۵ کشوری که سریع ترین سرعت اینترنت را دارند

450
سریع ترین سرعت اینترنت

۵ کشوری که سریع ترین سرعت اینترنت را دارند

تکنولوژی وای‌فای عمومی قدمتی تقریبا دو دهه ای دارد ولی تقاضا برای دسترسی با سرعت مطلوب به صورت عمومی افزایش بسیار زیادی داشته است. امروزه تجهیزات می‌توانند به سادگی به میلیون‌ها هات‌اسپات عمومی در سرتاسر جهان متصل شوند. با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا شما را با ۵ کشوری که سریع ترین سرعت اینترنت را دارند آشنا نماییم.

پیش بینی می‌شود که تعداد هات‌اسپات‌ها تا سال ۲۰۱۸ رشد ۸ برابری داشته باشند (یعنی تقریبا ۳۰۰ میلیون هات‌اسپات). علاوه بر افزایش تقاضا برای تعداد بیشتر هات‌اسپات، درخواست برای افزایش سرعت نیز وجود دارد؛ زیرا که در بیشتر مواقع کاربران قصد دارند ویدیوهای حجیم را دانلود یا آپلود کنند.

برخی از شرکت‌های پیشرو این حوزه در ایالات متحده آمریکا فعالیت دارندولی با این حال اگر سرعت اینترنت عمومی آمریکا را با سایر کشورها مقایسه کنیم، نتیجه چندان مناسب نیست. طبق آمار RottenWifi میانگین سرعت دانلود اینترنت عمومی در ایالات متحده آمریکا این کشور را در رتبه ۱۹ جهان قرار می‌دهد. در ادامه مطالب ۵ کشور با سریع‌ترین سریع ترین سرعت عمومی در سال ۲۰۱۶ را بررسی می‌کنیم.

۱ – لیتوانی

رتبه نخست در فهرست سریع‌ترین سرعت اینترنت عمومی در اختیار کشور لیتوانی با میانگین سرعت دانلود ۱۶.۵ مگابیت بر ثانیه است؛ عددی حدود دو برابر ایالات متحده. به نظر می‌رسد این کشور کوچک حوزه بالتیک تلاش دارد خود را به عنوان یک کشور ایده آل برای انجام تجارت‌های جهانی معرفی کند و با ایجاد فروشگاه‌ها برای جذب سرمایه‌های خارجی تلاش کند. همچنین سعی دارد با دوراندیشی تمرکز خود را بر روی سرمایه‌گذاری در اینترنت عمومی قرار داده باشد.

همچنین بخوانید :   ارزان ترین اینترنت دنیا در کدام کشور ارائه می شود
سریع ترین سرعت اینترنت
سریع ترین سرعت اینترنت

۲ – سنگاپور

کشور سنگاپور در چند سال اخیر خود را به جمع بالانشینان تحمیل کرده است. این جزیره کوچک که مابین مالزی و اندونزی قرار گرفته است، به قطب تکنولوژی و مالی منطقه تبدیل شده است. دولت سنگاپور برنامه‌ای طرح کرده است که هزاران وای‌فای عمومی مجانی به وسیله هات‌اسپات‌هایی که Wireless@SG نامیده می‌شوند، در دسترس مردم قرار گیرد. سال گذشته دولت سنگاپور اعلام کرد که سرعت هات‌اسپات‌ها رشد خواهند داشت و تعداد آنها تا سال ۲۰۱۸ به دوبرابر یعنی تقریبا ۲۰هزار افزایش خواهد یافت.

سریع ترین سرعت اینترنت
سریع ترین سرعت اینترنت

۳ – سوئیس

عملکرد سوئیس در باره سرعت وای فای عمومی بسیار قابل تحسین است. همه مردم می‌توانند در اماکن عمومی همچون موزه‌ها، سواحل دریا، پارک‌ها و مناطق باز دیگر به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشند. همچنین کشور سوئیس به خاطر ورزش اسکی معروف شده است و یکی از اپراتورها از این شرایط بهره کامل را برده است تا در محل‌های مناسب اقدام به نصب هات‌اسپات کند. این اپراتور تازگی ها یکی از محل هایی که نزدیک داوس(Davos) را که با صندلی متحرک ورزشکاران را به بالای کوه می‌رساند، به سنسورهایی مجهز کرده است که در این مسیر ۱۰ دقیقه‌ای میتوانند از اینترنت به صورت رایگان استفاده کنند.

سریع ترین سرعت اینترنت
سریع ترین سرعت اینترنت

۴ – دانمارک

دانمارک قصد دارد اینترنت عمومی خود را از راه یک ابتکار شیک و زیبا توسعه دهد. این ابتکار به این شکل است که تعداد بسیار زیادی تیر چراغ برق در سرتاسر کشور وجود دارند که تنها کارایی آنها روشنایی است و باید از این تیر برق ها استفاده‌های دیگری نیز به عمل آید. برای چشم‌انداز مورد نظر دانمارک که با همکاری شرکت سیسکو به عنوان قسمتی از شهر هوشمند شناخته می‌شود، نور لامپ‌ها در خیابان‌ها با عبور دوچرخه‌ سوارها افزایش پیدا می‌کند و سطل‌های زباله‌ای وجود دارند که بعد از تکمیل شدن ظرفیتشان گزارش می‌کنند. همچنین هات‌اسپات‌های عمومی مجانی باید وجود داشته باشند و خدمت‌رسانی کنند.

همچنین بخوانید :   امن ترین کشورهای جهان را بیشتر بشناسیم
سریع ترین سرعت اینترنت
سریع ترین سرعت اینترنت

۵ – بریتانیا

اگرچه بریتانیا خود را تا رده پنجم بالا کشیده است اما دولت تصمیم گرفته است زیربنای ارتباطی خود را مخصوصا در لندن بهبود دهد و جایگاه بریتانیا را در اروپا به عنوان قطب مالی حفظ کند. شرکت‌های اینترنتی در حال نصب هزاران قطعات مانند تیرهای چراغ برق پیشرفته و غیره در سراسر شهر لندن هستند تا در پایان سال ۲۰۱۷ قسمت بیشتری را تحت پوشش قرار دهند. همچنین انتظار می‌رود سرعت اینترنت در سال‌های آتی تا یک گیگابیت بر ثانیه افزایش یابد که ۱۰۰ برابر متوسط سرعت فعلی بریتانیا است.

سریع ترین سرعت اینترنت
سریع ترین سرعت اینترنت
۵ کشوری که سریع ترین سرعت اینترنت را دارند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 15 =

بررسی

بهترین کشورها برای مهاجرت و پیشرفت کاری در سال ۲۰۱۸

بهترین کشورها برای مهاجرت و پیشرفت کاری در سال ۲۰۱۸ بهترین کشورها برای مهاجرت و پیشرفت کار…