   رفع کمبود آهن در بدن به کمک 12 گیاه آهن دار
جلوگیری از ابتلای جنین به اوتیسم با رعایت این نکته
جلوگیری از ابتلای جنین به اوتیسم با رعایت این نکته

عامل اصلی اوتیسم در دوران بارداری

همانطور که میدانید کمبود میزان آهن باعث کم خونی در مادر و جنین می شود . معمولا مسئله کم خونی در۵۰ درصد مادران و نوزادان ظاهر شده و بهترین راه مقابله با آن استفاده از مکمل های آهن می باشد . طبق نظر پزشکان متخصص زنان و زایمان، می توان گفت کمبود آهن در سال های اولیه زندگی باعث بروز اشکال در توانایی ذهنی و تکمیل مهارت های ارتباطی و کلامی خواهد شد . ماده پر اهمیتی که در رشد و پیشرفت امکانات مغزی طی سال های ابتدایی عمر اثر مثبت می گذارد همانا آهن است و چه بهتر که این ماده از مواد غذایی و به شکل طبیعی به بدن برسد .

متاسفانه افراط در مصرف چای و نوشیدنی های کافئین دار در کشورمان مشکلاتی برای سلامت افراد و به ویژه زنان باردار به همراه می آورد به این ترتیب به تغییر عادات غذایی، مصرف میوه ها و سبزیجات تازه ، استفاده از مواد غذایی غنی و طبیعی و محدود کردن نوشیدنی های کافئین دار، می تواند تا حد زیادی امکان سلامت شخصی را افزایش دهد .

جلوگیری از ابتلای جنین به اوتیسم با رعایت این نکته
جلوگیری از ابتلای جنین به اوتیسم با رعایت این نکته

بدیهی است که تمامی مادران باردار به سلامت و حیات جنین خود اهمیت بسیار زیادی می دهند . یکی از دل مشغولی ها و نگرانی های مادران باردار در خصوص جنینشان، احتمال اوتیسم بارداری است این بیماری که در برخی جنین ها بروز کرده و پس از تولد تبعات ناشایستی به بار می آورد موجب نگرانی مادران شده است . ماده پر اهمیتی که در رشد و پیشرفت توانایی های مغزی طی سال های ابتدایی عمر اثر مثبت می گذارد آهن است و چه بهتر که این ماده از مواد غذایی و به شکل طبیعی به بدن برسد .

همچنین بخوانید :   علائم کمبود آهن در بدن و راهکارهای درمان آن

جلوگیری از ابتلای جنین به اوتیسم

طی پژوهش های جدید و تحقیقات انجام شده در این خصوص مشخص شد ه در زنان بارداری که از مکمل های آهن استفاده کرده و در دوران بارداری به این امر مبادرت ورزیده اند ، احتمال ابتلا نوزاد به اوتیسم تا حد بسیار زیادی کاهش یافته است . طی بررسی های تخصصی مشخص شد که مادران باردار بالای ۳۵ سال سن که کمبود آهن داشته اند ، میزان بروز اوتیسم در فرزند آنها ۵ برابر بیش از سایرین است . حتی زنانی که درگیر مسئله ی متابولیکی بوده اند و با عوارضی همچون چاقی، بالا رفتن فشار خون، دیابت و . . . روبرو بوده اند، امکان ابتلا جنین به اوتیسم بارداری بسیار بیشتر از زنان سالم است .

جلوگیری از ابتلای جنین به اوتیسم با رعایت این نکته نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

بررسی

رفع کمبود آهن در بدن به کمک ۱۲ گیاه آهن دار

رفع کمبود آهن در بدن به کمک ۱۲ گیاه آهن دار رفع کمبود آهن در بدن :  فقر آهن یکی از شایع‌تر…