وابستگی شوهرتان به خانواده اش را کم کنید

508
وابستگی شوهرتان به خانواده اش را کم کنید

وابستگی شوهرتان به خانواده اش را کم کنید

ازدواج پیوند مقدسی است که دو انسان با دو دنیای متفاوت را به هم میرساند لذا وجود تفاوت بین زن و شوهر امری طبیعی است و هنر زندگی اینست که از این تفاوتها و اختلاف ها برای تکامل زندگی استفاده کرده و مسیر رشد و تعالی را پیمود . یکی از تفاوتها و شاید هم اختلافاتی که اغلب بین زن و شوهرهای تازه ازدواج کرده بوجود می آید وابستگی آنها به خانواده خود است . این وابستگی اگر کنترل نشود میتواند مشکلات زیادی را برای خانواده بوجود بیاورد . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم در مورد اینکه چطور وابستگی شوهرتان به خانواده اش را کم کنید با شما صحبت کنیم پس همراه ما باشید .

وابستگی شوهرتان به خانواده اش را کم کنید
وابستگی شوهرتان به خانواده اش را کم کنید

وابستگی شوهرتان به خانواده اش را کم کنید

یکی از مشکلاتی که اغلب برای زوج های جوان بوجود می آید اینست که یکی از آنها وابستگی نسبت به خانواده اش پیدا کرده و استقلال فکری خانواده را با مشکل روبرو میکند . در برخی موارد این وابستگی سطحی بوده و زیاد مورد اهمیت قرار نمیگیرد مثلا مرد خانواده پس از مواجه شدن با مشکل از خانواده خود کمک میخواهد که این کمک صرفا به جهت حل مشکل است و معمولا ناراحتی بوجود نمی آورد چرا که عقیل سلیم میگوید که انسان در زمان تصمیم گیری باید مشورت کرده و بهترین تصمیم را بگیرد . اما بعضی افراد ممکن است چنان وابستگی شدیدی نسبت به خانواده خود داشته باشند که استقلال فکری خود را از دست داده و تقریبا تسلیم محض خانواده خود باشند . این قبیل رفتارها از نظر خانم ها رفتاری بچگانه محسوب شده و بسیار آزار دهنده میباشد .

در طرف دیگر ماجرا والدین قرار دارند که تاثیر مستقیمی در این ماجرا خواهند داشت . برخی خانواده ها منتظر میمانند تا از آنها در مورد مشکلی سوالی شود تا پاسخ بدهند اما برخی والدین قبل از اینکه از آنها مشورتی خواسته شود بدون اجازه به یک موضوع ورود کرده و به نوعی حس دخالت را در زندگی زوجین جوان تداعی میکنند . لذا خانواده ها نیز میتوانند باعث بهتر یا بدتر شدن این مشکل شوند که این بستگی به شرایط هر خانواده دارد .

همچنین بخوانید :   ارضا شدن سریع خانم ها با این تمرین ساده
وابستگی شوهرتان به خانواده اش را کم کنید
وابستگی شوهرتان به خانواده اش را کم کنید

شخصیت مستقل

البته همیشه پدرومادرها نیستند که می خواهند نظرات شان را تحمیل کنند . اگرهمسرتان عادت داشته باشد درهر موردی از پدر و مادرش نظر بخواهد و ترجیح بدهد آنها راه و روش زندگی را یاد بدهند درحالیکه شما شخصیت مستقل و غیروابسته ای داشته باشید با مشکلات جدی تری مواجه می شوید . استقلال یکی از نشانه های رشد شخصیتی و بلوغ فکری و روحی است . اگر همسرتان به این بلوغ نرسیده باشد زندگی برای شما بسیار مشکل خواهد بود . به همسرتان بفهمانید که او نیاز به رشد و پرورش روحی و فکری دارد . شما حق دارید که از دخالت های بی جا و بی مورد خانواده ها در زندگی تان عصبانی شوید و باید دلیل عصبانیت و ناراحتی تان را برای همسرتان توضیح بدهید . به او بگویید که چرا لازم است خودتان درباره مسائل زندگی تان تصمیم بگیرید . می توانید به نتایج تأسف باری که دخالت های خانواده در زندگی تان داشته است اشاره کنید و به همسرتان بفهمانید که اگر درموضوعات گذشته فقط خودتان و همسرتان تصمیم می گرفتید و یا از یک فردآگاه و معتمد مشورت می گرفتید اوضاع چقدر بهتر می بود .

اختلال شخصیت وابسته

اگرچه وابسته بودن و اتکای به دیگران ویژگی اساسی اختلال شخصیت وابسته است، اما تا وقتی نشانه های دیگری وجود نداشته باشد، نمی توان گفت که فرد دارای اختلال شخصیت وابسته است، زیرا همه ما گاهی اوقات در کارهای خود از دیگران کمک می خواهیم و گاهی نسبت به فردی خاص احساس دلبستگی زیادی می کنیم و تمایل داریم که بیش تر اوقات در کنار او باشیم . این حالت ها در حد مشخصی، طبیعی محسوب می شوند و حتی فقدان آن ها می تواند به منزله بیماری باشد . اما افرادی که به اختلال شخصیت وابسته مبتلا هستند در حد افراطی به دیگران وابسته اند و به طور مداوم به اطمینان جویی از سوی دیگران نیاز دارند، عدم تحمل تنهایی و حساسیت داشتن به طرد شدن در آن ها زیاد دیده می شود، با دیگران بیش از حد موافق اند، به عبارتی جرئت مخالفت کردن با دیگران را ندارند .

