۷ عارضه پوشیدن لباس تنگ و چسبان برای بدن

562
عارضه پوشیدن لباس تنگ

۷ عارضه پوشیدن لباس تنگ و چسبان برای بدن

به تن کردن لباس‌های تنگ موجب ایجاد سلولیت نمی‌شود، ولی می‌تواند بروز نشانه های ظاهری نامتناسب ناشی از این وضعیت را سرعت بخشد، زیراکه تنگی البسه باعث مختل‌شدن حرکت خون و نمایان‌تر شدن توده ناهمگون چربی در ناحیه ران‌ها می‌شود.در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم شما را با ۸ عارضه پوشیدن لباس تنگ و چسبان آشنا نماییم.با ما همراه باشید!

اولین عارضه پوشیدن لباس تنگ: واریس

این مورد ‌بخصوص در خانمها گستره بیشتری دارد، چون که هورمون زنانه پروژسترون در افزایش حجم غیرمعمول عروق نقش دارد. این حالت در اثر پوشیدن البسه های تنگ به دلیل آرامتر گردش خون بدتر می‌شود. دانشمندان در یک تحقیق مشاهده کردند بیش از ۳۰ درصد جمعیت زنان دارای رگ‌های واریسی میباشند. خوردن قرص‌های ضدبارداری، پوشیدن لباس‌های تنگ و ایستادن‌های بلندمدت در افزایش مشکلات این حالت مؤثرند.

عارضه پوشیدن لباس تنگ
عارضه پوشیدن لباس تنگ

دومین عارضه پوشیدن لباس تنگ: تنفس ناقص

تنگ بودن البسه در قسمتهای بالاتنه از تنفس کامل جلوگیری میکند. بطوریکه اگر تبادل هوا در قسمت قفسه‌سینه بدرستی انجام نپذیرد، باعث جمع شدن و سرعت بخشیدن اکسیداسیون سلول‌ها می‌شود و درنهایت به پیری زودرس خواهد انجامید.

سومین عارضه پوشیدن لباس تنگ: کمردرد

به تن کردن لباس‌های چسبان ازجمله علل دردهای کمری و لگنی است. لباس‌هایی که به دلیل چسبندگی زیاد، محدودیت حرکتی ایجاد می‌کنند، باعث کشیدگی برخی عضلات مشخص و وارد آمدن فشار مضاعف به ستون فقرات می‌شوند.

چهارمین عارضه پوشیدن لباس تنگ: مشکلات هضم غذا

معده بعد از صرف غذا به خاطر ترشح اسیدهای گوارشی با فزایش حجم مواجه می‌شود، درصورتی که لباس‌های چسبان در ناحیه شکمی از افزایش حجم معده جلوگیری می‌کنند و گاهی در بروز دیرهضمی و رفلاکس نیز موثر هستند. یبوست، مشکلات روده و متورم شدن شکم ازجمله دیگر عوارض لباس‌های تنگ به شمار می‌روند.

همچنین بخوانید :   ضررهایی که استفاده از لاک بر روی ناخن دارد
عارضه پوشیدن لباس تنگ
عوارض پوشیدن لباس تنگ

پنجمین عارضه پوشیدن لباس تنگ: مشکلات تناسلی

چسبندگی لباس در قسمتهای تناسلی باعث افزایش دما و رطوبت می‌شود که در این شانس ایجاد بوی نامطبوع و عفونت‌های قارچی را افزایش می‌دهد. این شرایط در آقایان روی کمیت و کیفیت اسپرم‌ها تأثیر می‌گذارد و گاعی در مواردی باعث درد بیضه می‌شود.

ششمین عارضه پوشیدن لباس تنگ: مشکلات پوستی

مواقعی که البسه چسبان می‌پوشیدو اگر از جنس غیرقابل تنفس باشد، منافذ پوست بدن امکان به تنفس نخواهند داشت. سرخی، خارش و موهای زیرپوستی در قسمتهای پاها ازجمله عارضه های پوستی پوشیدن لباس‌های تنگ به‌شمار می‌روند.

هفتمین عارضه پوشیدن لباس تنگ: افزایش تعرق

لباس‌های چسبان باعث ایجاد بوی نامطبوع در قسمتهای تناسلی، زیربغل و پا می‌شوند. الیاف غیرطبیعی بویژه لباس‌های پلاستیکی این بوی ناخوشایند را تشدید می‌کنند و باعث رشد باکتری‌ها هستند.

۷ عارضه پوشیدن لباس تنگ و چسبان برای بدن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 15 =

بررسی

پاکسازی حرفه ای و سریع پوست با ۷ روش طبیعی در خانه

پاکسازی حرفه ای و سریع پوست با ۷ روش طبیعی در خانه پاکسازی حرفه ای و سریع پوست : پوست در ز…