مجله اینترنتی بیر کلیک سلامتی سلامت عمومی عوارض مالیدن چشم ها در هنگام خستگی از کار

عوارض مالیدن چشم ها در هنگام خستگی از کار

0
1
215
عوارض مالیدن چشم
لینک کوتاه مطلب : http://birclick.ir/cyX8G

عوارض مالیدن چشم ها در هنگام خستگی از کار

بسیاری از ما برای برطرف کردن احساس خستگی چشم‌های خود آن ها را مالش می‌دهیم، اما آیا مالش دادن چشم مشکلی به این عضو حساس وارد میکند؟ در این مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک به عوارض مالیدن چشم ها در هنگام خستگی از کار می پردازیم.

عوارض مالیدن چشم

هرچند با مالیدن چشم‌ها جهت رفع خستگی امکان دارد احساس مطلوبی به انسان دست دهد، اما این حالت اگر بیش از اندازه اتفاق بیفتد ممکن است به رگ های چشم آسیب بزند. آسیب رسیدن به رگهای چشم بسیار نادر است و اغلب خونریزی عروق درونی و سطحی در چشم ایجاد می‌شود که با گذر زمان خود جذب خواهد شد، ولی در صورتی که شدت این خونریزی به حالتی برسد که احتیاج به درمان باشد اعلب با لیزر می‌توان این مشکل را درمان کرد.

ایجاد خلل در بافت چشم بر اثر مالیدن آن اکثرا در کسانی اتفاق می‌افتد که علت سابقه قبلی داشته و یا پلک‌های آنان بافت نرمی داشته باشد. شانس آسیب بر اثر مالش چشم اکثرا در نوجوانان و کودکان که بافت ضعیفتری نسبت به بزرگسالان دارند وجود دارد.

عوارض مالیدن چشم
عوارض مالیدن چشم

تعدادی از افراد نیز در بعضی مواقع بر اثر خشکی چشم، آلودگی‌های مختلف (برخورد دست آلوده یا استفاده از لوازم آرایشی)، آلرژی به فصل یا موادغذایی، ممکن است چشمشان را مالش دهند. در حالتی که در یک روز این اتفاق یکی دو بار اتفاق بیفتد و مورد دیگری نباشد، چندان اهمیتی نخواهد داشت، اما اگر برای یک فرد در یک روز چندین بار این اتفاق پیش بیاید، باید به چشم پزشک مراجعه کند. دقت داشته باشید علاوه بر موارد نام برده شده خارش و مالیدن بیش از حد چشم علاوه بر انتقال آلودگی به چشم‌ها می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک در دور چشم و در نهایت باعث افتادگی پلک می شود.

همچنین بخوانید :   بدترین قسمت کله پاچه که نباید خورد ولی خیلی ها می خورند

حساسیت فصلی به خصوص در فصل بهار که یکی از عوارض آن خارش چشم و برافروختگی در پلک است موجب می‌شود که اغلب اوقات فرد احساس ناخوشایندی در چشم‌های خود داشته باشد، افرادی که به این نوع آلرژی مبتلا هستند و مالش چشم در آن‌ها از حد نرمال بیشتر است، احتمالا دچار بیمارای «کراتوکونوس» یا قوز قرنیه هستند. دلیل قوز قرنیه در افرادی که حساسیت فصلی دارند در حال حاضر به اثبات قطعی نرسیده است، اما در میان بیمارانی که حساسیت فصلی آنان شدت بیشتری دارد قوز قرنیه به وفور دیده می‌شود.

به اشتراک بگذارید...
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر توسط بارانا
بارگذاری بیشتر در سلامت عمومی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 2 =

اینم جالبه

بهترین حرکات برای تقویت عضلات سینه به صورت حرفه ای

بهترین حرکات برای تقویت عضلات سینه به صورت حرفه ای تقویت عضلات سینه : نماد بدن قوی ، سینه‌…