همچنین بخوانید :   این دو کلمه در زندگی زناشویی معجزه میکند
وابستگی شوهرتان به خانواده اش را کم کنید
وابستگی شوهرتان به خانواده اش را کم کنید

آن ها قادر نیستند به میل خود عمل کنند و خود انگیخته باشند و از این که دیگران آن ها را ترک کنند به شدت می ترسند . زیادی فروتن هستند و مدام نیاز به تأیید دیگران دارند و در روابط بین فردی خود بدون مرز هستند؛ یعنی به راحتی به دیگران اجازه می دهند که حقوق آن ها را زیر پا بگذارند . درمان اختلال شخصیت وابسته اغلب نتیجه بخش است . در صورتی که اوضاع مساعدی فراهم باشد، این بیماران از درمان استقبال می کنند . درمان ها در دو دسته کلی دارودرمانی و روان درمانی طبقه بندی می شوند . رفتاردرمانی، شناخت درمانی و روان درمانی بینشی نیز از جمله درمان های غیر دارویی هستند که می توانند به صورت انفرادی، گروهی یا به صورت زوج درمانی اجرا شوند .

راهکارها

اگر همسر شما به بلوغ عاطفی رسیده و مشکل روحی نداشته باشد باید بتواند بین احترام به مادر  و علاقه به همسر یک توازن ایجاد کند تا هیچ کدام ناراحت نشوند اما اگر به بلوغ عاطفی نرسیده باشد کار کمی سخت تر میشود . باید او را کمک کنید و از هرگونه دعوا و سرزنش دوری کنید . میتوانید از یک مشاوره کمک بخواهید تا شما را در این مورد راهنمایی کند . بخاطر داشته باشید هرگز به همسرتان در مورد وابستگی او به ( مثلا ) مادرش جبهه نگیرید چرا که فقط کارتان را سخت تر خواهید کرد . او نباید بداند که شما در مورد او و خانواده اش همچین احساسی دارید چرا که مقاومت خواهد کرد . پس خویشتن داری کرده و تمام احساسات خود را بروز ندهید . اولویت اصلی شما باید حفاظت از خانواده تان باشد . اجازه ندهید خانواده خودتان در زندگی تان دخالتی داشته باشند آنوقت است که می توانید از همسرتان این توقع را داشته باشید که اجازه ندهد کسی وارد تصمیم گیری ها و روابط عاطفی شما بشود .

همچنین بخوانید :   چرا آقایان سالگرد ازدواج را به راحتی فراموش می کنند
وابستگی شوهرتان به خانواده اش را کم کنید
وابستگی شوهرتان به خانواده اش را کم کنید

اولین و بهترین روش اینست که شرایط را بصورت کامل با گفتار نرم برای همسر خود توضیح دهید . به او بگویید که چقدر او را دوست دارید و بودنش برای شما آرامش بخش است سپس بصورت غیر مستقیم مشکل را برایش توضیح دهید سعی نکنید که در مقابل او بایستید بلکه به او نشان دهید که خانواده برای شما مهمتر از هر کس دیگه ای است و شما حاضرید برای خانواده خود هر کاری انجام دهید مطمئن باشید کلام محبت آمیز شما در همسرتان تاثیر خواهد داشت حتی اگر او در ظاهر رفتارش را تغییر ندهد یقینا تصوراتی در درونش شکل میگیرد که به تدریج در رفتارش تاثیر گذار خواهد بود . همسرتان را متوجه این موضوع کنید که دخالت‌های خانواده‌اش سبب بروز اختلاف و فاصله بین شما شده است . به آرامی و با احترام با او صحبت کنید، شما یک زوج هستید پس او را متقاعد کنید؛ به او بگویید پدر و مادرش مشاورهای خوبی هستند و شما می‌توانید از آنها راهنمایی بگیرید اما در نهایت باید با هم‌فکری یکدیگر تصمیم نهایی را بگیرید .

در زمان گفت‌وگو با همسرتان پیش‌داوری نکنید؛ به مواردی که اتفاق افتاده و به صورت تجربی پیش آمده اشاره کنید و روی موارد موجود اظهار نظر کنید . برای او مثال بزنید که با توصیه‌های خانواده‌اش چه نتایج تلخ و غم‌انگیزی برایتان حاصل شده است و اگر دخالت خانواده او نبود این مشکلات پیش نمی‌آمد .

بهتر است مادر شوهرتان را دوست بدارید چرا که زندگی میدان جنگ نیست و او هر چقدر هم که در زندگی شما دخالت کند از روی فرزند دوستی و حس مادرانه اوست . اینکه شوهرتان به مادرش وابسته است دلیل بر بد بودن مادر او نیست . پس حداقل برای آرامش خودتان هم که شده او را دوست بدارید و سعی کنید رابطه خوبی با او داشته باشید .

 

وابستگی شوهرتان به خانواده اش را کم کنید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 8 =

بررسی

این دو کلمه در زندگی زناشویی معجزه میکند

این دو کلمه در زندگی زناشویی معجزه میکند زندگی زناشویی دارای مهارت های خاص خود است که آگاه…