خطرناک ترین عوارض مصرف شکر سفید در زندگی روزمره

481
عوارض مصرف شکر

خطرناک ترین عوارض مصرف شکر سفید در زندگی روزمره

شکر زمانی که با خون مخلوط می شود با کلاژن و الاستین که سرزندگی پوست را تامین می کنند ارتباط شیمیایی ایجاد می کند. چنین واکنش هایی پروتئین ها را تخریب می کند (تخریب کلاژن و الاستین باعث خشکی و چین و چروک روی پوست می شود) همچنین پوست را در مقابل اشعه آفتاب حساس تر می کند. در این مطلب از مجله اینترنتی بیرکلیک شما را با خطرناک ترین عوارض مصرف شکر سفید در زندگی روزمره آشنا می نماییم.

۱ – پیری پوست

شکر زمانی که با خون مخلوط می شود با کلاژن و الاستین که سرزندگی پوست را تامین می کنند ارتباط شیمیایی ایجاد می کند. چنین واکنش هایی پروتئین ها را تخریب می کند (تخریب کلاژن و الاستین باعث خشکی و چین و چروک روی پوست می شود) همچنین پوست را در مقابل اشعه آفتاب حساس تر می کند.

عوارض مصرف شکر
عوارض مصرف شکر

۲ – عامل التهاب

قدرت شکر در ایجاد التهاب موجب می شود روی صورت جوش ها و چین و چروک ها پدیدار شوند. اگر در زمان سرماخوردگی چای شیرین بخورید شکر موجبات پرورش میکروب ها و باکتری ها را در گلوی ملتهب شده ایجاد می کند.

۳ – تصلب شریان

در قرن بیستم محققان به این نتیجه دست یافتند که می توان از مشکلات قلبی عروقی با کم کردن مصرف چربی که موجب میشود سطح کلسترول افزایش یابد جلوگیری کرد. و به اعتقاد آن ها شکر نسبت به روغن های حیوانی که چربی اشباع بالایی دارند ضرر کمتری داشت. درنتیجه عموم مردم به سمت غذاهای بدون چربی میل پیدا کردند در صورتی که استفاده از شکر را کم نمی کردند. اما در قرن بیست و یکم شرایط کمی تغییر یافت و پژوهش ها ثابت کرد که شکر میزان کلسترول خون را افزایش می دهد و به دیواره رگ ها که هم اکنون توسط شکر تخریب شده است می چسبد.

همچنین بخوانید :   زنانی که در زمستان زایمان می‌کنند افسردگی نمی‌گیرند
عوارض مصرف شکر
عوارض مصرف شکر

۴ – افسردگی

پژوهش ها نشان داده است که مصرف بیش از اندازه شکر موجب افسردگی می شود. شکر میزان هورمون BDNF که عامل پیشگیری کننده از افسردگی است را کاهش می دهد. در تحقیقاتی که بر روی موش ها صورت گرفته است مشخص گردید که موش ها با مصرف بیش از اندازه شکر احمق تر می شوند. چون که شکر ارتباط بین سلول های مغز که وظیفه یادگیری و حافظه هستند را آسیب می زند.

خطرناک ترین عوارض مصرف شکر سفید در زندگی روزمره نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − یک =

بررسی

هر روز ۱۰ دقیقه برای خودتان وقت بگذارید

هر روز ۱۰ دقیقه برای خودتان وقت بگذارید شاید برای شما پیش آمده که احساس نا امیدی و نارضایت…