مدت زمان یک رابطه جنسی چقدر باید باشد

1,648

مدت زمان یک رابطه جنسی چقدر باید باشد

داشتن رابطه جنسی خوب تاثیر بسیاری بر رضایتمندی زوجین از زندگی مشترک دارد و طبق بررسی های انجام گرفته در این زمینه مشخص شده است که اگر زوجین روابط جنسی خوبی داشته و به رضایت جنسی برسند بسیاری از خطاهای یکدیگر را نادیده میگیرند و به این ترتیب محبت زوجین افزایش یافته و پایه های زندگی زناشویی محکم تر میشود . یکی از فاکتورهای مهم در رضایت جنسی عبارتست از مدت زمان رابطه . با توجه به اینکه اغلب مردان زودتر از زنان به ارگاسم میرسند ، مدت رابطه جنسی بیشتر در مورد زنان اهمیت می یابد . در این مطلب از مجله اینترنتی بیرکلیک میخواهیم در مورد مدت زمان یک رابطه جنسی مطالبی را به حضورتان تقدیم کنیم پس همراه ما باشید .

مدت زمان یک رابطه جنسی چقدر باید باشد
مدت زمان یک رابطه جنسی چقدر باید باشد

عوامل تاثیرگذار در مدت زمان یک رابطه جنسی

احتمالا برای اکثر افراد این سوال پیش آمده است که مدت زمان یک رابطه جنسی چقدر باید باشد ؟ جواب دادن به این سوال کمی سخت است چرا که عوامل پیچیده ای در مدت زمان رابطه دخیل هستند . شرایط روحی و جسمی زوجین و عادات بدنی و رفتاری آنها تاثیرات زیادی بر این روند دارد . زوجین میتوانند با کسب شناخت از رفتارها و نیازهای جنسی یکدیگر و آگاهی از برخی تمرینات ویژه ، این مدت زمان را به حد لازم برسانند . لازم به ذکر است که درک تفاوت های موجود بین زن و شوهر و رعایت کردن شرایط لازم نقشی کلیدی در مدت زمان رابطه خواهد داشت .

روابط عاطفي زن و شوهر در ميزان آمادگي زن براي برقراري يك رابطه جنسي كامل و موفق ، بسيار تاثير دارد و هرگونه ناراحتي زن در روابط عاطفي با همسر، باعث كاهش ميزان تحريك پذيري او مي گردد، در حالي كه مردان حتي پس از يك مشاجره كلامي با همسر خود ممكن است بتوانند با او رابطه جنسي كامل برقرار كرده و ارگاسم را تجربه نمايند . علاوه بر تعداد معاشقه، تغییرات هورمونی و عادت ماهانه نیز در میل جنسی زنان نقش دارد . عکس العمل بدن مرد و زن نسبت به کاهش فعالیت جنسی کاملا متفاوت است . زن هرچقدر تعداد معاشقه کمتری داشته باشد، میل و لذت جنسی او کمتر شده و مشکل تر ارضاء می شود برعکس هرچه زنان از لحاظ جنسی بیشتر فعال باشند، علاقه آنها به معاشقه بیشتر خواهد بود .

همچنین بخوانید :   ساخت رابطه ای محکم و عاشقانه با چند پیشنهاد عالی

گفته شده است تعداد دفعات آمیزش روی تنظیم عادت ماهانه خانم ها نیز موثر است . عادت ماهانه زنانی که بیشتر از دو بار در هفته آمیزش داشتند منظم تر از کسانی بود که فقط هفته ای یک بار نزدیکی می کردند و زنانی که بندرت معاشقه می کردند ، عادت ماهانه خیلی نامنظمی داشتند . علت این امر افزایش سطح هورمون استروژن در بدن زنان فعال از نظر جنسی می باشد . قابلیت باروری یک زن تا حد زیادی به منظم بودن عادت ماهانه او بستگی دارد ؛ پس زنانی که فعالیت جنسی بیشتری دارند کمتر دچار مشکل ناباروری خواهند شد . از طرف دیگر معمولا هر چه عادت ماهانه نظم بیشتری داشته باشد، سلامت عمومی بدن زن نیز بهتر خواهد بود .

مدت زمان یک رابطه جنسی چقدر باید باشد
مدت زمان یک رابطه جنسی چقدر باید باشد

 

مدت زمان لازم براي آمادگي يك زن براي برقراري رابطه جنسي حداقل ده تا پانزده دقيقه مي باشد ، اين درحالي است كه مردان تقريبا پس از گذشت چند ثانيه از زمان تحريك و ايجاد نعوذ توانايي برقراري رابطه جنسي را دارند .  زنان پس از ارگاسم اول در همان زمان آمادگي براي تجربه ارگاسم هاي ديگري نيز دارند ، در حالي كه مردان پس از هر بار انزال و تجربه ارگاسم نياز به مدت زماني خاص (با توجه به ويژگي هاي ارثي و توانايي هاي خود) دارند و اين زمان ميان مردان بسيار متفاوت مي باشد ، به گونه اي كه برخي از مردان قادرند پس از انزال با فاصله چند ثانيه رابطه دوم را برقرار نمايند و برخي ديگر نيز به چند ساعت استراحت نياز دارند، اما غالب مردان معمولا بين ده تا بيست دقيقه زمان براي رابطه دوم نياز دارند .

