فواید هسته انگور در جلوگیری از پوسیدگی دندان

637
فواید هسته انگور

فواید هسته انگور در جلوگیری از پوسیدگی دندان

نتایج تحقیقات محققان نشان داده است که ترکیب طبیعی موجود در هسته انگور وجود نه تنها دندان ها را تقویت می‌کند بلکه باعث میشود دندان ها در مقابل پوسیدگی مقاوم تر باشند. به گزارش مجله اینترنتی بیرکلیک جدیدترین تحقیقات محققان نشان داده است، استفاده از انگور بیش از هر ماده دیگری از دندان در قبال پوسیدگی حفاظت می‌کند. در این مطلب قصد داریم شما را با فواید هسته انگور در جلوگیری از پوسیدگی دندان آشنا نماییم.

مقابله با پوسیدگی دندان

بر این اساس، دانشمندان مدعی شده اند، ترکیب طبیعی در هسته انگور موجود می باشد که نه تنها دندان را محکم می‌کند بلکه با پوسیدگی نیز مبارزه می‌کند. محققان معتقد هستند، دانه‌های میوه‌های آبدار به عنوان یک راهکار جدید در مبارزه با پوسیدگی دندان باید به کار روند که در بین همه آنها مفید و موثر بودن هسته دانه‌های انگور تست و ثابت شده است.

محققان دانشگاه ایلینوی در کالج شیکاگو، عمر مفید دندان پر شده را نهایتا ۱۰ سال اعلام کرده‌اند و معتقد هستند که  همین مدت هم در شرایطیست که فرد به نحو احسن از دندانش مراقبت کند و دندانش نیز با ترکیبات درجه یک پر شده باشد.

فواید هسته انگور
فواید هسته انگور

آمارها ثابت میکنند، بیش از هشتاد و پنج درصد جمعیت جهان دندان پر شده دارند و از این هشتاد و پنج درصد حداقل یک سوم آن مربوط به افراد بزرگسال می‌شود. هسته انگور حاوی مقادیر بسیار زیادی آنتی اکسیدان از قبیل اسید فنول‌ها، توکوفرول و پروانتوسیانیدین است که برای حفط سلامتی بدن بسیار لازم و ضرروری می باشد؛ این آنتی اکسیدان‌ها بدن را در مقابل رادیکال‌های آزاد محافظت کرده و موجب تقویت بافت‌ها و اندام ها می‌شوند. فواید آنتی اکسیدانی، ویتامین‌های C و E و بتاکاورتن موجود در هسته انگور به مدت تقریبا یک ماه در بدن فعال می‌شوند و با عناصر مضر و آسیب رسان مبارزه می‌کنند.

همچنین بخوانید :   معرفی میوه هایی برای جذابیت بیشتر شما در جامعه

قابل ذکر است سرشار بودن هسته انگور از آنتی اکسیدان‌ها، این امکان را به هسته آن می‌دهد که انواع سرطان‌های پوست، پروستات و سینه را دفع کند و محققان همین خاصیت هسته انگور را عاملی برای تقویت دندان و مبارزه با پوسیدگی می‌دانند.

فواید هسته انگور در جلوگیری از پوسیدگی دندان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 1 =

بررسی

نقش میوه جابوتیکابا یا انگور برزیلی در سلامتی

نقش میوه جابوتیکابا یا انگور برزیلی در سلامتی نقش میوه جابوتیکابا یا انگور برزیلی در سلامت…