با آنتی بیوتیک های مخصوص آشپزخانه آشنا شوید

744
با آنتی بیوتیک های مخصوص آشپزخانه آشنا شوید

با آنتی بیوتیک های مخصوص آشپزخانه آشنا شوید

هر ماده غذایی برای خود ارزش غذایی ،فواید و البته که مضرات خودرا دارد . این مواد گاها جز لاینفک آشپزخانه ما می باشند.در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک با آنتی بیوتیک های مخصوص آشپزخانه آشنا شوید. این خوردنیها که اثر آنتی بیوتیک دارند را در آشپزخانه خود مورد استفاده قرار دهید تا از بیماری پیشگیری کنید.

آنتی بیوتیک های آشپزخانه شما

عسل

درداخل عسل ماده ای بنام آمیگدالین وجود دارد که باعث تقویت سیستم امنیتی بدن میشود، وبرای سرفه خوب و موثر است ،کیفیت خواب را افزایش میدهد،از تجمع باکتری ها در بدن جلوگیری میکند.

پیاز و سیر

در بیشتر کشورهای دنیا پیاز و سیر بعنوان دارو مورد استفاده قرار میگیرد و شما نیز هیچ وقت پیاز و سیر را از سفره های خود حذف نکنید.این خوردنی ها دارای آنتی اکسیدان می باشد، با تقویت متوبولیزم بدن میتوانیم در برابر بیماری ها در امان باشیم.

با آنتی بیوتیک های مخصوص آشپزخانه آشنا شوید
با آنتی بیوتیک های مخصوص آشپزخانه آشنا شوید

روغن آویشن

این روغن در برابر مسمومیت هایی که از قارچ می رسد بسیار مفید می باشد. همچنین در برابر التهاب های روده ای نیز بدن را تقویت کرده و محیط های مساعد برای رسد باکتری ها را نیز از بین می برد.از این روغن برای مقاوم کردن بدن در برابر بیماری ها استفاده کنید.

کلم

کلم با خاصیت درمانی و مسکنش مشهور می باشد. این سبزی پر از ویتامین های سی و ک می باشد که بدن را در برابر عفونت ها مقاوم می کند. سیستم گوارشی را تقویت کرده و در برابر سرطان ها بدن را مقاوم می کند.

همچنین بخوانید :   پروبیوتیک چیست و از خواص پروبیوتیک ها چه می دانید

سرکه سیب

هرچقدر هم که به خاطر بوی تندش و مزه اش این سرکه را دوست نداشته باشید اما این سرکه ماده ای می باشد که از ویتامین سی سرشاار بوده و مقاومت بدن را افزایش می دهد . به همین سبب بدن در برابر بیاری ها محکم تر ایستاده و کمتر بیمار خواهید شد.سرکه سیب هم چنین در درمان سرماخوردگی مفید بوده است و باعث تقویت متابولیسم می شود.

زردچوبه

زردچوبه که به عنوان ادویه استفاده می کنید به عنوان معدنی از پتاسیم، منگنز،ویتامین ب ، آهن و سایر ویتامین ها یک آنتی بیوتیک قوی برای شما می باشد.

منبع : elele

 

با آنتی بیوتیک های مخصوص آشپزخانه آشنا شوید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

بررسی

پروبیوتیک چیست و از خواص پروبیوتیک ها چه می دانید

پروبیوتیک چیست و از خواص پروبیوتیک ها چه می دانید پروبیوتیک چیست : پروبیوتیک ها درواقع میک…