مجله اینترنتی بیر کلیک عمومی سرگرمی و دانستنی ها پنبه داخل ناف چگونه تشکیل میشود و از کجا می آید

پنبه داخل ناف چگونه تشکیل میشود و از کجا می آید

0
1
382
پنبه داخل ناف
لینک کوتاه مطلب : http://birclick.ir/Q3WUu

پنبه داخل ناف چگونه تشکیل میشود و از کجا می آید

پنبه داخل ناف اکثرا در افراد بزرگسال و مردان پرمو ایجاد می‌شود مخصوصاً آقایانی که به تازگی افزایش وزن داشته‌اند. ولی پنبه داخل ناف از کجا می‌آید و چگونه تشکیل می‌شود؟با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشی تا به پاسخ این سوال بپردازیم!

پنبه داخل ناف

پژوهشی در دانشگاه سیدنی توسط دانشمندی با نام کارل کروزلنیکی بر روی این مورد صورت گرفته است. دکتر کارل که در یک کانال رادیویی در استرالیا فعالیت دارد به دلیل یافته‌هایش در این زمینه پاداش ایگنوبل را در سال ۲۰۰۲ کسب کرده است. این جایزه به اموری تخصیص داده می‌شود که درآغاز شما را به خنده انداخته اما بعد شما را به فکر وامی‌دارند.

در این پژوهش نمونه‌های پنبه داخل ناف از مردان گردآوری شد و از تعدادی از آن‌ها خواسته شد که موهای دور ناف‌شان را بزنند.این کار باعث شد دیگر در داخل ناف جمع نشود. این دستاورد دلیلی برای منشأ پنبه بدست داد: الیاف البسه خارج شده و در سوراخ ناف تجمع می‌کنند.

پنبه داخل ناف
پنبه داخل ناف

این موضوع بعد از پژوهشهای دکتر کارل رها نشد و در سال ۲۰۰۹ یک دانشمند دانشگاه وین به نام جورج استینهاوزر مقاله ای را در این خصوص منتشر کرد. دکت استینهاوزر به مدت ۳ سال پنبه ناف خود را هر بامداد جمع‌آوری کرده و مورد تحقیق قرار داد. وی دریافت که علی رغم رعایت بهداشت و حمام رفتن باز هم در آخر شب مقداری پنبه در نافش جمع شده بود. دربیش از ۵۰۰ نمونه‌ای که او جمع‌آوری کرد متوجه شد که اغلب تمامی نمونه‌ها ۱٫۸۲ میلی‌گرم وزن داشتند درصورتی که در هفت مورد آن‌ها بیش از ۷٫۲ میلی‌گرم وزن داشت و سنگین‌ترین پنبه ها ۹٫۱۷ میلی‌گرم بود. سرانجام تحقیقات او ثابت کرد که لباس‌های کهنه تر، پنبه‌ی کمتری در ناف ایجاد می‌کنند. او دریافت کرد که موهای بدن، الیاف پنبه لباس را برداشته و آن را وارد ناف می‌کنند.

همچنین بخوانید :   8 نکته مهم برای مدل مو و آرایش عروس که باید رعایت شوند

 

به اشتراک بگذارید...
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

اینم جالبه

پنجمین سفر روحانی به نیویورک و حاشیه های آن

پنجمین سفر روحانی به نیویورک و حاشیه های آن رییس جمهور اسلامی ایران به منظور شرکت در هفتاد…