راهکارهای کاربردی کاهش حالت تهوع حاملگی

557
کاهش حالت تهوع حاملگی

راهکارهای کاربردی کاهش حالت تهوع حاملگی

حالت تهوع در زمان حاملگی از مواردی است که اکثر مادران باردار با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. با رعایت یکسری شما مادران میتوانید تهوع بارداری را کنترل و تعداد دفعات آن را کم کنید. حالت تهوع حاملگی اکثرا تا هفته هفدهم برطرف میشود.در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک شما را با راهکارهای کاهش حالت تهوع حاملگی آشنا مینماییم.با ما همراه باشید!

کاهش تهوع حاملگی

مادران باردار با رعایت اصولی، می‌توانند دردسرهای کمتری از بابت حالت تهوع داشته باشند، به عنوان نمونه باید صبر کنند تا خوراکشان اندکی خنک شود، چون که غذاهای گرم می‌توانند عامل حالت تهوع باشند و این حالت را در آنها تشدید کنند. موادغذایی میبایست به مقدار کم و تعداد دفعات زیاد مصرف شود. همچنین روزانه ۷ تا ۱۰ لیوان باید مایعات مصرف شود تا دچار مشکل کم‌آبی نشوند.

موادغذایی سرخ شده در روغن، غذاهایی که نفخ می آورند، غذاهای پرچرب و غذاهای پرادویه ممکن است تهوع بارداری را تشدید کنند. حتی مشاهده شده است که بوی غذا خانم‌های باردار را اذیت کند.

کاهش حالت تهوع حاملگی
کاهش حالت تهوع حاملگی

دراین صورت بهترین کار این است که در صورت امکان آشپزی نکنند و یا در صورت اجبار اگر خودشان آشپزی می‌کنند، آشپزخانه منزلشان تهویه مناسب داشته باشد یا تا حد امکان سعی کنند پنجره‌ها را باز نگه دارند. یکسری از مادران باردار دچار تهوع صبحگاهی هستند. اگر شما هم به این مشکل مبتلا می‌باشید، میبایست قبل از بلند شدن از تختخواب، یک تکه بیسکویت یا نان خشک میل نمایید و بعد از صرف آن از تخت‌خواب بلند شوید.

همچنین بخوانید :   فواید و مضرات جویدن آدامس

جویدن آدامس، خوردن آبنبات و یا حتی بوییدن لیموترش تازه از عواملی هستند که می‌تواند به کاهش تهوع حاملگی کمک کند. تجربه نشان داده است در اکثر مواقع، قرص آهن‌هایی که مادران باردار مصرف می‌کنند هم می‌تواند عامل حالت تهوع آنها شود. دراین صورت مادران باردار می‌توانند با مشورت گرفت از پزشک خود، قرص آهن را تغییر دهند و به از بین رفتن حالت تهوع خود کمک کنند .

راهکارهای کاربردی کاهش حالت تهوع حاملگی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

بررسی

گیاهان خطرناک در دوران بارداری که باعث سقط جنین می شود

گیاهان خطرناک در دوران بارداری که باعث سقط جنین می شود گیاهان خطرناک در دوران بارداری : اغ…