افزایش توانایی مغز با خوردن شکلات

329
افزایش توانایی مغز با خوردن شکلات

افزایش توانایی مغز با خوردن شکلات

میتوان گفت مغز مهمترین و پیچیده ترین عضو بدن است که عملکرد آن را کنترل میکند از اینرو افزایش توانایی مغزی ، یکی از خواسته های قدیمی بشر است و به نوعی تمام تلاش های انسان در جهت یادگیری ، به این افزایش عمکرد مغز منتهی میشود . به تازگی پژوهشگران دریافته اند دانه‌های کاکائو حاوی مواد شیمیایی است که عملکرد شناختی مغز را افزایش می‌دهد و اثرات محرومیت از خواب را در افرادی که دچار اختلال خواب هستند، جبران می‌کند . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم در مورد افزایش توانایی مغز با خوردن شکلات صحبت کنیم پس همراه ما باشید .

افزایش توانایی مغز با خوردن شکلات
افزایش توانایی مغز با خوردن شکلات

 

افزایش توانایی مغز با خوردن شکلات

به گزارش فارس ، مطالعات جدید نشان داده است که اگر افراد می‌‌خواهند توانایی مغز خود را افزایش دهند، خوردن شکلات را به عنوان مؤثرترین راه انتخاب کنند . بر اساس تحقیقات صورت گرفته، دانه‌های کاکائو حاوی مواد شیمیایی است که توانایی مغز را افزایش می‌دهد و به سالم و سلامت نگه داشتن مغز کمک وافری می‌کند . پژوهشگران باور دارند، فلاونول دارای موادی است که می‌تواند اثرات محرومیت از خواب ناکافی را در فرد جبران و از آسیب به بدن جلوگیری کند .

فلاونول هم‌چنین می‌تواند سرعت پردازش مغز در افراد سالمند را بهبود دهد ، حافظه آنها را تقویت کند و سالمندان را در هنگام صحبت کردن یاری کند تا به راحتی حرف بزنند، بدون آنکه قسمتی از صحبت‌هایشان را فراموش کنند . فلاونول‌ها ترکیبات طبیعی هستند که عملکرد مغز را در کنار اثرات محافظتی افزایش می‌دهند و در کاکائو به فراوانی یافت می‌شوند . این مطالعه از محققان دانشگاه آکیکیلای ایتالیا نشان داد که با توجه به سرعت پیشرفت آلزایمر در سالخوردگان، مصرف روزانه فلاونول می‌تواند شرایط را تا حد زیادی طبیعی نگه دارد و به افراد دیگری که از بی‌خوابی رنج می‌برند نیز کمک کند تا اثرات محرومیت از خواب کافی در آنها جبران شود .

همچنین بخوانید :   با فواید استفاده از پنیر و گنجاندن آن در صبحانه تان آشنا شوید
افزایش توانایی مغز با خوردن شکلات
افزایش توانایی مغز با خوردن شکلات

 

“والنتینا”، نویسنده اصلی این تحقیق می‌گوید: «این نتیجه پتانسیل فلاونول‌های کاکائو برای حفاظت از عملکرد شناختی مغز همراه با بهبود آن در جمعیت آسیب پذیر را نشان می‌دهد» .

عملکرد مغزی افراد مسن با مصرف روزانه شکلات افزایش می‌یابد؛ فلاونول‌ها به طور طبیعی در کاکائو وجود دارند، به همین دلیل هرچه درصد شکلاتی که می‌خورید بالاتر باشد، برای مغزتان مفیدتر است.

آنچه علم درباره شکلات می‌داند، این است که آنها سرشار از فلاونول هستند. فلاونول ها، به طور طبیعی در کاکائو وجود دارند . بسیاری تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف فلاونول می‌تواند تاثیر سن روی توانایی شناختی و حافظه را کاهش دهد .

حال میتوانید بروید کمی شکلات تیره بخرید و از خوردن آن لذت ببرید . مریل الیاس می‌گوید : «فکر می‌کنم آنچه فعلا می‌توانیم بگوییم این است که می‌توانید مقدار کمی شکلات بخورید، بدون اینکه احساس گناه کنید که شکلات را جایگزین یک رژیم غذایی سالم کرده‌اید »

افزایش توانایی مغز با خوردن شکلات نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 10 =

بررسی

طرز تهیه کلوچه شکلات سفید یک میان وعده خوشمزه

طرز تهیه کلوچه شکلات سفید یک میان وعده خوشمزه در این بخش از شیرینی پزی مجله اینترنتی بیرکل…