همچنین بخوانید :   تفاوت های میان عشق و دوست داشتن در چیست

تقريبا مردان پس از هر بار برقراري رابطه انزال و ارگاسم را تجربه مي نمايند، اما طبق برخي از تحقيقات، زنان معمولا در شصت درصد موارد ارگاسم كامل را تجربه مي نمايند . بارها به این مهم اشاره شده است که ارضا نشدن زنان ار طریق دخول  طبیعی  بوده و اکثر خانم ها از طریق تحریک کلیتوریس ارگاسم را تجربه می کنند .

اهمیت مدت زمان رابطه جنسی

آن چیزی که مدت زمان رابطه را مهم جلوه میکند رسیدن به ارگاسم است . اغلب مردان به دلیل تحریک سریع و زود انزالی ، نمیتوانند زن را به ارگاسم برسانند و همین امر موجبات ناراحتی و حتی افسردگی مردان میشود لذا تصمیم میگیرند که با افزایش مدت زمان رابطه ، باعث به ارگاسم رسیدن زن شوند . این باور تا حدود زیادی اشتباه است چرا که طبق نکاتی که مطرح شد ارگاسم زنان به عوامل زیادی بستگی دارد که یکی از آنها مدت زمان رابطه است . اگر مردان مراحل پیشنوازی قبل از دخول را کاملا رعایت کنند چه بسا زنان حتی قبل از مرحله دخول ، به ارگاسم برسند . پس یکی از مهمترین نکات برای مردان رعایت مراحل پیشنوازی قبل از مرحله اصلی است . در مرحله پیشنوازی مردان بایستی آمادگی روحی و جسمی را در زن ایجاد کنند تا بدین ترتیب با حداقل زمان ممکن بتوانند زن را به ارگاسم برسانند . لازم به ذکر است آمادگی روحی زن بسیار مهم است و این مرحله حتی ساعتها قبل از شروع رابطه آغاز میشود . مثلا صبح با ارسال یک اس ام اس عاشقانه و سپس یک رفتار محبت آمیز در منزل و در نهایت سخنان عاشقانه در زمان شروع رابطه ، نکاتی است که زن را از لحاظ ذهنی آماده کرده و باعث میشود در زمان رابطه به اوج لذت برسد .

مدت زمان یک رابطه جنسی چقدر باید باشد
مدت زمان یک رابطه جنسی چقدر باید باشد

مدت زمان یک رابطه جنسی

یاد سخن یکی از اساتید افتادم که گفت برقراری یک رابطه همانند یک بازی فوتبال است . باید قبل از آغاز بازی بدن را آماده کرد و در زمان شروع مسابقه نتیجه صفر-صفر را نگه داشت و درست در دقیقه نود بازی ، یک گل زد و بازی را برد . نکته ای که از این مثال میگیریم اینست که نباید عجله کرد و مستقیم رفت سر اصل مطلب ! . بلکه بایستی مرحله پیشنوازی را بصورت کامل و با آرامش خاطر انجام داد . این مرحله بسته به حالات روحی زن میتواند بین ده تا بیست دقیقه باشد و مرحله دخول که پنج تا ده دقیقه طول میکشد پس بدین ترتیب یک رابطه نیم ساعته با رعایت نکاتی که گفته شد میتواند هر دو طرف را به اوج لذت جنسی رسانده و باعث آرامش خاطر زوجین شود . همانطور که گفتیم این مدت زمان ممکن است که کمتر یا بیشتر از نیم ساعت طول بکشد و بستگی به شرایط روحی و جسمی زوجین دارد .

همچنین بخوانید :   بهترین زمان برای داشتن رابطه جنسی ایده آل و لذت بخش

بایستی در نظر داشت که اگر رابطه جنسی مدت زمان زیادی طول بکشد علاوه بر خستگی شدید ممکن است باعث آسیب رساندن به آلت تناسلی شود . متاسفانه زوجین برای درمان زودانزالی ،بدون کسب آگاهی سریعا سراغ داروهای تاخیری میروند که یکی از مشکلات آن تغییر ظاهر آلت تناسلی در مرد و زن است . امروزه یکی از جراحی های زیبایی که رشد چشمگیری داشته جراحی زیبایی واژن است که با رعایت نکاتی که در این مطلب ذکر شد ، اکثر خانم ها دیگر این مشکل را نخواهند داشت . از طرف دیگر اگر این زمان برقرار یرابطه کمتر از حد نیاز باشد قبل از رسیدن زن به ارگاسم ، رابطه تمام میشود که در طولانی مدت باعث ناراحتی و افسردگی زن خواهد شد . لذا رعایت نکات جنسی قبل و درحین برقراری رابطه برای رسیدن به مدت زمان مطلوب ، جزو مهمترین توانایی های مورد نیاز برای سلامت جنسی زوجین میباشد .

 

مدت زمان یک رابطه جنسی چقدر باید باشد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 6

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + نه =

بررسی

معرفی بهترین پوزیشن های رابطه جنسی برای لذت جنسی

معرفی بهترین پوزیشن های رابطه جنسی برای لذت جنسی معرفی بهترین پوزیشن های رابطه جنسی : بهتر…