اگر انسان مجهز به چشم عقاب بود می توانست

1,158
چشم عقاب

اگر انسان مجهز به چشم عقاب بود می توانست

اگر انسان مجهز به چشم عقاب بود می‌توانست یک مورچه‌ی کوچ روی خاک را از بالای یک ساختمان ۱۰ طبقه ببیند. همچنین اجسامی که مستقیم در مسیر دید او قرار می‌گرفتند بزرگ‌تر به نظر میرسیدند و همه‌ی اجسام رنگ‌های بسیار زیبا با تنوع باورنکردنی داشتند.در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم بررسی کنیم که اگر انسان مجهز به چشم عقاب بود چه کارهایی از دستش بر می آمد.با ما همراه باشید!

قابلیت های چشم عقاب

چشم عقاب این امکان را دارد تا پنج برابر فاصله دورتر از چشم انسان را ببیند. چشم عقاب علاوه بر قدرت تمرکز و زووم، دید خیلی بهتری نیز نسبت به رنگ‌ها دارد. این موضوع در مورد تمامی پرندگان صادق است. عقاب‌ها همچنین قابلیت تشخیص نور ماورای بنفش را نیز دارند. اما انسان هیچ راهی برای اینکه بداند دیدن رنگ‌های بیشتر چگونه است ندارد. برای درک بهتر میتوان گفت که بخواهیم رنگ آلبالو را برای کسی که نابینا به دنیا آمده است شرح دهیم.

چشم عقاب
چشم عقاب

بازه دید عقاب‌ها نیز بسیار گسترده تر است در حدی که می‌توان گفت پشت سرشان را هم میتوانند بینند! دید چشم عقاب ۳۴۰ درجه است در صورتی که دید چشم انسان تقریبا ۱۸۰ درجه است. این موهبت دردسرهایی را نیز با خود بهمراه دارد زیراکه درصد بالاتری از مغز عقاب‌ها به بینایی اختصاص یافته است و این امر موجب شده است عقاب‌ها مثل اکثر پرندگان حس بویایی و چشایی خیلی مناسبی نداشته باشند. محققان در حال بررسی پروژه ای هستند که بتوانند بزودی با عمل جراحی، قدرت دید انسان را بهبود بخشیده و کارایی آن را به نصف توانایی چشمان عقاب برسانند.

همچنین بخوانید :   قرمز شدن چشم و دلایل و راه های درمان آن چیست

دانستنی های عقاب ها

عقاب‌ها تنها یکبار همسر خود را انتخاب کرده و جفت خود را برای زندگی تا پایان عمر ثابت نگه میدارند همچنین عقاب ها لانه خود را با شاخه‌ها و ترکه‌های چوب در یک منطقه مرتفع بر روی درخت‌های بلند یا صخره‌ها در محدوده قلمرو تغذیه‌ای خود می‌سازند و هر سال که میگذرد نیز از همان لانه سال قبل بهره میبرند. به طوری‌که لانه آن‌ها با اضافه شدن فضولات و اضافه کردن سالانه هر سال حجیم تر شده و در بعضی مواقع بیش از ۵۰۰ کیلوگرم وزن و تا سه متر عرض پیدا می‌کند. بزرگترین لانه درختی پرنده‌ساز را یک جفت عقاب سرسفید در فلوریدای آمریکا تشکیل داده اند. آشیانه آن‌ها ۶.۱ متر ارتفاع، ۲.۹ متر عرض و وزن شگفت انگیزی برابر با ۲٬۷۲۲ کیلوگرم داشته‌است.

چشم عقاب
چشم عقاب

عقاب‌ها علاقه دارند در ناحیه های غیرقابل دسترس لانه بسازند و حدود هفت تا هشت هفته به روی تخم‌های خود می‌نشینند. اکثر عقاب‌ها تنها دو تخم می‌گذارند که اکثرا تنها یکی از آن‌ها زنده می‌ماند. جوجه‌ها به آرامی به بلوغ می‌رسند و در سه یا چهار سالگی ظاهر بزرگسالی را پیدا کرده و از این زمان است که از مراقبت والدین بی‌نیاز شده و به دنبال جفت و قلمرویی برای خود می‌روند.

اگر انسان مجهز به چشم عقاب بود می توانست نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یازده =

بررسی

در زمان سقوط آسانسور چه کار باید کرد

در زمان سقوط آسانسور چه کار باید کرد با پیشرفت صنعت ساختمان سازی و افزایش ارتفاع ساختمان ه…