چربی اشباع شده در چه روغنی بیشتر وجود دارد

693
چربی اشباع شده
لینک کوتاه مطلب : http://birclick.com/Xmek7

چربی اشباع شده در چه روغنی بیشتر وجود دارد

چربی اشباع به چربی‌ اطلاق داده میشود که حاوی تری‌گلیسریدهایی است که فقط حاوی اسیدهای چرب اشباع هستند. این روغن ها در دمای اتاق جامد است. ازجمله مواد غذایی‌ای که حاوی مقدار بالایی از چربی اشباع را دارند می‌توان به فراورده های حیوانی مانند خامه، پنیر، کره، روغن نخل (پالم)، نارگیل و پنبه‌دانه اشاره کرد. در این مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم بررسی کنیم چربی اشباع شده در چه روغنی بیشتر وجود دارد.

روغن نارگیل به عنوان یک محصول غذایی سالم در اکثر فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد. طبق پژوهش های انجام گرفته توسط انجمن قلب آمریکا روغن نارگیل حدودا ۶ برابر روغن زیتون حاوی سطح چربی‌های اشباع است. به گزارش Dailymail، جراحان قلب چربی‌های اشباع را دشمن قسم خورده قلب می‌دانند زیرا که استفاده از آن موجب افزایش کلسترول بد خون شده و با گذر زمان سکته‌های قلبی و مغزی را برای افراد بوجود می‌آورد.

میزان زیاد کلسترول (LDL) با بیماری‌های کرونری قلب در ارتباط است که با نام «کلسترول بد» شناخته میشود. کلسترول بد، روی دیواره رگ‌ها رسوب کرده و باعث تشکیل ماده سخت و ضخیمی که در اصطلاح علمی پلاک کلسترول است می‌شود. با گذر زمان پلاک کلسترول باعث ضخیم‌شدن دیواره عروق و نازک‌شدن مسیر عبور خون شده که به این فرایند تصلب شرائین نیز می‌گویند.

چربی اشباع شده
چربی اشباع شده

بر اساس این پژوهش، روغن نارگیل حاوی ۸۲ درصد چربی است در صورتی که گوشت گاو ۵۱ درصد و کره ۶۲ درصد دارد. انجمن قلب توصیه میکند در استفاده چربی‌های اشباع شدیدا اعتدال را رعایت کنید. کره، پنیر و گوشت قرمز دارای چربی‌‌های اشباع زیادی هستند که احتمال بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهند.

همچنین بخوانید :   لاغری و کاهش سایز با این روش ها

به جای استفاده از غذاهای سرشار از چربی اشباع همچون گوشت قرمز، مواد غذایی فراوری شده، غذاهای شیرین و روغن نارگیل از غذاهایی با چربی اشباع کم مانند مرغ پوست کنده، ماهی‌ها، آجیل و حبوبات، روغن زیتون و محصولات لبنی کم چرب استفاده کنید. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، چه مردان مردان و چه زنان نباید بیشتر از ۳۰ و ۲۰ گرم چربی اشباع مصرف کنند.

چربی اشباع شده در چه روغنی بیشتر وجود دارد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر
به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 10 =

اینم جالبه

باز کردن رگهای قلب بدون عمل جراحی توسط معجون شگفت انگیز

باز کردن رگهای قلب بدون عمل جراحی توسط معجون شگفت انگیز باز کردن رگهای قلب بدون عمل جراحی …