آدوب فلش پلیر تا سال ۲۰۲۰ به طور کامل برچیده خواهد شد

416
آدوب فلش پلیر

آدوب فلش پلیر تا سال ۲۰۲۰ به طور کامل برچیده خواهد شد

شرکت آدوب در بیانیه رسمی اعلام کرده است که قصد دارد فلش را به طور کامل جمع آوری کند. دیگر آن را آپدیت نخواهد کرد و تا سال ۲۰۲۰ این نرم افزار را از بین خواهد برد. در این مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم به بررسی علل برچیده شدن آدوب فلش پلیر بپردازیم.

چند سالی می شود که شرکت های معتبر دیگر استفاده از فلش را رها کرده اند. فلش همیشه یکی از اساسی ترین باگ های امنیتی در ویندوز بوده است. مدیرعامل وقت شرکت اپل در سال ۲۰۱۰ استفاده از فلش را به طورکامل منسوخ کرد. شرکت گوگل نیز سال پیش به طور رسمی اعلام کرد که HTML5 را در کروم ۵۳ جانشین آدوب فلش پلیر نموده است.

آدوب فلش پلیر
آدوب فلش پلیر

شرکت آدوب اعلام نموده است که استانداردهایی همچون HTML5، WebGL، WebAssembly در چند سال اخیر با سرعت قابل توجهی پیشرفت کرده و جایگزین اکثر امکانات فلش شده اند. آدوب اعلام کرد که فلش و شاک ویو به خاطر نبود فرمت های تعاملی روی وب تهیه شده اند. آدوب اعلام کرده است که با شرکت های تکنولوژی دیگر کار خواهد کرد تا تولیدکنندگان محتوا را تشویق کند تا از فرمت های باز بهره ببرند. بازی ها، آموزش و ویدئوها بیش از هرچیزی تحت تأثیر این پروژه قرار خواهند گرفت. شرکت هایی که از فلش استفاده می کنند هر چه سریعتر می بایست جایگزینی برای خود بیابند.

زمانی که از edge استفاده می کنید مایکروسافت برای اجرای فلش از شما سوال می پرسد که مطمئن هستید یا نه. در سال ۲۰۱۸ فلش را برای تمامی سایت ها قابل اجرا می باشد و در اواسط سال ۲۰۱۹ آن را غیر فعال خواهد کرد. موزیلا نیز گفته است که مرورگرش فلش را تا سال ۲۰۱۹ پشتیبانی خواهد کرد و در سال ۲۰۱۸ کاربران می توانند تعیین کنند که چه سایت هایی می توانند فلش را اجرا کنند. فیسبوک نیز طرح هایی برای جایگزینی فلش برای گیم های خود دارد که فعلا به طور رسمی آن را اعلام نکرده است.

آدوب فلش پلیر تا سال ۲۰۲۰ به طور کامل برچیده خواهد شد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

همچنین بخوانید :   قیمت گوشی آیفون 8 و 8 پلاس در بازار ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 2 =

بررسی

آموزش استفاده از کورتانا و امکانات آن در ویندوز ۱۰

آموزش استفاده از کورتانا و امکانات آن در ویندوز ۱۰ دو سال پیش مایکروسافت از سیستم صوتی خود…