عوارض خطرناک آسپرین برای افراد میانسال و مسن

347
عوارض خطرناک آسپرین

عوارض خطرناک آسپرین برای افراد میانسال و مسن

دانشمندان انگلیسی در یک تحقیق جدید نتیجه گرفتند که خطرات استفاده از آسپرین برای افراد پا به سن گذاشته بسیار دستکم گرفته شده است، در حقیقت استفاده از آسپرین احتمال ابتلا به یک خونریزی درونی بالقوه کشنده را در افراد مسن در قیاس با بیماران جوانتر ده برابر بیشتر افزایش می دهد. در این مطلب از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با عوارض خطرناک آسپرین برای افراد میانسال و مسن آشنا نماییم.

عوارض خطرناک آسپرین

در نتایج این تحقیقات ادعا می شود که استفاده آسپرین برای جلوگیری از خطر ابتلا به حملات قلبی یا سکته مغزی، بیماران میانسال و مسن را بسیار خیلی بیشتر از آنچه تصور می شود، در معرض احتمال ابتلا به خونریزی درونی بالقوه کشنده قرار می دهد.

بر اساس این پژوهش، تعداد بسیار زیادی از بیماران بالای ۶۵ سال به جهت رقیق کردن خون خود و جلوگیری از ابتلا به لخته های خونی، آسپرین با دوز کم (آسپرین کودک) استفاده می کنند. ولی دانشمندان هشدار دادند که استفاده این دارو سالانه به حدود مرگ سه هزار فوت قابل جلوگیری در بریتانیا باعث می شود.

عوارض خطرناک آسپرین
عوارض خطرناک آسپرین

دانشمندان دانشگاه آکسفورد در این پژوهش نتیجه گرفتند که احتمال ابتلا به یک خونریزی مهلک یا بطور جدی خطرناک در گروه سنی ۷۰ سال به بالا در مقایسه با بیماران جوانتر تقریبا بیش از ده برابر بیشتر است. آنها به بیمارانی که بالای ۷۰ سال که آسپرین استفاده می کنند، پیشنهاد میکنند که یک داروی مکمل به نام مهارکننده پمپ پروتون (PPI) نیز استفاده کنند تا ریسک ابتلا به خونریزی در آنها کاهش یابد.

همچنین بخوانید :   سرطان رحم چیست علل و نحوه درمان آن چگونه است

همچنین این بیماران باید با گفتگو با یک پزشک متوجه شوند که آیا فواید استفاده از آسپرین بیش از احتمال ابتلا به یک خونریزی درونی است یا خیر. پروفسور پیتر رتول از دانشگاه آکسفورد معتقد است: مدت طولانی است که متوجه شده ایم استفاده آسپرین احتمال خونریزی را برای افراد مسن را افزایش می دهد.ولی تحقیقات جدید ما اطلاعات بسیار واضح تری از اندازه این خطر افزایش یافته و شدت و عواقب حاصل از خونریزی در اختیار ما قرار میدهد.

عوارض خطرناک آسپرین برای افراد میانسال و مسن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 7 =

بررسی

تولید چوب با سختی شبیه به فولاد

تولید چوب با سختی شبیه به فولاد ما در دوره ای قرار گرفته ایم که شتاب تولید علم بسیار زیاد …