عوارض خطرناک نگه داشتن ادرار برای سلامتی بدن

414
نگه داشتن ادرار
لینک کوتاه مطلب : http://birclick.com/aS7Uf

عوارض خطرناک نگه داشتن ادرار برای سلامتی بدن

هنگامی که شما بشدت سرتان مشغول کار و زندگی روزمره تان است معمولا تا وقتی که شما فشاری احساس نکنید به دستشویی نمی‌روید اما نمی‌دانید این عمل چقدر می‌تواند برایتان مشکل ساز باشد.با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا شما را با عوارض خطرناک نگه داشتن ادرار آشنا نماییم.

عوارض خطرناک نگه داشتن ادرار

اگر از آن دسته از افرادی هستید که ادرارتان را برای فاصله های بلند مدت نگه می‌دارید خیلی زودتر از زمان معمول ماهیچه‌های لگنتان ضعیف شده و به مرور زمان در کارکرد آن دچار اختلال می‌شوید. همچنین اگر به نگه داشتن بلند مدت ادرارتان ادامه دهید به مرور زمان در قسمت لگن دچار درد بسیار بدی شده و سیگنال درد استخوان به قسمت زیر شکمتان نیز منتقل می‌شود، اما این پایان مشکلات و دردسرهای این عمل نادرست نیست.

مشکلات مربوط به ادرار در تمامی دوره های سنی اتفاق خجالت آور و زشتی محسوب میشود. اگر از بی‌اختیاری ادرار هراس دارید هرموقعی که احساس کردید احتیاج به خالی کردن مثانه دارید مکث نکنید و در اسرع وقت از جای خود بلندشوید. در زمانی که مثانه پر می‌شود، کانال های انتهایی مثانه که همیشه بسته است و تنها در زمان دفع ادرار باز می‌شود، پیغامهایی را به مغز ارسال کرده و خبر تکمیل شدن ظرفیت مثانه را اعلام می‌کند. درمواقعی که این پیغام نادیده گرفته شود، بعد از گذشت زمان عملکرد این کانال دچار اختلال شده و مواقعی که نباید باز شود، باز شده و دفع بی‌اختیاری ادرار رخ میدهد.

همچنین بخوانید :   خواص دارویی و درمانی هندوانه برای سلامتی
نگه داشتن ادرار
نگه داشتن ادرار

عفونت حاصل از نگه داشتن بلند مدت ادرار به التهاب مجاری ادراری و جداره مثانه و بعدآن التهاب کلیه‌ها منجر می‌شود. تحقیقات نشان داده است این مشکل بیشتر گریبان گیر خانم‌ها شده، چون که بیشتر ادرار خود را نگه می‌دارند(به دلیل فرم اندام تناسلی). این دسته از بیماران در حین دفع ادرار در قسمت لگن و زیر شکم خود احساس درد می‌کنند. سنگ کلیه، متورم شدن مثانه، کیست کلیه و عفونت معده از سایر خطرات ناشی از نگه داشتن بلند مدت ادرار است.

عوارض خطرناک نگه داشتن ادرار برای سلامتی بدن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر
به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 4 =

اینم جالبه

علایم سنگ کلیه و راهکارهای درمان آن

علایم سنگ کلیه و راهکارهای درمان آن افرادی که دچار سنگ کلیه شده اند درد شدیدی را تجربه میک…