۷ اشتباه که باعث پژمردگی گیاهان آپارتمانی میشود

715
پژمردگی گیاهان آپارتمانی

۷ اشتباه که باعث پژمردگی گیاهان آپارتمانی میشود

آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که پرورش گیاهان آپارتمانی را دوست دارید ولی نمیتوانید گیاهی را که به آن علاقه مند هستید را به نحو احسن از آن مراقبت کنید؟ در این مقاله از مجله اینترنتی بیرکلیک شما را با ۷ اشتباه که باعث پژمردگی گیاهان آپارتمانی میشود آشنا میکنیم .

۱ – محیط نامناسب

هرگیاهی احتیاج های مخصوص به خودش را دارد. درصورتی که گیاهی را به تازگی خریداری کرده‌اید و با احتیاج های آن آشنا نیستید می‌توانید راههای نگهداری آن را از کتاب‌های مربوطه یا اینترنت در بیاورید. برخی از گیاهان به محل قرارگیری‌شان بیش از اندازه حساس هستند و قرار دادن در محیط نامناسب موجب پژمردگی گیاهان می‌شود.

پژمردگی گیاهان آپارتمانی
پژمردگی گیاهان آپارتمانی

۲ – تعویض تکراری محل گیاه

گیاهان بعد از گذشت زمانی از قرارگیری در محیطی خاص، به آن محل عادت می‌کنند و زندگیشان را با آن تطبیق می‌دهند. درصورتی که به طور تکراری از محیطی به محیط دیگر انتقالشان میدهید نمی‌توانند خودشان را به راحتی با محیط جدید سازگار کنند و همین امر به رشد گیاهان‌تان آسیب میزند.

۳ – خاک نامرغوب

زمانی که بحث نگهداری گیاهان آپارتمانی می‌شود باید بدانیم نمی‌توان از هر خاکی برای نگهداری گیاهان آپارتمانی بهره برد. درنظر داشته باشید که هر گیاهی خاک مخصوص به خودش را دارد و اگر خاکش با چیزی که احتیاج دارد مغایرت داشته باشد گیاه‌تان دیر یا زود پژمرده خواهد شد. بعضی گیاهان خاک سبک و بعضی سنگین و… را میپسندند. شما حتی می‌توانید ترکیبی از خاک دلخواه و مغذی مخصوص خودتان را برای گیاهان‌تان تهیه کنید.

همچنین بخوانید :   گیاهان آپارتمانی مناسب برای تصفیه هوا را بشناسید

۴ – آب زیاد

غالبا افرادی که تازه شروع به باغبانی میکنند تصور می‌کنند آب زیاد موجب سلامت و رشد بهتر گیاه‌شان می‌شود. در پرورش گیاهان آپارتمانی، که نور خورشید کمتری نسبت به سایر گیاهان می‌رسد، معولا بهتر این است که خاک را هر از گاهی کم آب کنیم. البته درنظر داشته باشید اگر گیاهان‌تان رطوبت دوست هستند و به خاک همیشه مرطوب نیاز دارند این کار را نکنید و آبیاری منظم انجام دهید.

پژمردگی گیاهان آپارتمانی
پژمردگی گیاهان آپارتمانی

۵ – نور نامتناسب

بااین که گیاهان به نور نیازمندند ولی گیاهان درون خانه های آپارتمانی اغلب به نور کمتری احتیاج دارند و در نظر نگرفتن احتیاج نوری‌شان موجب نحیف شدن و یا حتی پژمردگیشان می‌شود. بهتر است قبل از تعیین ناحیه قرار دادن گیاه از احتیاجات نوری اش اطلاع داشته باشید.

۶ – دمای نامناسب

گیاهان آپارتمانی به این خاطر خانگی نامیده میشوند که دما و محیط داخل خانه را دوست دارند و تنها اندکی از گیاهان هستند که دمایی پایینتر یا بالاتر از دمای معقول خانه را دوست دارند. ایده آل ترین دما برای اغلب گیاهان آپارتمانی ۱۹ تا ۲۵ درجه سانتی گراد است. در کل تلاش کنید دما را ثابت نگه دارید و از تغییرات گسترده دمایی در اطراف محیط گیاه‌تان خودداری نمایید.

پژمردگی گیاهان آپارتمانی
پژمردگی گیاهان آپارتمانی

۷ – کثیف بودن گیاه

به دو دلیل شما میبایست برگ‌های گیاه‌تان را تمیز نگه دارید. نخست اینکه این کار ظاهری زیبا و برازنده به آنها می‌بخشد! و دوم اینکه در سلامت آنها موثر است. در حالت نرمال هم نور خورشید کمتری در داخل خانه نسبت به بیرون وجود دارد، وجود گرد و خاک برروی برگ ها سطحی به وجود می آورد که مانع رسیدن همان اندک نور به گیاه میشود و مانع از انجام عمل صحیح فتوسنتز گیاهان می‌شود. در صورت پاک نکردن برگ‌ها بعد از مدتی گیاهان‌تان بدون هیچ دلیلی شروع به پژمردگی می‌کنند.

۷ اشتباه که باعث پژمردگی گیاهان آپارتمانی میشود نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

بررسی

گیاهان آپارتمانی مناسب برای تصفیه هوا را بشناسید

گیاهان آپارتمانی مناسب برای تصفیه هوا را بشناسید آلودگی هوا موضوعی است که همه به نحوی در ا…